Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ovde su 99,99 % ljudi pičkice.

Svi gledaju samo kako će sami da prođu, misleći da će se provući, naći će se neka vezica, nešto.

Nedostatak empatije i građanske svesti se pre ili kasnije , svakome olupa o glavu, ali jedna po jedna glava i nikom ništa.

Pa čak i kad je više glava, kao u toj fabrici, opet ništa.

Dok na nas ne bace neki atom, a onda nas neće ni biti, kao što nas nema ni sada tj kao da nas nema, svako je prepušten sam sebi.

 

 

Edited by dùda
  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jbg, da se ne lazemo, ceo sistem je protiv tebe, tako da nije lako biti ne-pickica. Da ovo nije izaslo u vesti i da je muz/otac/brat ove zene umlatio doktora on bi najebo a doktor nastavio da radi. Mozda bi SNS ekipa sredila ne samo tvorza za njega nego i da izgubi posao pa da ne moze da izdrzava porodicu, da njega umlati SNS bagra itd... Hijene. Nije lako biti ne-picka u danasnjoj Srbiji, to je realnost.

 

In other news: uhapsen doktor, tuzilastvo zatrazilo pritvor. Previse se izgleda rasirila vest. Kapiram da ce biti osudjen, nanogica par meseci i nazad na posao kad se sve stisa.

  • +1 3
Link to comment

Jos malo o podnom grejanju..

Dve godine sam ziveo u stanu koji ima pomenuto grejanje, vrlo lose iskustvo. Kuhinja i trpezarija su bili spojeni, a ja sam imao obicaj da sedim za trpezarijskim stolom i radim razne stvari, od jela do kuckanja na compu. Prvih dana nisam skapirao odakle mi dolazi nervoza, cupkanje stopalima i potreba da legnem na kauc, a onda sam shvatio da vrucina dolazi odozdo, i da me to cini nervoznim. Prirodno je da je hladniji vazduh dole, a topliji gore, stopala se dobro osecaju ako je vazduh oko njih za nijansu hladniji. Kod podnog grejanja ovo nije slucaj, nego je suprotno, vrucina dolazi odozdo i vrlo je iritantno.

Nikako ne preporucujem ovo grejanje, ili,ako bas mora, onda neka bude u delovima poda koji ce se najmanje koristiti za sedenje...

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

ako dobro shvatam, ti shto su se otrovali lepkom i dalje pristizu, to ne prestaje :unsure:

 

glede doktora, od nekog mora da se pochne, pa neka to bude on :dry:znam i razumem da je lekarima nelagodno oko toga, takav je posao nezgodan, danas se svi meshaju i svi misle da znaju bolje i sve to (mi inzenjeri bacamo jedni druge pod voz shtaimaveze :hihi:). no buduci da sam se poradjala koji put, bila videla, pa neshto i znam, radjaona je najbolje mesto za taj novi pochetak. tu najvishe boli***, tu neka se i chisti. tj pochne sa chishcenjem.

 

*** ne samo u fizichkom smislu.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

ne pricam o random ljudima vec o onima cije su zene/sestre pogodjene. Mislim i ja sam picka i ne ide mi se u zatvor al ne znam

Licna osveta je vrlo teska stvar.

Spoiler

Jedam moj dalji rodjak je krajem 60tih video dva brata, lokalne kabadahije, kako mu idu zapreznim kolima preko njive. Sisao do njih i rekao im da idu okolo putem, a ne preko njegove njive. Tu su pale razne reci, ali je proslo mirno.

Posle nedelju-dve oni opet njegovom njivom. On ode u kucu, uzme pusku i ode do njih.

Dobio je 20tak godina. Roditelji mu umrli, kuca opustela i par godina posle izlaska i on je umro.

 

Sta god oni (muz/brat/otac) uradili nece promeniti ono sto se desilo, ali mogu itekako da useru svoje i onako sjebane zivote.

 

Ja molim Tvorca ("ne uvedi nas u iskušenje, no izbavi nas od zloga") da ne dodjem u situaciju da moja krv bude iznad mog razuma. 

  • +1 1
Link to comment

Ma samo mirno.

Ok, ovi su ljudi mladi, imaće oni još dece, ali to je rana neprebolna, to ostaje za ceo život.

Neko će jednom i da poludi. S pravom. Ja prva, tome neću zameriti ništa, a ponajmanje što mu je krv iznad razuma.

  • Tužno 1
Link to comment

Postoji i drugi problem a to je sto bulliji guraju sve vise i vise ako im dopustis. Negde mora ovo da stane. Ja nisam rekao da treba doktora ubiti vec ubiti od batina :D I to je najmanje sto zasluzuje.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Postoji i drugi problem a to je sto bulliji guraju sve vise i vise ako im dopustis. Negde mora ovo da stane. Ja nisam rekao da treba doktora ubiti vec ubiti od batina :D I to je najmanje sto zasluzuje.

Pa ja upravo to i kažem.

Dokle više bre ćutke trpeti?

  • +1 1
Link to comment

Pa taman još da njen muž zaglavi zatvor umesto ovog idiota. Koliko god da govno od doktora zaslužuje, taj njen muž to ne zaslužuje. Možda ipak prosto naterati policiju i tužilaštvo da radi svoj posao.

  • +1 8
Link to comment
24 minutes ago, Shan Jan said:

Ja nisam rekao da treba doktora ubiti vec ubiti od batina

Ta zena je slomljena posle svega sto joj se desilo. Na sve to njen muz, po zakonu, zaglavi robiju. Dakle, ostaje bez muza, on ostaje bez posla ... I nece se nista na bolje promeniti, ali ce im biti sigurno jos gore. 

 

Jedino pritisak javnosti moze nesto da promeni da se tako nesto ne ponovi. Nazalost, nista nece popraviti ono sto se vec desilo.

 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Što se tiče podnog grejanja znam za jedan slučaj gde je čovek zaglavio kod doktora sa ozbiljno narušenim krvnim sudovima od kolena nadole.

Lekar kojem on izgleda nije prvi slučaj mu rekao da je najveći problem "što ljudi ne mogu da se obuzdaju, tj. ako ne osete to grejanje kao da ga ne koriste" i onda to napravi te probleme...

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Kod lekarskih grešaka glavni problem nije u policiji i tužilaštvu, nego u tome što se lekari međusobno štite, pa veštačenja ne liče ni na šta, lekari i tehničari koji su eventualno bili prisutni neće da svedoče ili to rade promišljeno, tako da se kolega izvuče itd.


a jel’ kod tih vestaka/lekara, tehnicara, medicinskih sestara nema niti jedan koji ce da kaze - jeste, tako je bilo? neko sa mrvicom ponosa, dostojanstva, hrabrosti?

nijedan? nikad? nigde?

 

(pitanje je retoricko)

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
21 minutes ago, Djuro said:


a jel’ kod tih vestaka/lekara, tehnicara, medicinskih sestara nema niti jedan koji ce da kaze - jeste, tako je bilo? neko sa mrvicom ponosa, dostojanstva, hrabrosti?

nijedan? nikad? nigde?

 

(pitanje je retoricko)

Imali smo slucaj Borka Josifovskog koji je kao direktor hitne pomoci obelodanio marifetluke i lekarski nemar, i znamo kako je prosao :(

 

Link to comment

Pisao sam vec ovde ranije. Direktor jedne prosecno veike srpske bolnice, rekao mi je da se protiv njegovih lekara podnese oko 400 krivicnih prijava godisnje.

 

broj osudjenih = 0

  • Tužno 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...