Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Mel said:

 

Pa to je neobichna situacija da su istovremeno kapaciteti ogranicheni (i koliko hocesh da ih ogranichish) i da je carskih previshe, a da na sve to imash josh i ekstreman sluchaj bele kuge tj broja porodjaja ispod sveke mere. Ali Srbija je to, zemlja raznih chuda.

Mislim mi trenutno nemamo ni neki dovoljan kapacitet za vatrogasce, kod sestre zgrada mogla da izgori dok su konachno stigli. Kapiram da treba da radimo na tome da se smanji incidenca pozara.

Eto vidis kako je prosla ova nesrecna zena, a s druge strane ja ne znam poznatu licnost koja se nije porodila carskim rezom (Cece, Jece, pa na dalje...). To je kao neka moda u Srbiji. Sve doktore koje sam cula ne savetuju CR po zelji trudnice nego samo u slucaju medicinskih razloga

Edited by Sandradjer
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Sandradjer said:

Eto vidis kako je prosla ova nesrecna zena, a s druge strane ja ne znam poznatu licnost koja se nije porodila carskim rezom (Cece, Jece, pa na dalje...)

 

Upravo to ti neshto govori.

Nije se ta neporodila carskim rezom jer nemaju kapacitete koje su joj potroshile Ceca i Jeca koje su se porodile carskim, nego shto je doktor klasichan siledzija moguce i neki sociopata.
Kod mene u gradu napravili su sranje pre 10 odina. Za razliku od onog shto su napravili meni i Luki, shto je zatashkano, ovde je pukla pricha po gradu, pretnje itd.

Od tada nijedan problem sa porodjajima, sve shto im se zakomplikuje ide na carski, pri tom u celom gradu ima par ginekologa generalno mala je bolnica. Procenat carskih je veliki, ali bolje je i to nego ono shto se meni dogodilo ili toj zeni gore.

 

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Upravo to ti neshto govori.

Nije se ta neporodila carskim rezom jer nemaju kapacitete koje su joj potroshile Ceca i Jeca koje su se porodile carskim, nego shto je doktor klasichan siledzija moguce i neki sociopata.
Kod mene u gradu napravili su sranje pre 10 odina. Za razliku od onog shto su napravili meni i Luki, shto je zatashkano, ovde je pukla pricha po gradu, pretnje itd.

Od tada nijedan problem sa porodjajima, sve shto im se zakomplikuje ide na carski, pri tom u celom gradu ima par ginekologa generalno mala je bolnica. Procenat carskih je veliki, ali bolje je i to nego ono shto se meni dogodilo ili toj zeni gore.

 

Zasto mislis da je nemoguce da nije bilo mesta za ovu zenu jer je zauzela salu neka Ceca, Jeca? 

I zasto je nemoguce da je u pitanju neki trecerazredni nebitni dr u toj njihovoj hijerarhiji i pravu na salu?

Edited by Sandradjer
Link to comment
9 minutes ago, Sandradjer said:

Zasto mislis da je nemoguce da nije bilo mesta za ovu zenu jer je zauzela salu neka Ceca, Jeca? 

 

Zato shto je Sremska Mitrovica dva puta veca od mog grada u kom nakon shto je neko zamalo dobio batine, vec deset godina ne postoji sluchaj da neko ne stigne na red za carski, a procenat carskim im je verov znatno veci nego u Mitrovici.

Mnogo je veca shansa da se radi o komplikaciji nastaloj usled sociopatije ili necheg slichnog, nego da nisu mogli da uklope dva carska.

Meni je porodjaj trajao 24 sata nakon indukcije, iz opisa ne deluje da je zena morala da se porodi hitno, a carski je relativno brza procedura, ovaj da je hteo da radi carski smanjio bi joj oksitocin i ostavio da lezi, pa bi je za neki sat vodili na carski ako je bash u tom trenutku Ceca zauzela sve stolove.,

 

Takodje izgleda da se u celoj Sremskoj Mitrovici rodi cetvoro dece dnevno. To ako imash jednu salu mozesh sve carskim da porodish ako tako odluchish.

 

Quote

Sestrice su ga molile da me porodi na carski rez, ali on nije hteo, ne znam zašto", kaže majka.

Takodje sestre koje rade tamo su izleda bile pod utiskom da je bilo mesta za carski i pored toga shto su Ceca i Jeca doshle iz BGa da se porode carskim rezom.

Edited by Mel
Link to comment

Ima više carskih nego što bi trebalo. Naime, žene smatraju da je "carski" nešto super, i onda neke s vezom to i dobiju (sigurna sam u ovo, čula lično)

 

Moj prvi carski je bio bespotreban. To je rekao lekar kad su me određivali šta ćemo drugi put (čekalo se do kraja da krene porođaj prirodno, pa nije)

Lično sam preferirala da ne idem na CR ako ne moram. 

 

S druge strane, moja snaja je u Londonu bila izmučena dan i po, da bi se na kraju uradio carski. Nekad prosto i to treba da bude izbor. 

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Samo mi je muž falio ma porođajima, šta kao, e vidi i empatiši :D

 

Ni tamo, ni u jednoj od bolnica. Ja sam tu došla da obavim posao, ne treba mi ničije mrljavljenje. 

 

ja sam bio na porodjaju moje cerka. i bio sam od pomoci zeni samim tim sto sam bio prisutan, da joj dam ruku da drzi, da je pridrzavam dok seta. a taj osecaj kad se cerka pojavila je nenadmasan :)

 

  • +1 3
  • Wub 5
Link to comment
Just now, Ros said:

 

ja sam bio na porodjaju moje cerka. i bio sam od pomoci zeni samim tim sto sam bio prisutan, da joj dam ruku da drzi, da je pridrzavam dok seta. a taj osecaj kad se cerka pojavila je nenadmasan :)

 

Ne sumnjam i pozdravljam sve očeve koji to žele i majke koje žele :)

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ima više carskih nego što bi trebalo. Naime, žene smatraju da je "carski" nešto super, i onda neke s vezom to i dobiju (sigurna sam u ovo, čula lično)

 

Moj prvi carski je bio bespotreban. To je rekao lekar kad su me određivali šta ćemo drugi put (čekalo se do kraja da krene porođaj prirodno, pa nije)

Lično sam preferirala da ne idem na CR ako ne moram. 

 

S druge strane, moja snaja je u Londonu bila izmučena dan i po, da bi se na kraju uradio carski. Nekad prosto i to treba da bude izbor. 

 

Doktori prichaju razne stvari, uopshte ne mora da znachi da ti porodjaj carskim nije bio potreban, ochigledno da bar jedan lekar, taj koji je brinuo o tebi, nije bio siguran.

Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

ja sam bio na porodjaju moje cerka. i bio sam od pomoci zeni samim tim sto sam bio prisutan, da joj dam ruku da drzi, da je pridrzavam dok seta. a taj osecaj kad se cerka pojavila je nenadmasan :)

 

I znao si da ides u pola kofera :wub:

  • Haha 1
Link to comment

Da ne zvuci kao da branim doktore. Po tim bolnicama postoji hijerarhija o kojoj se malo zna. 

 

Svasta se cuje, teske price se pamte 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

 

Doktori prichaju razne stvari, uopshte ne mora da znachi da ti porodjaj carskim nije bio potreban, ochigledno da bar jedan lekar, taj koji je brinuo o tebi, nije bio siguran.

Ovaj čovek (Ilija Golubović, tadašnji načelnik porodilišta Mišović) je nešto najbolje i najpoštenije što sam ikad srela. Vodio je računa o meni a i drugim porodiljama, tako što nas je lično sve obilazio, kontrolisao babice i sestre, i pridikovai im na propustima, kojih je bilo. Pizdele su, jedna vikala "otkud Golubović sad u pičku materinu".

A on nam tepao, kontrolisao, obaveštavao detaljno o tome kako smo operisane. Šta je rađeno. Ma da ne veruješ da je Srbija :D

 

Biram da verujem njemu. Jer kod mene nije ni pokušan prirodni porođaj. Citirala sam mu, uzeo je karton...i sve mu bilo jasno. 

Mene su opredelili za CR par lekara jer je sestra pričala telefonom dok mi je radiča ctg i nije čula šta joj pričam....pomislila da je stalo srce, a nije, jer, da me je samo pitala, ja bih rekla - beba se upravo okreće i zato je ne čujete. I nadignu dževu, brzo primanje gore, ja ne znam ni šta se dešava. Ništa. Moglo je verovatno i drugačije, da nije bila u vrlo živahnom razgovoru. 

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

A jel ne postoji protokol kada se 'prelazi' na CR, u smislu 'nakon xy' sati bezuspesnog mrcvarenja il sl sa ciljem da se po svaku cenu ne ugrozi zivot deteta?

  • +1 1
Link to comment

Protokol sigurno postoji, oni ga moraju znati....verovatno se ukršta više parametara pa se odlučuje. Posle 24 sata ili 10 minuta

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Protokol sigurno postoji, oni ga moraju znati....verovatno se ukršta više parametara pa se odlučuje. Posle 24 sata ili 10 minuta

Pa onda nema puno mesta za arbitrarnost i odgovornost se tesko moze izbeci

Link to comment
2 minutes ago, InvisibleLight said:

Pa onda nema puno mesta za arbitrarnost i odgovornost se tesko moze izbeci

Ne znam...verovatno da ako utvrde da je trebalo uraditi carski a nije - ide lakše, nego obrnuto, kad je urađen, a nije trebalo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...