Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, pt 2.0 said:

 

 

Zašto je bitno da postoji država i institucije, lekcija 1635.

 

Ima i u Vršcu fabrika tekstila, plata je ispod minimalca. Radila mi poznanica tamo. Čisto zlo je tekstilna industrija.

  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, garcia said:

jbt, ovo je drugi put danas da srećem ovaj termin za koji pre nisam ni čuo.

 

learned-helplesness.thumb.jpg.50a8ec5a44677f26a7185d3ea3c8446e.jpg

S malim amandmanom: kuče je bilo u prostoru koji je delom elektrifikovan, a delom nije. Isprva je pas naučio da se sklanja, a zatim više nije bilo pravila gde ima steuje a gde ne. Pas je izgubio uzročno-posledičnu povezanost šta kad radi i šta je posledica. U konačnici, pas se povukao i više nije mrdao.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

U konačnici su maltretirali jadno kuče.  Što nisu nekog hipstera uzeli da ga drmaju strujom. :dry:

  • +1 3
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment

Slažem se. To je prvi disklejmer koji kažem kad predajem o tim eksperimentima (mnogi su na životinjama).

Link to comment
27 minutes ago, JozoMujica said:

U konačnici su maltretirali jadno kuče.  Što nisu nekog hipstera uzeli da ga drmaju strujom. :dry:

Davno je izvođen taj eksperiment, sad ne bi mogao da prođe "review of ethical committee for research".

Al ovaj eksperiment je jedan od začetaka pozitivne psihologije (samo da se termin pozitivna psihologija ne razume kao termin life coach-eva, influencera, Hipstera i ostale menanžerije prodavaca magle).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, makondo said:

Davno je izvođen taj eksperiment, sad ne bi mogao da prođe "review of ethical committee for research".

Al ovaj eksperiment je jedan od začetaka pozitivne psihologije (samo da se termin pozitivna psihologija ne razume kao termin life coach-eva, influencera, Hipstera i ostale menanžerije prodavaca magle).

 

Ja reko sa hipsterom, pa sam bila alll ears... pih.

Link to comment

yebo ja mater svima koji se bave eksperimentima na životinjama a zarad boljeg /zdravijeg/komfornijeg života ljudske vrste.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, đorđe geprat said:

yebo ja mater svima koji se bave eksperimentima na životinjama a zarad boljeg /zdravijeg/komfornijeg života ljudske vrste.

 

Moja jedna koleginica je radila na C. elegans.

To jeste dosta podnoshljivije nego eksperimenti na pufnastim lepim zivotinjicama. Jedini poslovi koje kad sam i najbeznadeznija bila u trazenju posla tamo negde na kraju krize 2012/2013te, na koje nisam htela ni da se prijavim, su bili poslovi koji su trazili dozvolu za rad na zivotinjama ili readiness da se pribavi ta dozvola.

Inache isto ide i za mesozdere, chak sam bila maltene pa vegeterijanac nekoliko godina jer mi je osecaj bio da nije etichki chisto ni malo kako to sad izgleda sa industrijom mesa.

CelegansGoldsteinLabUNC.jpg.f1b1400fb3c44985b79819d818566ccb.jpg

Link to comment

Mnoge stvari koje pomazu milionima ljudi danas su posledica neetickih eksperimenata. Meni je takodje zanimljiv onaj period u razvoju medicine kada su doktori radili uglavnom eksperimente sami na sebi, mnogi platili glavom, ne bi li dosli do neceg sto ce pomoci ljudskom rodu.

Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Mnoge stvari koje pomazu milionima ljudi danas su posledica neetickih eksperimenata. Meni je takodje zanimljiv onaj period u razvoju medicine kada su doktori radili uglavnom eksperimente sami na sebi, mnogi platili glavom, ne bi li dosli do neceg sto ce pomoci ljudskom rodu.

 

Da, kao recimo kod ravoja vakcina. Neshto sam propustila to samoeksperimentisanje, mada ne sumnjam da je bilo i toga, bilo je izgleda svega. Ko je chitao knjigu o Helene Lauphen (HeLa cells) moze samo nocne more da ima posle toga. Makar meni je jako zao shto sam ikad dobila tu knjigu, neke stvari je bolje ne znati...

  • +1 2
Link to comment
Quote

Na licu mesta je stradao mladić star 19 godina, a povređeni su mladić star 26, dvojica muškaraca starih 38 i devojka stara 20 godina.

 

 

 

Edited by vememah
  • Tužno 3
Link to comment

Raketna.

 

hQmvy4a.jpeg

 

Svašta se pravi u Trayalu:

Quote

Eksplozivi i pirotehnička sredstva

Automatizovana protivgradna zaštita

Privredni eksploziv

Pentolitski pojačnici

Nonel

Pirotehnička neubojna sredstva

Iritirajuća sredstva

Signalna i markirajuća sredstva

Sredstva za uznemiravanje

Ubojna sredstva

Protivgradna raketa

Pirotehnička sredstva za obuku

Amonijum perhlorat

CS prah

 

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...