Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, ToniAdams said:

bogami držite jedan nivo samo napred

a najbolje da cemo da se drzimo prioriteta :dry:

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

35 minutes ago, gospa buba said:

jebiga ako je muz potreban kao kontrolni faktor, nek dodju i otac i brat i komshija. ne moze to tako.

 

Kao saobracaj u Somaliji..ko ima vise cevi u vozilu ili vise ljudi pod oruzjem, taj ima prednost..Kakvi znakovi i semafori. 

 

Ko ima vise ljudi spremnih da lincuje lekara i osoblje da se poradja..ostali mogu da iznajme..Moze i to iznajmljivanje da se uvede kao bonus ugovora zenama prilikom zaposljavanja umesto jebenog fitpass-a

  • +1 1
Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Kao saobracaj u Somaliji..ko ima vise cevi u vozilu ili vise ljudi pod oruzjem, taj ima prednost..Kakvi znakovi i semafori. 

 

Ko ima vise ljudi spremnih da lincuje lekara i osoblje da se poradja..ostali mogu da iznajme..Moze i to iznajmljivanje da se uvede kao bonus ugovora zenama prilikom zaposljavanja umesto jebenog fitpass-a

reko je neko na tw, da se uvede pozicija batinasha sa elementarnim poznavanjem medicinskih postupaka, sa ovlashcenjem da deluje. jebemliga deco, to je solidan humor, ali pogreshna putanja. drushtvo u kome ce naoruzani mushkarci zenama da reshavaju probleme ne bi bilo prijatno ni solidnom broju mushkaraca, ako zanemarimo na trenutak da to nije drushtvo koje nam treba.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

reko je neko na tw, da se uvede pozicija batinasha sa elementarnim poznavanjem medicinskih postupaka, sa ovlashcenjem da deluje. jebemliga deco, to je solidan humor, ali pogreshna putanja. drushtvo u kome ce naoruzani mushkarci zenama da reshavaju probleme ne bi bilo prijatno ni solidnom broju mushkaraca, ako zanemarimo na trenutak da to nije drushtvo koje nam treba.

 

Nije..slazem se. Ova situacija ce samo ubrzati odluku ljudima da pare treba da se daju unapred, pre porodjaja..A ne kao ja, kovertu sa ljubicastom novcanicom posle. Doduse mi smo prosli puska..skoro puska, puscica.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, SNARC said:

 

Nije..slazem se. Ova situacija ce samo ubrzati odluku ljudima da pare treba da se daju unapred, pre porodjaja..A ne kao ja, kovertu sa ljubicastom novcanicom posle. Doduse mi smo prosli puska..skoro puska, puscica.

ne slazem se ni ja. ali ne bih volela da ja, a ni da mi dete zivi u drushtvu u kom mora da vodi mushkarca da bi neshto zavrshila. necu TO reshenje.

 

ali se slazem da bi nas nekoliko strateshkih premlacivanja (sa merljivim posledicama) pomerilo malo blize ishodu koji se meni dopada. trazio bi neko da se napravi i poshtuje neki zakon :rolleyes:

 

 

ed. i da (ne odnosi se na tebe), klasichno razvodnjavanje svake neprijatne teme je a kako je mushkarcu, u situaciji u kojoj ne mora da bude nikad, nema veze da li se poradjamo, silujemo, lemamo, neovlashceno pipamo (ne nuzno tom gradacijom) shtagod. a onda ide shaljenje jer shta drugo. bez pokushaja da se razume pozicija osobe koja je u poziciji.

Edited by gospa buba
  • +1 5
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
9 minutes ago, SNARC said:

 

Nije..slazem se. Ova situacija ce samo ubrzati odluku ljudima da pare treba da se daju unapred, pre porodjaja..A ne kao ja, kovertu sa ljubicastom novcanicom posle. Doduse mi smo prosli puska..skoro puska, puscica.

I to davanje para/veza moze da bude problem. Onda drugi lekar/sestra/babica kazu - sta me briga, to je pacijen od X neka on dodje da resava problem. 

 

Na kraju je jedino resenje privatno porodiliste gde se za pare dobije manje-vise koretna usluga.

Ceo nas zdravstveni sistem namerno unistava da bi se usluga privatizovala i placala diretkno novcem to trzisno/kartelskog ceni. Kao automehanicar ;)

 

9 minutes ago, gospa buba said:

mora da vodi mushkarca da bi neshto zavrshila.

Ne mora muskarac bas sve da radi. Moze da povede i psa, ali veceg i opasnijeg.

Ili zenu, ali mora da bude kao Raiza Mujanovic ;)

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

klasichno razvodnjavanje svake neprijatne teme je a kako je mushkarcu


Stvarno bespotrebno, zna se valjda da je njima uvek najteže :fantom:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
5 minutes ago, x500 said:

I to davanje para/veza moze da bude problem. Onda drugi lekar/sestra/babica kazu - sta me briga, to je pacijen od X neka on dodje da resava problem. 

 

Na kraju je jedino resenje privatno porodiliste gde se za pare dobije manje-vise koretna usluga.

Ceo nas zdravstveni sistem namerno unistava da bi se usluga privatizovala i placala diretkno novcem to trzisno/kartelskog ceni. Kao automehanicar ;)

 

 

 

Upravo se pare i daju da ne bi svi lekari sa sebe prebacivali obavezu i odgovornost..ovako platis unapred i zna se ciji si i ko te preuzima. 

Kuma nasa se poradjala privatno..pa nastao problem tokom porodjaja..pa op, gde ce..u Narodni front..a tamo op, cija je ?  Nicija..cao. 

 

Privatno zdravstvo moze da doceka u lepom okruzenju, cisto i okreceno, uradi milion analiza..pa kad naidje problem, ides ti meni ipak u drzavnu bolnicu. 

Mom Urosu su operisani krajnici proletos..da bismo uopste dosli u situaciju da bude na spisku za operaciju, mora da se ide mesecima u privatnu ordinaciju za koju radi lekar koji ce ga operisati na Institutu za majku i dete. Ali ajde..bili smo, ne znam..desetak puta..svaki put po 60-70 eura..i nije previse strasno. Ispalo sve Ok na kraju.

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment

Ne znam o kakvim traumama se radi, u trenutku porođaja svakako te udalje jer se tu muvaju babica, doktorka, sestra itd. Valjda je bitno da se pruži podrška i bude tu kad je teško. Pritom je nekad stvarno korisno, na primer sestra u drugoj smeni nije namestila indukciju kako treba, pa da ima ko da primeti i da se žali. Tužno je što kod nas to nosi benefite posebne sobe i bolje kontrole, ali ne razumem to sklanjanje od porođaja.

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

ovaj, ima jedna lepa izreka, koja se koristi chesto u porodilishtima, i u ovom kontekstu se prepevava kao a kad si se jebo bilo ti lepo :s_w:

 

shta je malo nesvestice i posledichnog nedizanja, za koje nas realno zabole odmah zatim, i to da vam kazem, kad smo pri tom kontekstu :dry:

 

 

 

ed. saberimo se, apelujem :hihi:

Ne, ne ne... nisi me razumela. Ja jesam za to da se bude uz zenu na porodjaju, samo hocu da kazem da nakon tog dozivljaja nije za neocekivati da ti nije do zivota :D 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Ne, ne ne... nisi me razumela. Ja jesam za to da se bude uz zenu na porodjaju, samo hocu da kazem da nakon tog dozivljaja nije za neocekivati da ti nije do zivota :D 

da da da znam, poradjala sam se dva puta, nije mi bilo ni do chega :hihi:

Edited by gospa buba
  • Haha 4
  • Tužno 1
Link to comment
40 minutes ago, SNARC said:

Upravo se pare i daju da ne bi svi lekari sa sebe prebacivali obavezu i odgovornost..ovako platis unapred i zna se ciji si i ko te preuzima. 

Kuma nasa se poradjala privatno..pa nastao problem tokom porodjaja..pa op, gde ce..u Narodni front..a tamo op, cija je ?  Nicija..cao. 

Da, to je drugi problem Srbije, za neke stvari ni pare te ne spasavaju, jednostavno si najebo, to je to. Babl je samolaganje.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Ne, ne ne... nisi me razumela. Ja jesam za to da se bude uz zenu na porodjaju, samo hocu da kazem da nakon tog dozivljaja nije za neocekivati da ti nije do zivota :D 

Brate dođeš kući, imaš slobodne dane, blejiš na kompu, odeš uveče na rejv. Ne moraš da ležiš u porodilištu. Gledaj to sa vedrije strane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...