Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja nemam pojma ko je ovaj doktor iz Rume ali sam citao malo komentare na ovu vest i kazu da je imao jos ispada, doduse ne ovako tragicnih. Inace, cuo sam da je i taj drugi ginekolog dr. Malobabic, inace valjda i nacelnik tog odeljenja i cele bolnice, pre mozda mesec dana napravio nesto slicno ali se srecom beba izvukla kasnije u Beogradu, i da je dobio batine i bio modar ali se zataskalo jer je clan stranke, naravno. Ne znam da li je taj koji ga je tukao najebao posle, malo je bezveze jer je u pitanju stariji covek ali ako je sjebao bahatoscu, nije da nije zasluzio batine ni pod stare dane. Kazu ljudi da je bio divan covek i doktor nekad ali stranka, funkcija i lova ga pretvorile u olosa. Informacije direktno iz bolnice. 

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

30 minutes ago, Klara said:

Ja nešto ne verujem da jednog zaista čestitog čoveka išta može da preobrati u ovakvu bitangu. Pre da je on već imao takav potencijal, samo je isplivalo sa prvom prilikom.

Nije ranije imao priliku da se razmaše.

  • +1 2
Link to comment

Nije taj stariji doktor/nacelnik napravio ovu tragediju vec taj mladji, Rumljanin Maksimovic. Za Malobabica je ranije vazilo da je bio dobar ali ova govna na vlasti ih valjda preobrate u govna slicna sebi, nemam pojma... Inace, za mnoge doktore idu razne price da su ovakvi ili onakvi, retko koji nije na losem glasu, imali smo npr. jednog Mazica za kojeg je navodno bila javna tajna da uzima 5000e za zaposlenje. Hvala Bogu pa nisam nikad bio u situaciji da imam ozbiljnijeg kontakta sa istima, eventualno mogu da pohvalim doktorku Babic koja me pre 10ak godina kad sam imao neki nedostatak vazduha kao dezurna taj dan progurala na sve moguce provere iako sam dosao regularno, bez ikakve veze. E da, i kad mi je pukao misic na ruci od nosenja namestaja nisu se bas proslavili sa dijagnozom ni to vece a ni kasnije, rekli mi da nije nista strasno tj. nije potpuna ruptura ("mazi neki gel i stavljaj dosta leda" ) pa nisam zurio sa resavanjem ali se ispostavilo da jeste i najebah, ostao mi skracen misic celih 9cm i to dozivotno. A nama muskarcima je i 1cm mnogo a ne 9... :cry:

Edited by Zli Gli
  • Tužno 3
Link to comment

Nemojmo samo da ovo sa doktorima ode u generalizacije te profesije.

Edited by Milošica
  • +1 9
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, Djuro said:

a jel’ kod tih vestaka/lekara, tehnicara, medicinskih sestara nema niti jedan koji ce da kaze - jeste, tako je bilo? neko sa mrvicom ponosa, dostojanstva, hrabrosti?

nijedan? nikad? nigde?

Majka je još u prvoj javnoj objavi napisala da ima podršku babica i sestara koje su bile prisutne i da su joj rekle da će svedočiti bez oklevanja. Ja sam tu objavu videla na Fejsu maltene odmah, sa sve fotografijama bebice, i nije mi dobro bilo.

Sva sreća imaju već jedno dete, jadna ova žena šta je proživela, verujem da je ta priča za nju završena.

 

Najcrnje je što sadista nije uhapšen zbog indicija koje mu se stavljaju na teret već zbog "uzmemirene javnosti i pretnji njegovoj malenkosti zbog kojih se ON ne oseća bezbednim". 

 

 

  • Tužno 3
Link to comment
5 hours ago, Milošica said:

Nemojmo samo da ovo sa doktorima ode u generalizacije te profesije.

Ne generalizujemo za tu profesiju. Apsolutno isto mislimo o pravnicima, taksistima, ajtievcima, inženjerima raznih disciplina, ekonomistima... Ali ko zna, možda nije do profesije, možda je do društva i sistema ;)

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Najcrnje je što sadista nije uhapšen zbog indicija koje mu se stavljaju na teret već zbog "uzmemirene javnosti i pretnji njegovoj malenkosti zbog kojih se ON ne oseća bezbednim".

moguće i "zbog opasnosti od ponavljannja krivičnog dela".

biroratska formulacija.

 

e sad, pravnici recite. da li se ovo tretira kao ubistvo deteta i teških povreda drugom licu? bez ikakvih olakšavajućih okolnosti.  koliko sledi godina robije? 40 godina, recimo?

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Valkyrie said:

Majka je još u prvoj javnoj objavi napisala da ima podršku babica i sestara koje su bile prisutne i da su joj rekle da će svedočiti bez oklevanja. Ja sam tu objavu videla na Fejsu maltene odmah, sa sve fotografijama bebice, i nije mi dobro bilo.

Sva sreća imaju već jedno dete, jadna ova žena šta je proživela, verujem da je ta priča za nju završena.

 

Najcrnje je što sadista nije uhapšen zbog indicija koje mu se stavljaju na teret već zbog "uzmemirene javnosti i pretnji njegovoj malenkosti zbog kojih se ON ne oseća bezbednim". 

 

 

Pa to je jedan od 4 osnova za pritvor koji je moguć samo zbog težih dela. 
Čudno je sto nije dobio zbog opasnosti zbog uticaja na svedoke i eventulano opasnosti da će da ponovi delo. 
 

A naravno da mu je odredjen pritvor zbog postojanja osnovane sumnje da je učinio delo. Bez toga uopšte ne može biti reči o pritvoru. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Majka je još u prvoj javnoj objavi napisala da ima podršku babica i sestara koje su bile prisutne i da su joj rekle da će svedočiti bez oklevanja. Ja sam tu objavu videla na Fejsu maltene odmah, sa sve fotografijama bebice, i nije mi dobro bilo.

Sva sreća imaju već jedno dete, jadna ova žena šta je proživela, verujem da je ta priča za nju završena.

 

Najcrnje je što sadista nije uhapšen zbog indicija koje mu se stavljaju na teret već zbog "uzmemirene javnosti i pretnji njegovoj malenkosti zbog kojih se ON ne oseća bezbednim". 

 

 

 

nadajmo se da ce tako i biti.

konacno.

jer, da su svedocile malko ranije, spasile bi ko-zna-koliko dece i majki. 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Djuro said:

 

nadajmo se da ce tako i biti.

konacno.

jer, da su svedocile malko ranije, spasile bi ko-zna-koliko dece i majki. 

Naravno da nece jer ce im u bolnici objasniti™ sta ce to znaciti za njihov posao. 

 

Ova zemlja je reality show, lik ce bukvalno da najebe koliko procene da mora da bi se zadovoljila masa i onda ce da ga puste nazad kad procene da je masa zaboravila.

Link to comment
10 hours ago, Djuro said:


a jel’ kod tih vestaka/lekara, tehnicara, medicinskih sestara nema niti jedan koji ce da kaze - jeste, tako je bilo? neko sa mrvicom ponosa, dostojanstva, hrabrosti?

nijedan? nikad? nigde?

 

(pitanje je retoricko)

Nije problem u njima, već u zakonodavcu i jednoj reči u definiciji krivičnog dela, "očigledno". Sredstvo i nacin lecenja mora da bude očigledno nepodoban, a lekar mora da postupa očigledno nesavesno. I ti nemaš način da u ovakvim slučajevima dokažeš tu ociglednost, jer se to ne ceni prema odnosu ss pacijentom, vec prema primenjenom sredstvu i nacinu lečenja. Suština je da je ovakvom definicijom isključen veliki broj lekarskih grešaka iz krivičnog dela. 

Isti je slucaj i sa krivicnim delima koja izvrse sudije i tuzioci, gde je zgodno u definiciju uneta "namera" da se pričini šteta ili pribavi korist, što praktično čini nemogucim dokazivanje dela. 

Sve ovo se moze sumirati u Vucicevo "Pa šta", kao najjaci pravni princip u Srbiji. 

Treba bežati odavde što pre, bilo gde

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, Uskebasi said:

Nije problem u njima, već u zakonodavcu i jednoj reči u definiciji krivičnog dela, "očigledno". Sredstvo i nacin lecenja mora da bude očigledno nepodoban, a lekar mora da postupa očigledno nesavesno. I ti nemaš način da u ovakvim slučajevima dokažeš tu ociglednost, jer se to ne ceni prema odnosu ss pacijentom, vec prema primenjenom sredstvu i nacinu lečenja. Suština je da je ovakvom definicijom isključen veliki broj lekarskih grešaka iz krivičnog dela. 

 

uz sve manjkavosti definicija u zakonu, rekao bih da bi se vredjanje na nacionalnoj osnovi, udaranje, stezanje vilice, psovanje, skakanje po stomaku - moglo nekako podvesti pod neke od postojecih krivicnih dela.

zar ne?

 

da ne govorim o cinjenici, da bi znacajno manji stepen krivice trebao biti vise nego dovoljan za gubitak posla i/ili licence. ocigledno je covek ovakvih slucajeva imao vise nego nekoliko.

Link to comment

To "skakanje po stomaku" je valjda deo procedure kad beba ne moze da izadje a zena se poradja prirodnim putem. U pravu su forumasi, jako ces tesko dokazati da to sto je on poradjao zenu za carski rez prirodnim putem nije samo losa procena (ako cak i to dokazes). 

 

Realno ce ga verovatno juriti za ovo ostalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...