Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

25 minutes ago, SNARC said:

Sad ce da krene lavina..retkost su zene koje nisu tretirane kao krave prilikom porodjaja

 

Zashto lavina? Masa zena tretirana je uzasno u SR. Ipak u tu retkost upadaju moja sestra i sve njene drugarice, moja drugarica sa oba porodjaja, sestra moje najbolje drugarice u drugom mestu, zena od brata od ujaka pre neki dan koja se vratila iz FR u SR da se porodi (jer se nashi doktori vesele...) sve razlichita mesta po Srbiji.

 

S druge strane, ja sam tretirana gore nego krava, i jedina dva sluchaja u mom okruzenju zena koje imaju decu sa dijagnozama nastalim na porodjaju smo ja i josh sestra jedne mamine prijateljice kojoj su slichno sranje napravili u UKju.

 

Svi znamo da su akusherski standardi u SR loshi. Onoshto ti niko ne kaze, bar ne meni, da je to rashireno i kojekude po Evropi. Ja nisam bila svesna da postoji 'srpski' tretman i u EU, mislila sam ako loshe prodjesh da je to prosto iz drugih razloga. Ja sam na porodjaj tamo krenula sa onom nervozom dal ce sve da bude u redu, jer moze da se desi greshka, moze da se desi da prosto krene loshe, ali ni jednog trenutka nisam pomislila da ce me poradjati i o Luki posle brinuti serijal medicinskog osoblja sa krajnje loshim namerama i sa kriminalnim ponashanjima zabranjenim zakonom uostalom. Kao onaj iz Sremske Mitrovice. Nema shanse da je taj iole regularan lik i da onome shto je uradio nije kumovao neki stepen sociopatije. Medicina je inache jedna od struka kojima gravitiraju sociopate. Pa eto. I shtite se kao malo koja struka.

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo kako sam ovo napisala - dr je istu stvar uradio jednoj devojci proshle godine.

Chlanak na Blicu: https://www.blic.rs/vesti/drustvo/zrtva-akuserskog-nasilja-u-sremskoj-mitrovici-beba-mi-je-preminula-nakon-sto-me-je/s3gsvv7

Vrlo prepoznatljiva situacija do jedne od babica koja je smenu provela na telefonu. Meni su Luku tim insistiranjem na prirodnom porodjaju i serijom indikcija koje nisu vishe smeli da mi daju, zglavili u karlici, tu je bila asfiksija, urlaju da je pao kiseonik. Onda su ga gurali nazad!! u matericu.

Onda nisu hteli da rade hitni carski,

onda dobijesh fajl u kom se ne pominje asfiksija, ne pominje guranje bebe nazad, sa kojim nijedan advokat ne moze nishta da uradi.

 

I to treba da se zna, a ne zna se.

 

Odlaganje i nedozvoljavanje carskih je uzrok broj 1 invaliditeta novorodjenih beba -terminskih- u grupama po UK i USA a pogledajte pattern i gore u Sremskoj Mitrovici.

 

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Sad ce da krene lavina..retkost su zene koje nisu tretirane kao krave prilikom porodjaja

 

(Btw krava ima odlican tretman na porodjaju. Poradja se kod svoje kuce i ima doktora sve vrijeme samo za sebe.)

  • +1 5
Link to comment
37 minutes ago, dùda said:

Koji je to jebeni užas.

 

Ja jednom došla zbog neke intervencije u termin kada idu žene na prekid trudnoće.

Odmah je krenulo deranje i samo što nije i jebavanje majke. Onda mi je neka viknula (ne sećam se više zbog čega, tj. ne sećam se šta sam to bila pogrešila) ''NE DOLAZI SE TAKO NA PREKID'' na šta sa ja zinula i samo uspela da kažem da ja nisam došla ni na kakav prekid. I onda što je zanimljivo, iz korena im se promenio odnos prema meni, tj. odnos je postao skoro pa normalan.

Zašto je to tako, do danas mi nije jasno, tj. i žene koje dolaze na prekid, ko zna iz kog razloga to rade , tj. te sestre svakako ne mogu da znaju da li to neko radi iz medicinskih razloga ili ne. Ali i nebitno, na kraju krajeva.

Tada sam shvatila da se porođaji i prekidi trudnoća, tretiraju baš gadno u našim bolnicama, što je stvarno užasavajuće.

 

Ima slucajeva i bez anestezije da im se rade prekidi ako je procenjeno da tako "treba"

Edited by Sandradjer
  • Tužno 1
Link to comment
21 minutes ago, Paul Gompitz said:

 

(Btw krava ima odlican tretman na porodjaju. Poradja se kod svoje kuce i ima doktora sve vrijeme samo za sebe.)

 

 

Da bas..

 

Moj brat ima kao posledicu gubitka kiseonika tokom porodjaja cerebralnu paralizu koja ce ga pratiti celog zivota. Ostavili su moju majku bukvalno samu u sali, '87 u Vrscu. 

 

 

 

  • Tužno 8
Link to comment

Godine i godinje guranja viskija, koverata i ostalih đakonija lekarima i sestrama za ono za šta su već plaćeni razmazila ih je dobro...

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Godine i godinje guranja viskija, koverata i ostalih đakonija lekarima i sestrama za ono za šta su već plaćeni razmazila ih je dobro...

 

Samo deo priche i samo kod nas, mojima niko nije gurao koverte. Lekari chesto imaju asocijalne poremecaje lichnosti (i sestre), pa onda kompleks Boga, sve im je dozvojlneo, uvrede se kad komentarishesh nekog drugog lekara (neko je kachio primer devojke koja prima pretnje od ko zna sve koga jer se zaboga ususdila da komentarishe jednog kriminalca koji je eto lekar), esnafski se shtite i kad su kriminalne radnje u pitanju, stvara se atmosfera u kojoj i kolege uchestvuju u prikrivanju i gore. Neposhtovanje ljudskog zivota i zdravlja. Koliko je takvih.

 

Link to comment
13 minutes ago, Sandradjer said:

Ima slucajeva i bez anestezije da im se rade prekidi ako je procenjeno da tako "treba"


Koji bi bio razlog za tu procjenu da to tako treba?

Link to comment
13 minutes ago, Paul Gompitz said:


Koji bi bio razlog za tu procjenu da to tako treba?

Licno sam cula pricu od tri zene i sve tri su istog socio-ekonomskog statusa 

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Paul Gompitz said:

postoperativna njega: fizioterapeut za prva ustajanja iz kreveta, sestre koje pomazu pri tusiranju, daju terapiju, njeguju ranu…

- bavljenje bebom koju ne mogu bas prvi dan po baby-friendly sistemu predati majci

Moram da te ispravim za ovo :laugh:

Ovo prvo, ofrlje. Fizioterapeut je sestra koja kaže ustani tako i tako. 

 

Ovo drugo, utrape ti odmah bebu :Jova:

  • +1 1
Link to comment

da, ovo za fizioterapeuta je na nivou naučne fantastike

 

fizioterapeuta nema ni na ortopediji kada se kuk operiše, a će baš da bude u porodilištu

mislim, ima ga teoretski, ali praktično to ide slabo do nikako, nego dođi po svog bolesnika, angažuj fizioterapeuta privatno ako imaš para, ako nemaš, snalazi se sam kako znaš i umeš

 

a da ne pričam koliko je fizio bitan kod tih operacija kuka

moju staru majku je bukvalno digao na noge, naučio kako da seda, kako da ustaje, kako sa štapom, kako uz stepenice, kako niz stepenice

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Sandradjer said:

Licno sam cula pricu od tri zene i sve tri su istog socio-ekonomskog statusa 

Ja sam čula da se abortus (sredstvo kontracepcije u sfrj) redovno radio tako, i po nekoliko puta istoj ženi

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

da, ovo za fizioterapeuta je na nivou naučne fantastike

 

fizioterapeuta nema ni na ortopediji kada se kuk operiše, a će baš da bude u porodilištu

mislim, ima ga teoretski, ali praktično to ide slabo do nikako, nego dođi po svog bolesnika, angažuj fizioterapeuta privatno ako imaš para, ako nemaš, snalazi se sam kako znaš i umeš

 

a da ne pričam koliko je fizio bitan kod tih operacija kuka

moju staru majku je bukvalno digao na noge, naučio kako da seda, kako da ustaje, kako sa štapom, kako uz stepenice, kako niz stepenice

Ja sam prvi put videla fizio.na Bež.kosi kad sam radila abdomenoplastiku. Zapanjila se! 

Link to comment
17 minutes ago, Sandradjer said:

Licno sam cula pricu od tri zene i sve tri su istog socio-ekonomskog statusa 

Prekid trudnoce na vlastiti zahtjev se placa i drzavno i privatno. Ako u bolnici zeni kazu da joj ne daju anesteziju eto zato sto im se eto bas moze, nista ju ne sprecava da se pokupi i zakaze intervenciju privatno. Jedino ako joj je to bas posljednji dan do kog je intervencija dozvoljena zakonom.

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Moram da te ispravim za ovo :laugh:

Ovo prvo, ofrlje. Fizioterapeut je sestra koja kaže ustani tako i tako. 

 

Ovo drugo, utrape ti odmah bebu :Jova:

Pricam o iskustvu iz najveceg porodilista u Srbiji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...