Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ne znam šta je njoj "baseline",ona je 10-ak godina u nemačkoj, pre toga u BG, ovde je i rođena. Samo kažem ima iskustava ovakvih i onakvih. Meni izgleda da je preko sistem "funkcionalniji".

Ali možda se i varam.

 

Mi ni ne znamo kakvo je iskustvo ona imala. Mozda se prosto neko brecnuo na nju. To svakako nije lepo, ali joj nece ostaviti dete invalida za ceo zivot. Ja pricham o nekim malo sushtinskijim karakteristikama zdravstvenih sistema a ne o kozmetichkim. Polazim od toga da nakon iskustva sa srpskim zdravstvom nije morala da kontaktirava sanitete za repatrijaciju deteta, poshto bukvalno nisi nishta napisao o njenom 'iskustvu'.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam ovih dana baš neke šokove doživela.

Dosta vremena sam provodila u sali za kineziterapiju DZ Simina pa sam imala priliku da vidim svašta.

Da ne pričam o tome da su ti tehničari od sjajnih do nikakvih, to je valjda očekivano, nego, oni, iako zdravstveni radnici, pričaju otvoreno neke antivax priče i masovno su u teorijama zavere.

Juče sam bila na jednoj sahrani, čovek umro od ALS. I ja pričam sa njegovom kumom da mi je žao ako je umro sa ubeđenjem da je tu gde je, svojom krivicom, jer je primio fajzera.

Kaže ona meni "ali njemu je to rekao lekar u bolnici koja je specijalizovana za ALS i da sada imaju poplavu te bolesti, tj posle vakcinacije, samo da to ne smeju da pričaju ".  Ostala sam šokirana da tako nešto može da kaže lekar .

 

Edited by dùda
Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

Ja sam ovih dana baš neke šokove doživela.

Dosta vremena sam provodila u sali za kineziterapiju DZ Simina pa sam imala priliku da vidim svašta.

Da ne pričam o tome da su ti tehničari od sjajnih do nikakvih, to je valjda očekivano, nego, oni, iako zdravstveni radnici, pričaju otvoreno neke antivax priče i masovno su u teorijama zavere.

Juče sam bila na jednoj sahrani, čovek umro od ALS. I ja pričam sa njegovom kumom da mi je žao ako je umro sa ubeđenjem da je tu gde je, svojom krivicom, jer je primio fajzera.

Kaže ona meni "ali njemu je to rekao lekar u bolnici koja je specijalizovana za ALS i da sada imaju poplavu te bolesti, tj posle vakcinacije, samo da to ne smeju da pričaju ".  Ostala sam šokirana da tako nešto može da kaže lekar .

 

 

Koliko chesto su ti prepisali vezbe?
 

Nije to nishta chudno da prichaju lekari, taj antivax je vrlo rashiren svuda i stvarno nije samo srpska pricha... nazalost.

To je ta nju ejdz medicina, negiraju se vakcine, negira se upotreba antibiotika za bakterijske infekcije pa pushtaju desetine dece da umru od streptokoka jer se zanesu, negira se poshtovanje protokola jer je menazder zadao target koliko odredjenih intervencija ima biti uradjeno pa ako se ne uklopish u to dobijesh dete invalida. Poseban hit mi je bila homeopatska medicina - u tome naravno nisam htela da uchestvujem, ali sma slushala preprichavanja drugarice nakon posete kod homeopatskog doktora koji ti bukvalno neshto baje i onda naplati od osiguranja kao da je pruzio zdravstvenu uslugu.

Ono sa chim se slazem je da jeste shokantno. Medicina se razvijala stotinama godina, a trend zadnjih 20 godina je da ce oni sve da objasne 'a zashto ustvari' treba bash neshto drugachije da se radi. Ne vazi za sve grane medicine naravno, neke grane su se jako razvile zadnjih godina, ali ima puno i usistemljenog sharlatanstva.

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Mel said:

 

Mi ni ne znamo kakvo je iskustvo ona imala. Mozda se prosto neko brecnuo na nju. To svakako nije lepo, ali joj nece ostaviti dete invalida za ceo zivot. Ja pricham o nekim malo sushtinskijim karakteristikama zdravstvenih sistema a ne o kozmetichkim. Polazim od toga da nakon iskustva sa srpskim zdravstvom nije morala da kontaktirava sanitete za repatrijaciju deteta, poshto bukvalno nisi nishta napisao o njenom 'iskustvu'.

Pitao sam sad ženu oko detalja, dete je dobilo visoku temperaturu, doktori su joj rekli "nije to ništa, organizam mora sam da se izbori" i dali joj kontakt od privatnog lekara "jer su oni prenatrpani i nemaju mesta".

Pri tome jedna od doktorki sa kojom je pričala je zapravo bila doktorka na stažiranju "jer je doktor iizašao".

Ona je otišla hitno kod nekog privatnika, ispostavilo se da dete ima ozbiljnu upalu u organizmu da su disajni putevi puni šlajma itd...

Eto da ne bude da sam nešto izmislio.

Naravno da nisu kako kažeš "kozmetički problemi"

I ovim završavam ovu diskusiju.

Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Koliko chesto su ti prepisali vezbe?

Ja sam vežbala ujutro u DZ i još jednom kući, predveče.

Sad više ne idem u DZ jer sve vežbe znam, a imam i sokoćalo da grejem rame pre vežbi, tako da gubim manje vremena, gledam da vežbe radim dva puta dnevno. Bar jednom, svakako.

Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pitao sam sad ženu oko detalja, dete je dobilo visoku temperaturu, doktori su joj rekli "nije to ništa, organizam mora sam da se izbori" i dali joj kontakt od privatnog lekara "jer su oni prenatrpani i nemaju mesta".

Pri tome jedna od doktorki sa kojom je pričala je zapravo bila doktorka na stažiranju "jer je doktor iizašao".

Ona je otišla hitno kod nekog privatnika, ispostavilo se da dete ima ozbiljnu upalu u organizmu da su disajni putevi puni šlajma itd...

Eto da ne bude da sam nešto izmislio.

Naravno da nisu kako kažeš "kozmetički problemi"

I ovim završavam ovu diskusiju.

 

U Sr: Moje dete upravi sad ima visoku temp i disajne puteve pune shlajma, i nije dobio nikakvu terapiju. Ako bude potrebno, dobice.

U EU sam takodje u svom onom haosu redovno dobijala preglede kod stazista a ne doktora, na to se nisam ni zalila, super ako je to nekome za zalbu. Jao pregledao nas stazista... wtf?? Naravno da stazisti stalno pregledaju pacijente.

Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

Ja sam vežbala ujutro u DZ i još jednom kući, predveče.

Sad više ne idem u DZ jer sve vežbe znam, a imam i sokoćalo da grejem rame pre vežbi, tako da gubim manje vremena, gledam da vežbe radim dva puta dnevno. Bar jednom, svakako.

 

Super, meni su sa ozbiljnom dijagnozom tamo dali fizioterapeuta za dete jednom u tri nedelje. Kad smo jednom propustili imali smo nadoknadni termin u sledecem terminu, znachi za mesec i po dana.

Za to vreme po grupama na Fejsu u USA su zene dobijale za isto po dva puta nedeljno termine bar. Zato me zanimalo kakva je situacija u SR.

Link to comment

Pa ja ne znam o čemu se kod tvog deteta radi.

Kod mene je bio lom i tu se onda ide urgentno  forsirano, dakle svaki dan, pet dana u nedelji. Davali su mi ture po 10 dana.

Mada, hteli su nešto da mi odgode jer kao nije bilo termina ali sam ja digla frku pa se našlo neko rešenje.

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

Pa ja ne znam o čemu se kod tvog deteta radi.

Kod mene je bio lom i tu se onda ide urgentno  forsirano, dakle svaki dan, pet dana u nedelji. Davali su mi ture po 10 dana.

Mada, hteli su nešto da mi odgode jer kao nije bilo termina ali sam ja digla frku pa se našlo neko rešenje.

 

Radi se o neuroloshkoj povredi za koju su nam tamo prepisali tri ture vezbi svaki dan.  A dali fizioterspeuta jednom u tri nedelje. Ovih tri puta dnevno dete sam trebala da vezbam - ja. Koja nisam fizioterapeut, i kojoj mozda nije bilo do toga da se i time bavim kad vec placam masno zdravstevno osiguranje, ali ko te pita. Jbg, EU, bitno je naplatiti bogatu mesechnu premiju, i ulashtiti hodnike da sijaju, po sistemu spolja gladac. Digla sam i ja frku, al se nije nashlo neko reshenje.

Link to comment
On 6. 1. 2024. at 18:40, Mel said:

 

Pogledah ovo za pertussis nocas poshto nisam mogla da spavam jer sam pet puta ustajala zbog ovog virusa shto smo zakachili, koji god da je...

 

elem, kao slovenska antiteza, nit je zbog opadanja zahvata vakcinacijom, nit je zbog meshanja sa izbeglichkom populacijom iz dalekoh zemalja, trend je registrovan svuda ukljuchujuci i USA gde kazu da je obuhvat vakcinacijom dobar (ne znam tachno koliko).

Razlog je shto sama vakcina koja se daje zadnjih 30ak god nije tako efikasna u sprechavanju shirenja bolesti kao originalna (celularna). Prve vakcine su bile efikasne i praktichno istrebile bolest ali su i nuspojave bile prilichno ozbiljne dovoljno chesto, tako da su svi preshli na acelularnu vakcinu 90tih valjda.

Ta nova vakcina misli se sad, izgleda pomaze da simptomi bolesti budu blazi, ali za razliku od prve verzije vakcine, ne izbacuje antitela u nos koji zbog toga ostaje rezervoar bacila tako da vakcinisana osoba bolest efikasno shiri iako bi makar trebalo da sama ima blazi oblik bolesti ili chak prodje skoro asimptomatski.

 

Pokushace izgleda da naprave neku trecu generaciju vakcine, do tada preporuchuje se bustovanje mnogo cesce ovom trenutnom vakcinom.

 

Eto you live you learn....

 

ali tu je uvek kvaka 22 :)

sticajem okolnosti znam u beogradu (pre ove epidemije) nije bilo moguce dobiti vakcinu za veliki kasalj kao odrasla osoba. nigde, ni da se plati, nikako.

Edited by Zverilla
Link to comment

Ovde nas odrasle nisu baš nešto pazili i mazili iako bi kao trebalo da fizioterapeut radi sa tobom individualno pola sata.

Ništa od toga. Pokažu ti vežbe i dalje se snalaziš sam.

Ali se ja nisam dala i vukla sam ih za rukav, da li dobro radim i koje još vežbe imaju.

 

Ali, sa decom koja su dolazila, su ipak bili pažljiviji i više su ih nadgledali.

 

@Mel

Edited by dùda
Link to comment
22 minutes ago, dùda said:

Ali, sa decom koja su dolazila, su ipak bili pažljiviji i više su ih nadgledali.

 

@Mel

 

Nasha fizioterapeutkinja u EU je bila stvarno dobra devojka (i njena shefica koja je lekar fizioterapeut). Ali nazalost zbog ushteda prepishu ti tri terapije dnevno, a daju fizioterapeuta jednom u tri nedelje. Shto je najgore, npr pokazu ti i opishu vezbe, i ti ih kao kreten radis nekoliko puta dnevno koliko dete pristaje, i koliko ti mozesh, da bi ti nakon mesec i po na novom susretu fizioterapeutkinja rekla kako tu kljuchnu stvar nisi najbolje uhvatio proshli put tako da je sve to shto si radio bilo nekorisno. To je samo jedna od crtica, ne tako bitna jer za razliku od nekih drugih nije ugrozavala zivot deteta, ali opet ilustrativna.

Link to comment
42 minutes ago, Zverilla said:

 

ali tu je uvek kvaka 22 :)

sticajem okolnosti znam u beogradu (pre ove epidemije) nije bilo moguce dobiti vakcinu za veliki kasalj kao odrasla osoba. nigde, ni da se plati, nikako.

 

Ja sam htela da pitam pedijatra kad sad budem vodila dete imaju li neke sad avkcine za odrasle, ako zna.

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

U Sr: Moje dete upravi sad ima visoku temp i disajne puteve pune shlajma, i nije dobio nikakvu terapiju. Ako bude potrebno, dobice.

U EU sam takodje u svom onom haosu redovno dobijala preglede kod stazista a ne doktora, na to se nisam ni zalila, super ako je to nekome za zalbu. Jao pregledao nas stazista... wtf?? Naravno da stazisti stalno pregledaju pacijente.

Rekao sam ti da sam završio diskusiju ovim povodom.

 

 

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Rekao sam ti da sam završio diskusiju ovim povodom.

 

nisam te pitala nishta, nego komentraisala.

A sad kad me vec vuchesh za jezik da dodam josh neshto

-nepristojno je nekom ko kaze da jedva preziveo reci - e a ja znam jednu shto je slomila nokat

-glupo je tako neshto reci, jer svi znamo primere ljudi koji su stvarno loshe proshli u SR zdravstvenom sistemu, ja ih znam nekoliko, pa ono chemu potezanje primera koji je kako si ga ti sam prikazao bukvalno antiprimer - zena je primljena, verov bez knjizice, dete je pregledano i dat savet koji ne deluje drugachije od redovnog postupanja za ono kako si ti opisao, dobila je i savet gde da ode ako nije zadovoljna i ako smatra da je neka intervencija potrebna.

A sad idesh na ignore listu zbog bezobrazluka. Prijatno.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...