Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Zverilla said:

Jel se neko beše žalio kako je vatromet u BG bio neizdrživ?

 

 

Panorama grada kad se kamera malo digne :gospode:

 

Ja sam u Berlinu dočekao 2012, mislim da je bilo još gore od ovoga. Na ulicama čitave porodice, od bebe u kolevci do babe u invalidskim kolicima i svi naoružani vatrometom kao da su krenuli na Staljingrad.

  • Tužno 1
Link to comment

Što se niškog bazena tiče, kažu tamo neki koji se izgleda razumeju da je to na dnu otrovna buđ i da su umesto da promene pod oni probali da je zafarbaju, što se inače naravno nikada ne radi.

Edited by vememah
  • Tužno 4
Link to comment

Mali apdejt o hakerskim napadima: 

 

Telegraf je pre dva dana objavio tekst u kome prvi pasus ovako izgleda:

 

Quote

Poslednjih dana, na društvenim mrežama pojavljivale su se lažne vesti o navodnim hakerskim napadima na domaće kompanije. Priče su se širile o tome kako su razne hakerske grupe probile bezbednosne sisteme, pristupile poverljivim informacijama i čak zahtevale otkupnine. Međutim, ključno je istaći da, prema dostupnim informacijama, nema dokaza da su ovi napadi zaista i izvršeni. 

...i sve dalje u tom stilu - nema dokaza, to su nezvanični izvori, ne mora ni da znači da je u pitanju grupa nego pojedinac, neka stanovništvo ne naseda na provokacije. Tekst, inače potpisan inicijalima, je prenela Nova, akko neko hoće da ga pročita.

 

Danas je juče:Jova: objavio prilično korektan tekst:

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/hakerski-napad-eps-qilin/

 

...kao i iskusno smišljen odgovor CERTa na pitanje:

Quote

 

da li je hakerska grupa “Qilin”, koja je izvršila napad na Elektroprivredu Srbije zaista, kako tvrdi, preuzela podatke o poslovanju tog preduzeća.

 

 

Odgovor je ovde, a TLDR glasi: 

Quote

 

Na osnovu javno dostupnog saopštenja AD Elektroprivreda Srbije , nema podataka koji bi potvrdili navode da objavljivanje informacija koje u svom posedu navodno ima grupa Qilin, može imati negativne efekte na proizvodnju, distribuciju i prodaju električne energije.

 

To je, najverovatnije, tačno. :s_d:

 

A sinoć su se pojavile i vesti da su neke mejl adrese na prodaju, sa domena EPSa, EDB, EMS, Prve, Nove, RTV...i ko zna čega sve još.:unsure:

Izvor je forum Bezbedan Balkan.

 

U Republici Srpskoj je napadnut IZIS (Integrisani Zdravstveno Infomracioni Sistem), ovaj lik je bio rečit:

https://mojahercegovina.com/vladimir-cicovic-ekskluzivno-za-mh-o-hakerskom-napadu-na-izis-podaci-gradjana-ce-vjerovatno-procuriti-u-javnost-moguce-brojne-zloupotrebe-kompanija-mmscode-mup/

 

Ukratko, veliki cirkus.  

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da bude jasno, uspesno hakerisanje se desava non stop i velikim i ozbiljnim svetskim firmama. Ova firma gde ja radim a koja ima 20k zaposlenih je u protekle 4 godine imala dva ransomwer napada. Ranije, dok sam radio kao konsultant, saznao sam za par nasih banaka u par tih godina koja su imala slicno ili isto sranje. To sto ne cujete o tom je sto nikom nije u interesu da na sva zvona prica kako im je sistem busan.

 

Elem, razlika je sto su sve te firme dale sve od sebe da se to ne ponovi a mnoge rade puno posla i preventivno. A nasa valjda nece drzava se ponasa kao noj, u fazonu procice samo od sebe. Nece, tek ce biti napada sada.

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Zverilla said:

Jel se neko beše žalio kako je vatromet u BG bio neizdrživ?

 

 

mislim da nama nije problem jedan novogodishnji vatromet jednom godishnje, makar bio kao iskrcavanje vanzemaljaca svaki put, ali cao zdravo onda. nama je problem vatromet svake noci, pa tako godinama, kontinualna kontaminaciija, jer oni imaju te neke svoje mistichne razloge da se svake noci raduju, radikali. 

  • +1 5
Link to comment
Quote

Došlo je do oštećenja mosta, a jedna barža sa 1.000 tona veštačkog đubriva je potonula. Grad Ilok navodi da su svi članovi posade dobro, a teretni brod i druga barža su neoštećeni.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/brod-udario-u-most-izmedju-backe-palanke-i-iloka-barza-potonula/

 
Ko živi nizvodno i pije dunavsku vodu iz vodovoda možda ne bi bilo loše da pređe na flaširanu ili bar bokal za prečišćavanje neko vreme.
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

@Braća Strugacki

Šta može potonulih 1000tona vešt.đubriva da učini u Dunavu?

 

Posle svake kiše se sa njiva sliva đubrivo, a Dunav teče.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...