Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

54 minutes ago, JozoMujica said:

I u Danskoj se nešto čudno dešava sa velikim kašljom.

 

gr1.jpg

 

 

 

 

 

 

Mi vec imamo epidemije boginja a za taj veliki kashalj sam prvi put chula da se pojavio 2019te dodushe ne u Srbiji.

Neke od tih bolesti (mislim TBC recimo) pripisivane su i delom prenoshenjem od izbeglichke populacije koja do EU chesto stize u loshem stanju i zdravstveno.

Sad da li je ovaj pertussis planuo zato shto je bakterija ponovo ushla u cirkulaciju (tipa od izbegica) ili iskljuchivo zbog opadanja zahvata vakcinacije, to vec ne znam. Verov ima negde da se ishchita.

Link to comment
23 hours ago, Mel said:

 

 

Mi vec imamo epidemije boginja a za taj veliki kashalj sam prvi put chula da se pojavio 2019te dodushe ne u Srbiji.

Neke od tih bolesti (mislim TBC recimo) pripisivane su i delom prenoshenjem od izbeglichke populacije koja do EU chesto stize u loshem stanju i zdravstveno.

Sad da li je ovaj pertussis planuo zato shto je bakterija ponovo ushla u cirkulaciju (tipa od izbegica) ili iskljuchivo zbog opadanja zahvata vakcinacije, to vec ne znam. Verov ima negde da se ishchita.

 

Pogledah ovo za pertussis nocas poshto nisam mogla da spavam jer sam pet puta ustajala zbog ovog virusa shto smo zakachili, koji god da je...

 

elem, kao slovenska antiteza, nit je zbog opadanja zahvata vakcinacijom, nit je zbog meshanja sa izbeglichkom populacijom iz dalekoh zemalja, trend je registrovan svuda ukljuchujuci i USA gde kazu da je obuhvat vakcinacijom dobar (ne znam tachno koliko).

Razlog je shto sama vakcina koja se daje zadnjih 30ak god nije tako efikasna u sprechavanju shirenja bolesti kao originalna (celularna). Prve vakcine su bile efikasne i praktichno istrebile bolest ali su i nuspojave bile prilichno ozbiljne dovoljno chesto, tako da su svi preshli na acelularnu vakcinu 90tih valjda.

Ta nova vakcina misli se sad, izgleda pomaze da simptomi bolesti budu blazi, ali za razliku od prve verzije vakcine, ne izbacuje antitela u nos koji zbog toga ostaje rezervoar bacila tako da vakcinisana osoba bolest efikasno shiri iako bi makar trebalo da sama ima blazi oblik bolesti ili chak prodje skoro asimptomatski.

 

Pokushace izgleda da naprave neku trecu generaciju vakcine, do tada preporuchuje se bustovanje mnogo cesce ovom trenutnom vakcinom.

 

Eto you live you learn....

  • Hvala 2
Link to comment

Well..pokusavas da budes poslusan, odgovoran...A onda splet okolnosti da municiju jebenim avaksima da pucaju po tebi..

Link to comment
7 minutes ago, SNARC said:

Well..pokusavas da budes poslusan, odgovoran...A onda splet okolnosti da municiju jebenim avaksima da pucaju po tebi..

 

Zashto?

Chak i sa ovom vakcinom valjda je bolje da dete ima dobru shansu da prodje lakshe nego da strada ili ostane bolesno do kraja zivota?

2 minutes ago, Filozof manijak said:

Kad se na kraju ispostavi da su avaksi bili u pravu...:ph34r:

 

Kako?

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Kad se na kraju ispostavi da su avaksi bili u pravu...:ph34r:

 

 

Zašto? U čemu?

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Zashto?

Chak i sa ovom vakcinom valjda je bolje da dete ima dobru shansu da prodje lakshe nego da strada ili ostane bolesno do kraja zivota?

 

Kako?

 

Zato sto imam prijatelje iz detinjstva koji se nisu vakcinisali tokom kovida i vazda se raspravljamo na tu temu..voleo bih da im se ne dodaje municija za ispaljivanje stavova..Imaju oni i decu koja ih slusaju a imamo i jebenog :covid19:u parlamentu

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

 

Zato sto imam prijatelje iz detinjstva koji se nisu vakcinisali tokom kovida i vazda se raspravljamo na tu temu..voleo bih da im se ne dodaje municija za ispaljivanje stavova..Imaju oni i decu koja ih slusaju a imamo i jebenog :covid19:u parlamentu


Nema ovde nikakve municije za antivax, ali u RLu znam da bi masovno bilo "Eto rekao sam vam".

Spoiler

Mislim da kapiram tvoju poentu, moja rodjena majka je na rezultat mog oca da posle fajzera  ima nedetektabilna antitela bila u fazonu Eto, vidish ipak su u pravu ovi koji kazu da vakcina nije dobra. Znachi plakalo mi se, shta ona misli da je ukapirala ne zna ni ona sama, ali faca je bila debunkovala je svetsku zaveru...

Ja sam pokushala neshto da joj objasnim chinjenichno, pokushala da se pozovem na PhD, ali jbg kad je ona tu sve 'shvatila' (screaming in pillow mode off)

 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

jebemumater zna se kako funkcionishu vakcine, zna se shta je ideja zna se shta je princip necemo valjda to opet :rolleyes: :isuse:

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

jebemumater zna se kako funkcionishu vakcine, zna se shta je ideja zna se shta je princip necemo valjda to opet :rolleyes: :isuse:

 

Mislish na forumu ili u RLu? Na forumu je nadam se znatno bolje nego u RLu u svakom sluchaju, a u RLu se buvalno nishta ne zna ni ne razume...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Mislish na forumu ili u RLu? Na forumu je nadam se znatno bolje nego u RLu u svakom sluchaju, a u RLu se buvalno nishta ne zna ni ne razume...

na forumu samo shto nismo pocheli. rl je otpisan po difoltu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...