Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Meni se jako dopala trezvena reakcija norveškog društva nakon onog masakra koji je počinio Brejvik. Vrlo odmerene izjave zvaničnika, i (čini mi se) uglavnom pribrane reakcije javnosti i korektno izveštavanje medija. 

 

Hajde da se ugledamo na takve države. 

 

+1, ovo danima ponavljam ljudima oko sebe.

 

pa isto kao da si me pitao "zasto se zajebavati sa vadicepom kad mozemo da razbijemo flasu?".

 

mislim, zezam te malo, ali na to se svodi. voleo bih da procitam sta stvarno imas protiv dozivotne robije, a ne neka opsta mesta o tome kako treba da se ugledamo na norvesku.

 

Neko je ovih dana pomenuo na B92 da je problem sa doživotnom robijom taj što je doživotna i onda zatvorenik nema više nikavu potrebu da se ponaša elementarno normalno, šta god da uradi provešće ostatak života u zatvoru.

Link to comment

E da, turnbull na više mesta pogodio metu, naročito sa 

 

Po stoti put, srpska klasika: 

 

problem - zakon se ne poštuje

rešenje - promenimo zakon

Link to comment

uostalom, makar i jedan zlocin od strane povratnika je dovoljan da ucini nistavnim (i stavise stetnim) sve napore na tom polju. drugim recima, vise cenim zivot 1 nevine osobe, nego miliona zlocinaca koji ce istrunuti u zatvoru.

Link to comment

Neko je ovih dana pomenuo na B92 da je problem sa doživotnom robijom taj što je doživotna i onda zatvorenik nema više nikavu potrebu da se ponaša elementarno normalno, šta god da uradi provešće ostatak života u zatvoru.

 

nemam problem s tim. ako mislis na nedisciplinu u zatvoru, mislim da ona povlaci odredjene posledice, tako da ce itekako imati motiva da izbegava da radi neke stvari.

Edited by Zhota
Link to comment

Poremećaj ličnosti (psihopatija) nije izlečiv, jer se radi o drugačijoj strukturi ličnosti a ne nekom skupu simptoma koji su manje ili više podložni tretmanu. Zato je i važno znati radi li se o klasičnom poremećaju ličnosti ili nečemu drugom. Pristup rehabilitaciji/resocijalizaciji i prognoza prilično zavise od toga. Mislim da je Turnbull hteo na to da ukaže. 

Link to comment

Po stoti put, srpska klasika: 

 

problem - zakon se ne poštuje

rešenje - promenimo zakon

Koji se zakon i na koji nacin u ovakvim slucajevima ne postuje?

Edited by Uskebasi
Link to comment

razumeo sam vrlo dobro sta je hteo da kaze, ne pretendujem da znam mnogo o svemu tome, mozda ce moji stavovi nekoga i uvrediti (sto mi zaista nije namera), ali bih bez obzira na sve podrzao takvu inicijativu.

Link to comment

+1, ovo danima ponavljam ljudima oko sebe.

 

 

 

Neko je ovih dana pomenuo na B92 da je problem sa doživotnom robijom taj što je doživotna i onda zatvorenik nema više nikavu potrebu da se ponaša elementarno normalno, šta god da uradi provešće ostatak života u zatvoru.

 

to ima i na danas.rs

Link to comment

at Uskebasi

 

komentarisao sam ovaj post

 

 

 

umesto da se institucije popravljaju, a ovde pre svega mislim da užasne probleme u sudstvu i policiji, žeđ za pravdom se utoljuje spektakularnim postrožavanjem kazni.

 

pa sad...nepostovanje, problemi sa sprovodjenjem, funkcionisanjem sudstva itd, kako ti drago. Ili je sve super?

Edited by MancMellow
Link to comment

Po stoti put, srpska klasika: 

 

problem - zakon se ne poštuje

rešenje - promenimo zakon

 

mislim da si pobrkao situacije. ovo je sasvim legitimna tema, nema veze sa pomeranjem zareza i ostalim srpskim mozdanim vratolomijama.

Link to comment

Pogledala sam ranije propise, od 1945. naovamo. Doživotni zatvor nikada nije bio u sistemu krivičnih sankcija u SFRJ/ Srbiji. Što se tiče Antića, tekst bih svrstala u kolumnistička lupetanja. To su sadržaji namenjeni u dnevnopolitičke svrhe, bez dubljih posledica. Uz to, tekst se opire ozbiljnoj stručnoj analizi jer je Antić profesor naslednog prava, te mu je dozvoljeno da piskara za Politiku, ali ne i dalje od toga.

Kao glavni argument protiv uvođenja kazne doživotnog zatvora je što je ova kazna suprotna principu nulla poena sine lege certa, tj. da krivičnopravna norma mora biti određena i precizna u što većem stepenu, a i suprotna načelima krivice i srazmernosti, te treba izbegavati krivične sankcije neodređenog trajanja.

Edited by halloween
Link to comment

ovo anticevo je poprilicno isprazno, bez argumenata, bez rasprave. eto, da i novopeceni ambasador prozbori koju i ispuni decacki san pisanja u politici. veliko nista napunjeno velikim imenima i poznatim citatima da bi, kao, izgledalo ozbiljno.

 

 

edit: ona FB stranica nas 10 000 koji smo za smrtnu kaznu ubici Tijane Juric ladno ima skoro 30k lajkova

Link to comment

Ne bi me uopšte iznenadilo.

 

Koje su šanse da neko sa tako specifičnim automobilom ostane nesnimljen od strane kamera na mostu? Koliko ima registrovanih Countrymena u Beogradu, u Srbiji? Da su jednog po jednog kontrolisali, verujem da bi do sada svaki pregledali da li ima oštećenja.

 

Današnja politika prenosi pismo načelnika UKP za Beograd, Nebojše Markovića

:

 

...

U dosadašnjem toku istrage, beogradska policija proverila je na teritoriji glavnog grada veliki broj lokacija za koje je postojala indicija da je počinilac možda tu parkirao auto, proveren je veći broj garaža, kuća, konkretnih objekata. Takođe, ekipe na terenu opserviraju parkinge u gradu i gde god je primećen auto koji odgovara opisu, iskontrolisan je.

Važno je napomenuti da takvih automobila u Beogradu ima preko 100, kao i da se proveravaju i automobili inostranih registracionih oznaka koji odgovaraju opisu, a koji su prošli carinu, od 2010. pa nadalje.

Takođe, važno je istaći da je u Srbiji na snazi tužilačka istraga, da policija radi po nalogu tužioca, da je on o svemu upoznat i da, u skladu sa zakonom, ne može iznositi detalje iz istrage bez saglasnostu tužioca.

Beogradska policija naglašava da radi po utvrđenoj metodologiji i da je procenat rasvetljavanja ovakvih krivičnih dela godinama unazad od 90 do 100 odsto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...