Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Svemir Zeka said:

Ovaj čovek (Ilija Golubović, tadašnji načelnik porodilišta Mišović) je nešto najbolje i najpoštenije što sam ikad srela. Vodio je računa o meni a i drugim porodiljama, tako što nas je lično sve obilazio, kontrolisao babice i sestre, i pridikovai im na propustima, kojih je bilo. 

 

Biram da verujem njemu. Jer kod mene nije ni pokušan prirodni porođaj. Citirala sam mu, uzeo je karton...i sve mu bilo jasno. 

Mene su opredelili za CR par lekara jer je sestra pričala telefonom dok mi je radiča ctg i nije čula šta joj pričam....pomislila da je stalo srce, a nije, jer, da me je samo pitala, ja bih rekla - beba se upravo okreće i zato je ne čujete. I nadignu dževu, brzo primanje gore, ja ne znam ni šta se dešava. Ništa. Moglo je verovatno i drugačije, da nije bila u vrlo živahnom razgovoru. 

 

 

Svemir Zeko, ja mogu samo da ti zavidim. Kod mene je prva sestra sve vreme tipkala po telefonu. Ta koja je posle radila porodjaj pozvana je kad prva nije mogla da me porodi prirodno. Ova prva je i dalj eskrolovala non stop dok sam ja ono preklinjala za milost, nije tu bilo nikoga ko je smatrao da nije normalno ono shto su meni radili paralelno (o tome ako smognem snage)

Posle kad su Luku ugushili i izgubili signal da dishe, uralli da nema kiseonika, da mora carski - ostavili su dete dva sata poluzivo u mene bez dobrih parametara - da ne bi pisali da je bio hitan carski nego obichan. On nek se davi u meni, shta fali.

Nijednog trenutka niko se nje brinuo shto je signal nestao, a tebe odmah kad su pomislili da nije kako treba - spashavaj dete.

Ali zto imash dvoje dece koja su na porodjaju proshla ok, a ja Luku koji je prvo dobio

-jednu neuroloshku povredu

-onda dobio drugu neuroloshku povredu u naredna dva dana jer bi saniranje prve znachilo da mora fajl da konstatuje tu povredu

-onda kad je umro pa rebachen na intenzivnu dobio je ekstravazacionu ranu noge jer je sestra nakachila infuziju odvrnula na najjache i otishla dalje mada kao imaju neki protokol da kod tak omale dece mora nfuzija na 15 min da se proverava

-onda za tu ogromnu ranu nisu hteli da daju preventivno antibiotik dok se josh nije inficirala nego su insistirali da moramo da chekamo sepsu/ Sepsa je prema timu iz BGa koje smo konsultovali bila praktichno garantovana u kombinaciji koliko je rana bila ogromna i koliko je dete bilo u oshte loshem stanju.

 

a tebi u BGu nekoliko ljudi zelelo da dete izadje ok.

-

  • Hvala 1
  • Tužno 7
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Žao mi je što si to prošla, nije ni za poređenje s mojim. Ja sam ruku na srce, prilično dobro prošla. Moja sestra u Mišoviću isto sve super i korektno. Nisam čak imala ni "vezu", išla sam redovno - to kažem jer se pričaju priče da mora da se ima veza: ne mora. 

Link to comment
7 hours ago, JozoMujica said:

 

Što je inače potpuna besmislica kao i naplaćivanje prisustva oca porođaju.

Mislim da u svakoj porođajnoj sali ima mesta za još jednu osobu i da je potpuno prirodno i poželjno da otac prisustvuje porođaju (osim ako sama porodilja iz nekog razloga to ne želi).

U drzavnim bolnicama u Srbiji je porodjajna sala prostor podjeljen na boksove i u svakom boksu se poradja po jedna zena. Tu je prisustvo jos jedne osobe em fizicki nemoguce, em ne postoji privatnost. 

U Narodnom Frontu npr. postoji jedan jedini izdvojen boks i u njemu je moguce prisustvo pratnje. 
Zato se i naplacuje jer su kapaciteti ograniceni.
 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Paul Gompitz said:

U drzavnim bolnicama u Srbiji je porodjajna sala prostor podjeljen na boksove i u svakom boksu se poradja po jedna zena. Tu je prisustvo jos jedne osobe em fizicki nemoguce, em ne postoji privatnost. 

U Narodnom Frontu npr. postoji jedan jedini izdvojen boks i u njemu je moguce prisustvo pratnje. 
Zato se i naplacuje jer su kapaciteti ograniceni.
 

 

Nije svuda podeljen na boksove, odakle ti to?

A ovo da se naplaćuje jer su kapaciteti ograničeni je tek teška nebuloza, šta bi se desilo ako bi u jednom danu svi kojima se porađaju žene u jednoj ustanovi gde su "kapaciteti ograničeni" platili da prisustvuju porođaju? Organizovali bi aukciju pa ko da više?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Žao mi je što si to prošla, nije ni za poređenje s mojim. Ja sam ruku na srce, prilično dobro prošla. Moja sestra u Mišoviću isto sve super i korektno. Nisam čak imala ni "vezu", išla sam redovno - to kažem jer se pričaju priče da mora da se ima veza: ne mora. 

 

Ja zato to sve i pishem.

Ja sam godinama dolazila u Srbiju na razne preglede jer videla sam da neshto shkripi u prichi zvana EU zdravstvo.

I nisam jedina, svi znamo za gastarbajtere koji dolaze na preglede i intervencije u Srbiju.

Svi ti ljudi imaju zdravstvo EU, shto se onda cimaju?

 

Pri tom, ja sam jedino taj porodjaj ostavila skroz za EU - zashto?

Jedan od razloga je bila serija blogova koje je svojevremeno ishlo na B92 - tamo su ishle horor priche porodjaja u Srbiji, presecane sa ponekom prichom o porodjaju u EU. To je dosta uticalo na moju odluku (a protiv mog instinkta, realno).

Shta josh, posle mene nekih par godina porodila se sestra moje najbolje drugarice, isto neshto traljavo krenulo sa porodjajem, u mojoj kasabi odmah je prebace na carski. Tamo nije bilo da kucnem u drvo nekih loshih sluchajeva od kad su pre desetak godina i uveli ovu praksu nakon shto su napravili neshto slichno ovome shto se meni desilo, pa je bilo povuci potegni za lekare, pa sad paze.

U EU nema ni tog korektivnog faktora - kad opet zaseru, opet ce da obrishu fajl. Ako dete umre, napravice greshku u reportingu, kao engleska bolnica koja je otkrivena chisto jer su dobili ludachu koja ni posle 15 smrti nije htela da stane.


 

Spoiler

Ako se ipak otkrije neka greshka, lekar koji to prijavi bice otpushten i kad nadje posao u bolnici u susednom gradu - otpustice ga nakon intervencije prve bolnice. Necu za ovo da dajem linkove, poshto je to ista bolnica gde sam ja bila, pa eto, mozesh da mi verujesh na rech ili ne.

Dechko je godinama posle dolazio na neke tribine koej su jedno vreme josh odrzavane ok olekarskih greshaka ali je bilo pojeo vuk magarca. On je morao da emigrira jer je postao socijalni sluchaj u svojoj sopstvenoj zemlji jer je prijavio greshku, nishta vishe od toga.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, JozoMujica said:

 

Nije svuda podeljen na boksove, odakle ti to?

A ovo da se naplaćuje jer su kapaciteti ograničeni je tek teška nebuloza, šta bi se desilo ako bi u jednom danu svi kojima se porađaju žene u jednoj ustanovi gde su "kapaciteti ograničeni" platili da prisustvuju porođaju? Organizovali bi aukciju pa ko da više?

Postupili bi isto kao i sa smjestajem porodilje u apartman npr. Ako nije zauzeto dobijes (platis), ako je zauzeto ne dobijes. 

Link to comment
15 minutes ago, Mel said:

U EU nema ni tog korektivnog faktora - kad opet zaseru, opet ce da obrishu fajl.

 

Prilično je smela tvrdnja da se u celoj EU na isti odvratan način radi u svim bolnicama, tim pre što ogromna većina, ako ne i svi zdravstveni pokazatelji ne idu na ruku Srbiji, a ne toj EU.

Edited by vememah
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

@Mel

Zvanicna statistika, evo ovo sto je @Djuro ostavio ne ide u prilog Srbiji.

 

Onako odokativno u EU je duzi zivotni vek i to poprilicno u odnosu na nas, zdravstvene usluge moraju biti jedan od parametara 

Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

 

Prilično je smela tvrdnja da se u celoj EU na isti odvratan način radi u svim bolnicama, tim pre što ogromna većina, ako ne i svi zdravstveni pokazatelji ne idu na ruku Srbiji, a ne toj EU.

 

Pa eto ti si dobar sa linkovima, tu bi valjalo uporediti koliko u kojoj EU zemlji ima dobijenih sluchajeva za lekarske greshke sa recimo USA.

 

1 minute ago, Sandradjer said:

@Mel

Zvanicna statistika, evo ovo sto je @Djuro ostavio ne ide u prilog Srbiji.

 

Onako odokativno u EU je duzi zivotni vek i to poprilicno u odnosu na nas, zdravstvene usluge moraju biti jedan od parametara 

 

Lechenje raznih vrsta kancera neuporedivo je bolje u EU nego u SR, da je samo to, i prosta chinjenica da im stanovnichtvo u sedamdesete ulazi i vitalno a ne polupano i propalo kao nashe, sasvim je dovoljna za tu statistiku.

A malo pomaze i kad od 15 smrti novorodjenih beba ti godinama pravish propuste u prijavljivanju pa statistika ne moze da pick up njednu od tih 15 smrti.

Mada mozda je samo u toj jednoj engleskoj bolnici, i u ovoj mojoj gde sam bila.

Link to comment

Kako vode te smrti beba? Ne razumem stvarno.

Ne znam pravno kako je to regulisano

Edited by Sandradjer
Link to comment
36 minutes ago, Sandradjer said:

@Mel

Zvanicna statistika, evo ovo sto je @Djuro ostavio ne ide u prilog Srbiji.

 

Iz te statistike se ne vidi koliko od tih smrtnih ishoda je iz redovno kontrolisanih zdravih trudnoca, koliko iz patoloskih, a koliko iz nekontrolisanih.

 

Link to comment
10 minutes ago, Paul Gompitz said:

Iz te statistike se ne vidi koliko od tih smrtnih ishoda je iz redovno kontrolisanih zdravih trudnoca, koliko iz patoloskih, a koliko iz nekontrolisanih.

 

Vidi se da smo duplo gori od Slovenije :sad:

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

reci da je to pravilo u toj "EU" naspram tako divnih svih isksutava u Srbiji je opet nategnuto, da ne kazem nesto gore.

 

Ovo da se u EU ne radi carski da bi bolnica smanjila troskove mi je posebni hajlajt.

 

-nisam napisala da je to shto se meni desilo pravilo, nije pravilo ni u EU ni u Srbiji (gde si to majke ti prochitala)

-nisam napisala da je u Srbiji divno, prichamo o sluchaju zene chiju su bebu u Srbiji ubili u porodjaju koji je opisan kao vrlo slichan mom. (gde sam napisala da je u Srbiji divno?)

-ne troshkove nego statistiku tj broj carskih. Sestra je sama rekla da ne da carski jer mora da bude vaginalni. (gde sam napisala troshkovi? sve vreme pishem o procentu, i targetu, prilichno sam sigurna da nisam pomenula troshkove). Razlog je - Gura se povecanje tog procenta vaginalnih, pa na kome se zalomi. Sve prakse koje su na meni sprovedene su nedozvoljene da je bila kamera ukljuchena, ukljuchujuci pumpanje oksitocinom nakon shto sam vec rekla da im zabranjujem da im ga dalje daju i nakn shto sam jednom vec prezivela hiperstimulaciju i pochela da izlazim iz nje. Sestra je samo bez rechi ili bilo kakvog daljeg komentara prishla odvrnula oksitocin i uterala me u drugu hiperstimulaciju - to nije dozvoljeno, ali samo kad mozesh da dokazesh.

 

Kako si uspela ovo sve gore da zakljuchish, nisi bash pazljivo chitala ili je problem u interpretaciji napisanog i dopisivanju bukvalno?

 

Moje iskustvo i iskustvo drugih zena sa kojima sam se silom prilika povezala je da

-grube lekarske greshke i to u seriji njih povezanih sa grubim namernim krshenjima protokola i ugrozavanjem zivota dece da bi se greshke sakrile se apsolutrno deshavaju u EU - i to ne samo meni, nisam pravilo ali svakako nisam ni jedinstveni sluchaj

-statistika u EU u tim outcomes je vrlo upitna - moje dete se ne vodi kao greshka lekara u svakom sluchaju

-u Srbiji situacija nije trenutno tako crna u odnosu na EU koliko su nas naveli da verujemo (ne znachi i da je bolja, ali mogu ruku u vatru da dam da ije ni toliko gora koliko se to oslikava)

-staf u EU kod kojih sam ja bila apsolutno imaju target za broj carskih, i apsolutno izbegavaju izvodjenje carskih i u situacijama gde je to vec indikovano i gde bi neko njihov iz porodice vec bio na stolu.

-Tim u bolnici u kojoj sam ja bila je vrlo uigran kad su krenuli da krpe medicinsku greshku. To su vec radili.

 

Link to comment
9 hours ago, Sandradjer said:

Vidi se da smo duplo gori od Slovenije :sad:

 

I Svajcarska je kad tak krenesh da guglujesh cifre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...