Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

15 minutes ago, Djuro said:

uz sve manjkavosti definicija u zakonu, rekao bih da bi se vredjanje na nacionalnoj osnovi, udaranje, stezanje vilice, psovanje, skakanje po stomaku - moglo nekako podvesti pod neke od postojecih krivicnih dela.

zar ne?

 

da ne govorim o cinjenici, da bi znacajno manji stepen krivice trebao biti vise nego dovoljan za gubitak posla i/ili licence. ocigledno je covek ovakvih slucajeva imao vise nego nekoliko.

Ali njega ne gone za neko od tih dela, jer ništa od toga nije u direktnoj vezi sa posledicom

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, Klara said:

Ja nešto ne verujem da jednog zaista čestitog čoveka išta može da preobrati u ovakvu bitangu. Pre da je on već imao takav potencijal, samo je isplivalo sa prvom prilikom.

Šta uopšte znači zaista čestit čovek....raditi pojedine poslove je vrlo čelendžabilno za 90% karaktera u okruženju u kom smo.

 

Videla sam, na primer, šta pojedine istaknute ličnosti u javnosti kao vrlo moralne, zapravo rade. I to ne iz javnog sektora....a tek u njemu....

 

Ljudi su, što kaže moj ćale, jako kvarljiva roba.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Bas teska prica :sad:. Jadna zena. 

Zena koja se poradja ovde kod nas kao da je bice nizeg reda i nije to od juce. Ukorenjeno duboko. 

Prica koliko volis, od krava debela, preko kad si se j bilo ti lepo a sad kukas, sta si mislila da je lako poroditi se,...

  • +1 3
Link to comment

Secam se price moje majke, kako kad je njena prijateljica koja ima petoro dece odvela dete kod doktorke zbog nekog ozbiljnijeg problema, doktorka joj rekla ni pet ni sest "sta se brinete sta ce biti, ionako ih imate petoro" :gospode: 

 

Ako sam dobro razumeo, doktorka je gledala zenu sa visine sto "proizvodi" toliko dece. U svakom slucaju, usledilo je davljenje doktorke od strane prijateljice pa se stav malo promenio :lolol:

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment

Uzgred, ima malo i do toga da ljudi ne razmišljaju šta kazu i da nešto sto je njima duhovito ne mora biti duhovito drugom ili čak može biti uvredljivo.

 

Na PPP je urbana ekipa branila forumašenje koji je drugom poručio otprilike da se nada da će se zabrinuti dok jede sopstveno dete da je to ha ha dobra šala…

  • Tužno 1
Link to comment

Dobro bi bilo pogledati statistiku npr. koliko oceva prisustvuje porodjaju u Srbiji u odnosu na neku drugu recimo zapadno evropsku zemlju, onda koliko epiziotomija, koliko indukovanih porodjaja, koliko carskih rezova i da li je sve to opravdano nedostatkom novca 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Uzgred, ima malo i do toga da ljudi ne razmišljaju šta kazu i da nešto sto je njima duhovito ne mora biti duhovito drugom ili čak može biti uvredljivo.

 

Na PPP je urbana ekipa branila forumašenje koji je drugom poručio otprilike da se nada da će se zabrinuti dok jede sopstveno dete da je to ha ha dobra šala…

:gospode:

  • +1 1
Link to comment

Propustila si ti svasta @Sandradjer :lolol:

 

Ja bih uveo kao apsolutno pravo da otac prisustvuje porodjaju. Kazu da zene lakse podnose bol kad im je tu muz a i nesto sumnjam da bi se bilo koji doktor i/ili sestra usudili da se ovako ponasaju dok je on tu.

Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

Ja bih uveo kao apsolutno pravo da otac prisustvuje porodjaju

Ja sam bio prisutan gradjanin na oba porodjaja :inn:

 

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Propustila si ti svasta @Sandradjer :lolol:

 

Ja bih uveo kao apsolutno pravo da otac prisustvuje porodjaju. Kazu da zene lakse podnose bol kad im je tu muz a i nesto sumnjam da bi se bilo koji doktor i/ili sestra usudili da se ovako ponasaju dok je on tu.

Nisam propustila teranje sa Desanke :gospode:.

 

Pa i za to postoji repertoar da odvrati one neodlucnije. 

To je za sisice, pravom muskarcu je mesto u kafani, pozlice mu kad vidi krv, da prostis nece mu se dizati vise itd...

Svako ko je slabiji u nasem drustvu je zrtva. I to je tako, mozda za 100 godina bude nesto 

Link to comment
9 minutes ago, Klara said:

 

To je preopširna tema, postoje moralne težnje, aspekti na koje ne bi trebalo da utiče bilo šta što će naterati osobu da proda obraz i ispadne nečovek.

Nije moral nešto što je jedna slika za javnost, a druga u naša četiri zida. Upravo dela to otkrivaju.
Adaptiranje ne treba da menja naša moralnih načela, jer se naša moralna načela temelje na savesti i slobodi da delujemo u skladu sa savešću i uverenjima.
Tako da, ako stranka ili bilo koji drugi spoljni faktor od mene napravi alavog lopova i nasilnika, nisam ja ni bila moralna osoba.
Čestit čovek nije licemeran.

Skoro sam nasao dobar quote: "Mi sudimo drugima na osnovu njihovih postupaka a sebi na osnovu nasih misli". Mislim da puno ljudi ima "opravdanje" za sebe kad urade nesto lose i smatraju da su moralniji nego sto zaista jesu. Verovanto im je tako lakse da spavaju nocu.

 

3 minutes ago, Sandradjer said:

Nisam propustila teranje sa Desanke :gospode:.

 

Pa i za to postoji repertoar da odvrati one neodlucnije. 

To je za sisice, pravom muskarcu je mesto u kafani, pozlice mu kad vidi krv, da prostis nece mu se dizati vise itd...

Svako ko je slabiji u nasem drustvu je zrtva. I to je tako, mozda za 100 godina bude nesto 

Mozda u nekoj bas vukojebini. Mislim da u 90% slucajeva danas je to samo pitanje da li je tom muzu stalo do tebe ili ne.

  • +1 2
Link to comment
20 minutes ago, Shan Jan said:

Propustila si ti svasta @Sandradjer :lolol:

 

Ja bih uveo kao apsolutno pravo da otac prisustvuje porodjaju. Kazu da zene lakse podnose bol kad im je tu muz a i nesto sumnjam da bi se bilo koji doktor i/ili sestra usudili da se ovako ponasaju dok je on tu.

jebiga ako je muz potreban kao kontrolni faktor, nek dodju i otac i brat i komshija. ne moze to tako.

  • +1 4
  • Haha 3
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
7 minutes ago, Sandradjer said:

To je za sisice, pravom muskarcu je mesto u kafani, pozlice mu kad vidi krv, da prostis nece mu se dizati vise itd...

 

Eno jedan na tviteru pisao da njegova žena, akušerska sestra, tvrdi da su muškarci koji su prisustvovali porođaju neko vreme nakon toga imali probleme sa potencijom.

Pitanje koje se samo nameće je kako ona to zna... :s_w:

  • Haha 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...