Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 hours ago, Svemir Zeka said:

Nemoguće da su di-te-per vakcine bile

bolje od pentaxima kojih se dobija 6 doza u prvih 7 godina. 

 

Inače, meni su familije prepolovljene posle ww2 od strane udbe i pertusisa. S ovim prvim mogu da se zajebavam, s drugim ne. 

 

Di-te-per bolje štite, da. Ali su zato imale mogućnost burnih reakcija kod nekog promila dece.

Zato zamenjene novijim, koje nemaju reakcije, potpino su bezbedne, i čuvaju od teškog oblika bolesti (teške kliničke slike), ali postoji mogućnost da se bakterija zadrži u telu i čovek bude kliconoša.

Meni je objašnjeno da ko je vakcinisan od velikog kašljja (bilo čime), nema šta da brine. Iz naše generacije neće ga taći, a mlađe možda, ali neće imati simptome, samo će moći da prenesu nevakcinisanoj deci.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, Valkyrie said:

Zar nije nešto slično bilo baš u Priboju relativno skoro? Rasadnik degenerika izgleda.

Poznajem dosta Pribojaca (i Novovarošana) i mogu ti reći da je ova konstatacija vrlo na mestu. 

Neka mi oproste Pribojci, ali stvarno su mi ostavili takav utisak.

 

 

Spoiler

Prvo mesto i ubedljivo nosi šnjur - Vrbas 

 

Edited by Filozof manijak
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

 

Di-te-per bolje štite, da. Ali su zato imale mogućnost burnih reakcija kod nekog promila dece.

Zato zamenjene novijim, koje nemaju reakcije, potpino su bezbedne, i čuvaju od teškog oblika bolesti (teške kliničke slike), ali postoji mogućnost da se bakterija zadrži u telu i čovek bude kliconoša.

Meni je objašnjeno da ko je vakcinisan od velikog kašljja (bilo čime), nema šta da brine. Iz naše generacije neće ga taći, a mlađe možda, ali neće imati simptome, samo će moći da prenesu nevakcinisanoj deci.

 

 

Pa da, u stvari, to je bio pravi virus u njima. Ima logike. Iako sam krenula logikom da su novije i bolje. Ali eto, da.

Link to comment
8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa da, u stvari, to je bio pravi virus u njima. Ima logike. Iako sam krenula logikom da su novije i bolje. Ali eto, da.

Kakav virus?

Izazivač je bakterija.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa da, u stvari, to je bio pravi virus u njima. Ima logike. Iako sam krenula logikom da su novije i bolje. Ali eto, da.

 

Bordetella pertussis - toliko je bila 'bitna' pre khm godina kad sam studirala da je nisam ni zapamtila shto verov znachi da je nismo ni uchil, a shto bismo kad to bukvalno nije vishe postojalo...

Novija vakcina jeste bolja u smislu da je 'oslabljena' pa ne izaziva prejaku reakciju kakvu je originalna ponekad izazivala (u malom % sluchajeva, ali opet dovoljno da se pojavi potreba za novom generacijom vakcina), ali nije bolja kad se radi o prenoshenju bolesti, jer mozesh da obolish, imash slabije simptome, ali si vrlo zarazan, a sa originalnim diteperom nisi bio zarazan i to je ta razlika...

Inache ja sam chitala da se revakcina preporuchuje i nama koji smo (valjda) primili taj originalni diteper.

Edited by Mel
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam nekih 5-6 nedelja pred termin primila vakcinu protiv velikog kaslja jer se time stiti bebac dok nije u stanju da primi sam - tako je dr. ginekolog preporucila. Tako sam te godine imala rekordni broj vakcina (grip, kovid, veliki kasalj). U prvoj trudnoci nije bilo reci o tome, to su izgleda uveli od 2020. kao bitnu preporuku a naravno da je bilo otpora i prema tome jer je nazalost doslo kad i cela prica sa kovidom. Zalutah skoro u neke tamne strane interneta i vidim kako zene savetuju jedna drugu da ne prime ni jednu vakcinu u trudnoci jer *

Link to comment
10 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ja sam nekih 5-6 nedelja pred termin primila vakcinu protiv velikog kaslja jer se time stiti bebac dok nije u stanju da primi sam - tako je dr. ginekolog preporucila. Tako sam te godine imala rekordni broj vakcina (grip, kovid, veliki kasalj). U prvoj trudnoci nije bilo reci o tome, to su izgleda uveli od 2020. kao bitnu preporuku a naravno da je bilo otpora i prema tome jer je nazalost doslo kad i cela prica sa kovidom. Zalutah skoro u neke tamne strane interneta i vidim kako zene savetuju jedna drugu da ne prime ni jednu vakcinu u trudnoci jer *

 

Dosta lekara nema pojma ni o chemu, meni je sad vrlo teshko da pratim savete lekara slepo jer su nas njihove greshke i 'greshke' preskupo koshtale do sad. konkretno za prvu Lukinu vakcinu primili smo potpuno suprotne savete dechijeg lekara i dechijeg neurologa. I shta tad da radish, nego gugl u ruke, nauchne radove, i diskusije sa drugim majkama.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

Dosta lekara nema pojma ni o chemu, meni je sad vrlo teshko da pratim savete lekara slepo jer su nas njihove greshke i 'greshke' preskupo koshtale do sad. konkretno za prvu Lukinu vakcinu primili smo potpuno suprotne savete dechijeg lekara i dechijeg neurologa. I shta tad da radish, nego gugl u ruke, nauchne radove, i diskusije sa drugim majkama.

Da, samo pretpostavljam da se kod Luke radi ipak o nesto specijalnijem slucaju gde je potrebno vise znanja/vise strucnjaka od tog "elementarnog" za vakcine? Preporuke zavise i od tih regulatornih tela koje se bave vakcinisanjem i zastitom stanovnika, ne rade to lekari bas samo na svoju ruku?

A naravno da ima svakakvih lekara, kod nas u Srbiji je uostalom delom i zbog njihovog ponasanja poslednjih decenija doslo i do nepoverenja u medicinu i nauku. Imas onda i doktore koji ostanu na neki nacin zatucani, koji decenijama ne uce nista novo i koji ce ti onda reci da nikako ne radis to nesto jer realno nemaju pojma o tome. (Ne mislim samo u Srbiji)

Samo mislim da Fejsbuk sa potpuno nepoznatim ljudima i sa kojima te veze samo to da nisi siguran sta da radis pa te nahvataju neke koje sve znaju najbolje za svoje dete jer je neko primio neku vakcinu pa onda umro iduce godine nisu dobro mesto. Za ljude sa drugim potrebama treba da postoji prostor gde se razmenjuju iskustva, saveti itd.

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Da, samo pretpostavljam da se kod Luke radi ipak o nesto specijalnijem slucaju gde je potrebno vise znanja/vise strucnjaka od tog "elementarnog" za vakcine? Preporuke zavise i od tih regulatornih tela koje se bave vakcinisanjem i zastitom stanovnika, ne rade to lekari bas samo na svoju ruku?

A naravno da ima svakakvih lekara, kod nas u Srbiji je uostalom delom i zbog njihovog ponasanja poslednjih decenija doslo i do nepoverenja u medicinu i nauku. Imas onda i doktore koji ostanu na neki nacin zatucani, koji decenijama ne uce nista novo i koji ce ti onda reci da nikako ne radis to nesto jer realno nemaju pojma o tome. (Ne mislim samo u Srbiji)

Samo mislim da Fejsbuk sa potpuno nepoznatim ljudima i sa kojima te veze samo to da nisi siguran sta da radis pa te nahvataju neke koje sve znaju najbolje za svoje dete jer je neko primio neku vakcinu pa onda umro iduce godine nisu dobro mesto. Za ljude sa drugim potrebama treba da postoji prostor gde se razmenjuju iskustva, saveti itd.

 

 

Iz istog razloga je doshlo do gubljenja poverenja svuda. (izmedju ostalog, nije jedini razlog samo neupitno prechesto nedopustivo nizak kvalitet i kometencija lekara).

EU je takodje katastrofa, Ok su ako imash zapaljenje slepog creva i naravno rak, posto imaju lekove. Mimo toga, tanka pricha. Pisala sam vec dovoljno konkretno u kom smislu, i gde su chak iskustva iz Srbije za iste sluchajeve ponekad chak i mnogo /sushtinski bolja. Shto samo govori da je EU truba, a ne da sam sad neshto prezadovoljna ili spokojna na temu medicine u Srbiji.

 

Link to comment

Mislim da ne moze da se prica o zdravstvu na nivou EU, razlike po zemljama su i dalje velike.

  • +1 2
Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Mislim da ne moze da se prica o zdravstvu na nivou EU, razlike po zemljama su i dalje velike.

 

Moze naravno. Kao i o zdravstvu u Srbiji ili o zdravstvu u USA. Mislim razlike su velike i u jednoj bolnici. Shto ne znachi da ne moze da se komentarishe opshta slika.

Jako dobro fingiraju papire i dokumentaciju kad zajebu usled nestruchnosti i raznih drugih razloga, da ne ulazim u to sad.

 

 

Link to comment

Iskustva su onakva i ovakva. Ja eto bukvalno imam troje rođaka sa porodicama u inostranstvu koji su sve probleme oko zdravlja tamo rešili na najbolji mogući način. I imam ovde neke koji su prošli pakao.

Ja lično sam ovde prošao "zadovoljavajuće".

Ali ono što sam primetio je da sam je ka našem sistemu "krenuo spreman da ću najebati", a da oni preko to ne da ne rade, nego im ne dopire do mozga.

E da, jedna rođaka koja je došla ovde na mesec i po sa malom bebom je posle mesec dana zvala muža da se vrati gore posle dva susreta sa našim "zdravstvenim sistemom". Možda je to baš specifičan slučaj, nemam pojma.

Meni izgleda da baš i nije....

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Iskustva su onakva i ovakva. Ja eto bukvalno imam troje rođaka sa porodicama u inostranstvu koji su sve probleme oko zdravlja tamo rešili na najbolji mogući način. I imam ovde neke koji su prošli pakao.

Ja lično sam ovde prošao "zadovoljavajuće".

Ali ono što sam primetio je da sam je ka našem sistemu "krenuo spreman da ću najebati", a da oni preko to ne da ne rade, nego im ne dopire do mozga.

E da, jedna rođaka koja je došla ovde na mesec i po sa malom bebom je posle mesec dana zvala muža da se vrati gore posle dva susreta sa našim "zdravstvenim sistemom". Možda je to baš specifičan slučaj, nemam pojma.

Meni izgleda da baš i nije....

 

Moja sestra i sve moje drugarice u Srbiji sa bebama su imale Ok iskustva u Srbiji, a ima ih mnogo.

Ono shto moze da bude sluchaj je da je gospodja navikla na chiste bolnice i ljubazno obracanje osoblja pa joj je to baseline.

Meni je sad baseline da su bukvalno prvo sluchajno a posle namerno da bi prikrili ovo sluchajno, izazvali Luki posledice za ceo zivot.

  • Tužno 3
Link to comment

Ne znam šta je njoj "baseline",ona je 10-ak godina u nemačkoj, pre toga u BG, ovde je i rođena. Samo kažem ima iskustava ovakvih i onakvih. Meni izgleda da je preko sistem "funkcionalniji".

Ali možda se i varam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...