Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Bila sam juče u stanju da skočim i posvađam se sa svima jer je to tvoje iskustvo i jako je uticalo na tebe, s posledicama. Međutim s ovakvim stavom, neću. 

Svaka sledeća operacija za mene je dodatni veliki rizik. Slepo crevo možda, možda histeroktomija...šta god. 

 

I za mene. I za mog Luku, poshto je dete invalid za koga je pitanje da li ce moci samostalno da zivi, a majka mu zbog prenebegavanja protokola i neposhtovanja procedura i generalno sociopatskog postupanja nije bila u prilici da makar rodi brat ili sestru pa da mu da shansu da neko sutra brine o njemu.

Prestani da chitash moje postove kao da ja zagovaram da s ezakaze carski kad se zatrudni. To nigde ne pishem. Naprotiv, vrlo sam precizno napisala post na koji referishesh Po svim protokolima koje sam nashla, moj sluchaj je bio jasna indikacija za carski, koji je na kraju uostalom i uradjen shto je bilo jasno posle nekoliko sati aktivnog porodjaja.

U toj situaciji - rizik za majku je nishta. A ne rizik od carskog je nishta.

Edited by Mel
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, Mel said:

 

-nisam napisala da je to shto se meni desilo pravilo, nije pravilo ni u EU ni u Srbiji (gde si to majke ti prochitala)

-nisam napisala da je u Srbiji divno, prichamo o sluchaju zene chiju su bebu u Srbiji ubili u porodjaju koji je opisan kao vrlo slichan mom. (gde sam napisala da je u Srbiji divno?)

Kako si uspela ovo sve gore da zakljuchish, nisi bash pazljivo chitala ili je problem u interpretaciji napisanog i dopisivanju bukvalno?

 

Ako pises nesto poput ovoga

"Kako se u EU komunicira sa porodiljama:"

to implicira da mislis na generalno a ne na licno iskustvo. Mozda nisi tako mislila ali tako se cita.

Nisi napisala bukvalno da je u Srbiji divno ali n puta si spomenula ili implicirala da je kod nas lecenje tri nivoa bolje nego "u EU", pa evo i u citiranom si napsiala da svi gastarbajteri sa razlogom obavljaju sve u srpskom zdravstvu. Jesam umorna ali nisam od juce.

 

Delimicno sam odgovorila tebi i Zeki u mojoj poruci a vise pisala moje misljenje na dotaknute teme, tako da mi se cini da je neko napisao da misli da se CR izbegava da bi bolnica smanjila troskove.

 

12 hours ago, Paul Gompitz said:

Nedostatak osoblja ne moze biti uzrok povecanog broja carskih rezova, jer za cr upravo treba vise osoblja nego za prirodan porodjaj. Broj opravdanih carskih rezova se povecao zbog sve vece starosti porodilja koje em ulaze u trudnocu sa hronicnim bolestima, em imaju cesce komplikacije u trudnoci.

 

Totalna anestezija se izbjegava jer i beba bude uspavana. Ti teski oporavci majke nakon totalne anestezije su greska anesteziologa.

 

Otkud ti ovo? Stvarno me zanima, jer em mi nije logicno, em sve sta sam nasla na internetu u dobrim izvorima (za Nemacku, da se ogradim od ostalog sveta) govori:

 

- da CR traje oko pola sata (ili nesto krace sa Misgav-Ladah metodom), a priprema oko pola sata - sve je gotovo za nekih sat vremena. Koristi se sve vise "Misgav-Ladah" metoda koja drugacije sece i vise pazi na utrobu pa se cesto zove "lakim CR" iako nista nije lako, nego valjda zbog poredjenja sa onim kako je bilo pre toga.
https://www.eltern.de/schwangerschaft/geburt/wie-lange-dauert-ein-kaiserschnitt-12368118.html

Imam i primere iz kruga priajtelja koji potvrdjuju ovo.

 

- da im je potrebno manje osoblja za to nego za redovni porodjaj.

Redovni porodjaj ne ukljucuje samo to izbacivanje deteta koje jeste brzo ako ne ide nista lose, nego sve ono od kako te konacno prime u porodiliste sa "okej, sad vec imamo nesto" ili "zena je vec umorna od stalnih bolnih kontrakcija". Kako svi znamo, to ume da traje u nedogled pogotovo kod prvih porodjaja.

 

Cenu sam nasla slicnu na vise sajtova bolnica, preko 3K za hitni CR, 2,7K za planirani, dok je spontani porodjaj tu oko 1,8K (nesto ispod toga je bio moj). Dakle nije tri puta vise kako je neki izvor navodio (mozda negde jeste tako) ali znacajno vise. Cisto kao info.

 

Bolnici je milije i zbog mogucih tuzbi roditelja ako je npr. doslo do komplikacija sa posledicama, tipa nedostatak kiseonika, ili ovih horora kao sto je Mel iskusila.

 

----

 

Neko je pitao koje su prednosti normalnog porodjaja u odnosu na CR? Ono sta je meni objasnjeno (od strane ginekologa i licne babice koja je dolazila kuci) je da je za bebu zdravo da pokupi bakterije dok prolazi kroz porodjajni kanal. Bilo je nekih prica da danas veci broj dece ima razne alergije jer su vise rodjena "cistim" nacinom preko CR, ali ne znam da li postoje prave studije o tome ili su to spekulacije.

Svakako je bitno uraditi ono sta je za bebu u datom trenutnu najbolje, ne treba zazirati od CR kada je potreban i mislim da to ni nije narativ. Ljudi malo zaboravljaju da su porodjaji uglavnom bez problema.

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ako pises nesto poput ovoga

"Kako se u EU komunicira sa porodiljama:"

to implicira da mislis na generalno a ne na licno iskustvo. Mozda nisi tako mislila ali tako se cita.

Nisi napisala bukvalno da je u Srbiji divno ali n puta si spomenula ili implicirala da je kod nas lecenje tri nivoa bolje nego "u EU", pa evo i u citiranom si napsiala da svi gastarbajteri sa razlogom obavljaju sve u srpskom zdravstvu. Jesam umorna ali nisam od juce.

 

 

 

Da, bash je zakljuchak iz ovo dvoje to da smo po pravilu 3 puta bolji od EU, poshto se za dva puta bolje ne bi cimali .. za sveee.

Ne znam da li ti je to bolje ili to da desetine hiljada ljudi idu SR jer se nashi doktori vesele, dobre su dushe, i shta vec ne.

Ljudi idu gde im je iskustvo bolje za ovo ili ono.

Ne bih rekla da je srpsko zdravstvo preterano ocrnjeno, mada za neke stvari jeste, npr oko nege za koronu. Vishe bih rekla da EU sebi udara bolju reklamu, mnooogo bolju, nego shto zasluzuju. To je ono kapitalistichko self promotion pa preneseno na bolnice. Shto se vishe bude primicalo tom korporativnom to ce i situacija biti sve gora. U hororu od bolnice u kom sam bila bilo je par izuzetnih doktorki medju onim satrapima, sve su to bile starije zene, verujem da nije sluchajno.

Link to comment
4 minutes ago, munze said:

Jesmo , odavno. Pominjano i na forumu.

Sad tek vidim datum. Isla sam po arhivi Vremena pa tako naletela.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

 

- da CR traje oko pola sata (ili nesto krace sa Misgav-Ladah metodom), a priprema oko pola sata - sve je gotovo za nekih sat vremena. Koristi se sve vise "Misgav-Ladah" metoda koja drugacije sece i vise pazi na utrobu pa se cesto zove "lakim CR" iako nista nije lako, nego valjda zbog poredjenja sa onim kako je bilo pre toga.
https://www.eltern.de/schwangerschaft/geburt/wie-lange-dauert-ein-kaiserschnitt-12368118.html

Imam i primere iz kruga priajtelja koji potvrdjuju ovo.

 

- da im je potrebno manje osoblja za to nego za redovni porodjaj.


Traje krace sam zahvat,  ali je potrebno vise ljudi.

- zauzima se operaciona sala, koja se takodje priprema odnosno rasprema 

- svo osoblje oblaci i svlaci opremu za operaciju

- stalno prisustvo dva ginekologa (u Srbiji), od kojih jedan iskusan

- stalno prisustvo anesteziologa

- sva ostala ekipa u sali stalno prisutna

- ako je totalna anestezija porodilja prvo ide na intenzivnu njegu 

- postoperativna njega: fizioterapeut za prva ustajanja iz kreveta, sestre koje pomazu pri tusiranju, daju terapiju, njeguju ranu…

- bavljenje bebom koju ne mogu bas prvi dan po baby-friendly sistemu predati majci

 

 

 

 

  • +1 9
Link to comment
On 19. 1. 2024. at 21:59, napadaj said:

Kod lekarskih grešaka glavni problem nije u policiji i tužilaštvu, nego u tome što se lekari međusobno štite, pa veštačenja ne liče ni na šta, lekari i tehničari koji su eventualno bili prisutni neće da svedoče ili to rade promišljeno, tako da se kolega izvuče itd.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Nije akusersko nasilje ali je za dum temu, plus jos malo pljuvanja nasih mitrovackih medicinara.

 

Sedeo sam sa rodjakom u restoran hotelu Gracian pre par nedelja i u jednom momentu neka devojka pala na pod, brzo skontali da je epilepticni napad, neko je zvao hitnu a iznad te devojke je bila neka valjda njena drugarica koja ju je mrdala i vadila jezik i sve sto treba. Mi izasli napolje da ne gledamo neprijatnu scenu a hitne nema dugo, dosli posle 14-15min od poziva iako su na mozda 3km odatle. I onda pakao, izlaze mislim dr. Mandic i dva medicinska brata, onako lezerno polako bez ikakve zurbe i jedan od te dvojice nad na ulazu pita "jel jos ziva? " i to uz smekerski osmeh, valjda mislio da je duhovit. Recimo, da mi je bila neka bliska osoba mislim da bi mu prvo verbalno jebao mater a mozda ga i prikucao ako bi nastavio da se sprda, debilcina neka od 40-45 godina mozda. Onda kad smo usli zajedno s njima, krecu levo od ulaza gde je vecina gostiju i kao pitaju gde je a devojka lezala bukvalno metar dva od ulaza s desne strane i nije bilo potrebe da se pita bilo sta, radnici hotela su bili oko nje i nije bilo sanse da je ne vidi ko god udje. Doktor je bio cutljiv a ova dvojica zasluzili batine, debili. Kapiram da su se svega nagledali i naslusali do sad u tom poslu ali nije opravdanje za tako bahato kretensko ponasanje. 

 

Ljudi su govna, ljude treba tuci. 

Edited by Zli Gli
  • +1 9
Link to comment

To je to, doktori se shtite, a koliko chovek moze da dodje do pravde i odshtete jedini pokazatelj je broj podnetih i pozitivno reshenih litigacija u nekoj zemlji.

Dok ne vidim hiljade sporova i milion advokatskih kancelarija u nekoj zemlji, to je slaba pricha.

Ta struka koja bi valjda trebalo da je humana i da ljudski zivot i zdravlje neshto znache, a ne znache ama bash nishta ogromnom procentu lekara.

Shto su ti lekari mladji, od ovih koje sma j avidjala i kod nas i napolju, shansa da imaju iskrenu zabrinutost za pacijente i zelju da pomognu je sve manja i manja.

16 minutes ago, Zli Gli said:

Doktor je bio cutljiv a ova dvojica zasluzili batine, debili. Kapiram da su se svega nagledali i naslusali do sad ali nije opravdanje za tako bahato ponasanje. 

 

Ljudi su govna, ljude treba tuci. 

 

Link to comment

Koji je to jebeni užas.

 

Ja jednom došla zbog neke intervencije u termin kada idu žene na prekid trudnoće.

Odmah je krenulo deranje i samo što nije i jebavanje majke. Onda mi je neka viknula (ne sećam se više zbog čega, tj. ne sećam se šta sam to bila pogrešila) ''NE DOLAZI SE TAKO NA PREKID'' na šta sa ja zinula i samo uspela da kažem da ja nisam došla ni na kakav prekid. I onda što je zanimljivo, iz korena im se promenio odnos prema meni, tj. odnos je postao skoro pa normalan.

Zašto je to tako, do danas mi nije jasno, tj. i žene koje dolaze na prekid, ko zna iz kog razloga to rade , tj. te sestre svakako ne mogu da znaju da li to neko radi iz medicinskih razloga ili ne. Ali i nebitno, na kraju krajeva.

Tada sam shvatila da se porođaji i prekidi trudnoća, tretiraju baš gadno u našim bolnicama, što je stvarno užasavajuće.

 

  • +1 2
  • Tužno 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...