Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Onda je GAK bolji od Mišovića...

Pa Mišović je manje porodilište.

 

Baš u subotu je nama u porodici stigao jedan lepi bebac. Mama je bila u Mišoviću, a odlučili su da idu tamo, baš zato što je manje porodilište, kažu da je bolje nego u ovim velikim.

Link to comment
4 minutes ago, Paul Gompitz said:

Pricam o iskustvu iz najveceg porodilista u Srbiji.

 

Ja u EU nisam imala fizioterapeuta da ustanem niti sam znala da to postoji. Digli su me posle dva dana tako shto su mi rekli da idem, da shatro otpuste Luku, a posle kad je taj otpust deteta sa urednim nalazom rezultirao sa NICU posle pola sata, nisu hteli da mi daju stolicu sa naslonom prvih nekoliko dana dok nisam uspela da se izborim. Za stolicu jebenu. Jej. Nego stojish dva dana posle carskog.

Ne samo to, nego su mi prepisali za bebu nekoliko puta vezbe svaki dan, a fizioterapeuta jednom na tri nedelje. To mi je vec tad dosta teshko palo, pogotovo shto devojka koja je bila fizioterapeut jeste znala svoj posao, i smatrala sam da je bitno da Luka ima fizioterapeuta. Visok standard nege na sve strane.

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

Pa Mišović je manje porodilište.

 

Baš u subotu je nama u porodici stigao jedan lepi bebac. Mama je bila u Mišoviću, a odlučili su da idu tamo, baš zato što je manje porodilište, kažu da je bolje nego u ovim velikim.

Jeste, baš zato i kažem. Ima nas po petnaestak na odeljenju, trenutno ležeće (po toliko na raznim patologijama, carskim, necarskim). Pa je i logičnije da može malo da se nuna tih petnaestak beba, a ne da ih teglimo s onim ranama :fyou2:

Link to comment
16 minutes ago, Paul Gompitz said:

Prekid trudnoce na vlastiti zahtjev se placa i drzavno i privatno. Ako u bolnici zeni kazu da joj ne daju anesteziju eto zato sto im se eto bas moze, nista ju ne sprecava da se pokupi i zakaze intervenciju privatno. Jedino ako joj je to bas posljednji dan do kog je intervencija dozvoljena zakonom.

Pricam o iskustvu iz najveceg porodilista u Srbiji.

Nisu znale, a nije imao ko da im objasni sta ih sve ocekuje i koje su im opcije 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, dùda said:

da, ovo za fizioterapeuta je na nivou naučne fantastike

 

fizioterapeuta nema ni na ortopediji kada se kuk operiše, a će baš da bude u porodilištu

mislim, ima ga teoretski, ali praktično to ide slabo do nikako, nego dođi po svog bolesnika, angažuj fizioterapeuta privatno ako imaš para, ako nemaš, snalazi se sam kako znaš i umeš

 

a da ne pričam koliko je fizio bitan kod tih operacija kuka

moju staru majku je bukvalno digao na noge, naučio kako da seda, kako da ustaje, kako sa štapom, kako uz stepenice, kako niz stepenice

Ja sam na prvoj hirurškoj 2021 imao fizioterapeuta koja nas je dizala iz kreveta posle  operacije

Link to comment

Uspeli smo!

 

Važan prvi korak je napravljen - usvojen je zahtev Kreni-Promeni da se dozvoli besplatna pratnja porodiljama u Sremskoj Mitrovici koji je postavljen u subotu 20.1. na protestu podrške majkama u tom gradu. Idemo dalje!


Nakon što je tim u Sremskoj Mitrovici predao 190.000 potpisa koji su sakupljeni na platformi Kreni-Promeni, peticijom koju je pokrenuo portal Zadovoljna.rs, stiglo je rešenje kojim je od sada dozvoljeno da svaka porodilja ima pravo na jednog pratioca koga ona izabere. Buduće majke u Sremskoj Mitrovici će od danas imati podršku svojih najmilijih.

To je lepo, ali nije dovoljno. Želimo to isto za sve porodilje širom Srbije.

 

Dok sam govorila na protestu u subotu i pogledom prelazila preko oko 300 prisutnih ljudi, videla sam suze u očima mnogih. Ne samo zbog Marice Mihajlović koja je izgubila svoju bebu, zbog Jelene koja je prošla kroz to isto, nego zbog svih neprijanih situacija kojima su žene širom Srbije bile izložene u sličnim situacijama. 

 

I ne, ovo nije atak na akušersku profesiju. Veliki broj lekara svoj posao obavlja pošteno i dostojanstveno i hvala im na tome. Ovo je poziv da zaštitimo sve buduće majke, da se osećaju sigurnije i da u lepšem i manje stresnom okruženju donose svoje bebe na svet. 

 

Sutra ćemo u 8 časova sa Maricom i timom Kreni-Promeni Mlada Mitrovica predati potpise i Ministarstvu zdravlja, čime ćemo zahtevati da se na primeru opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici ovaj zahtev usvoji i u svim bolnicama širom Srbije. 

 

Hvala svima koji su potpisom, deljenjem, dolaskom na akciju doprineli da napravimo ovaj važan prvi korak. Do pobede!

 

Marina Pavlić i Tim Kreni-Promeni

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Mel said:

Lekari chesto imaju asocijalne poremecaje lichnosti (i sestre)

 

Jel može ovo često da se pretoči u neke cifre? Npr procente? 1% ? 15? 45?

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
15 hours ago, Paul Gompitz said:

 

(Btw krava ima odlican tretman na porodjaju. Poradja se kod svoje kuce i ima doktora sve vrijeme samo za sebe.)

i shto je najoore, ne kazu joj kravo, a trebalo bi! 

 

14 hours ago, dùda said:

da, ovo za fizioterapeuta je na nivou naučne fantastike

 

fizioterapeuta nema ni na ortopediji kada se kuk operiše, a će baš da bude u porodilištu

mislim, ima ga teoretski, ali praktično to ide slabo do nikako, nego dođi po svog bolesnika, angažuj fizioterapeuta privatno ako imaš para, ako nemaš, snalazi se sam kako znaš i umeš

 

a da ne pričam koliko je fizio bitan kod tih operacija kuka

moju staru majku je bukvalno digao na noge, naučio kako da seda, kako da ustaje, kako sa štapom, kako uz stepenice, kako niz stepenice

to i sad rade. na nivou pokazivanja. ne znam da li neko kome je potrebmo vishe dobije i vishe. baba je na dan otpusta, pola sata pre, dobila kratku poduku kako na shtakama niz stepenice (jednom niz stepenice) bash je dobro shto ste tu da i vi vidite, pustila sam je sa shtakama niz stepenicd tachno nikad. teshko onom ko nema nikog. 

 

teshko onom ko nema nikog treba da stoji na ulazu u nash logor, lepo da pishe velikom slovima, na takvima se padaju svi sistemi. imash 85 godina, nemash kuche i mache i morash na shtakama niz posle 2.5 minuta pokazivanja kako :ph34r:

 

 

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Desmond Bojčinski said:

 

Jel može ovo često da se pretoči u neke cifre? Npr procente? 1% ? 15? 45?

Heh, tvoja reakcija me podstakla da razmišljam ne na ovu temu (mialim...ok), nego o karakterima lekara s kojima sam se susrela. Za asocijalne ne znam (nisu ni važni prilikom obavljanja posla), nego za antisocijalne, pretpostavljam da su oni tema. Jedini koji mi ovako odmah pada na pamet, a da nam je savremenik, je doktor Smrt. Čak mislim da ni Nestor nije antisocijalan, nego nešto drugo.

 

Koruptivnost, nemar, sagorelost, ipak nisu dovoljne za jednu takvu klasifikaciju.

Sklona sam da poverujem da je prvobitna motivacija kod "čestog" broja lekara da se bave pozivom, ipak ona lelarska, humana.

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Za asocijalne ne znam (nisu ni važni prilikom obavljanja posla), nego za antisocijalne, pretpostavljam da su oni tema. Jedini koji mi ovako odmah pada na pamet, a da nam je savremenik, je doktor Smrt.

Poznaješ ga lično, ili ovako procenjuješ na osnovu medija?

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Poznaješ ga lično, ili ovako procenjuješ na osnovu medija?

Ne poznajem ga lično hvala bogu, nego zaključujem na osnovu onoga što se sumnja za njega, ukoliko je to tačno. Ako ga zovu Smrt, verovatno, što se kaže, gde ima dima, ima i vatre.

 

Ti veruješ da je on jedna poštenjačina, samo se našao na krivom mestu?

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Ja verujem da svako za sebe misli da je dobra osoba, i verujem da su poštenjačine sposobne da učine strahotne stvari samo kad se nađu u pravom sticaju okonosti.

Ne verujem u formiranje mišljenja o nekoj osobi na osnovu medija ili tračeva.

Btw, upoznao sam ga lično pre nego je postao ministar, utisak o njemu se nikako ne može podvesti pod - antisocijalan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...