Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, Lezilebovich said:

Bar o ovom delu mi se cini da se stvari vracaju u normalu ... ili sam ja mozda u ovim godinama manje izlozen haslanju i grindovanju, a vise onima koji zagovaraju balans i spavanje :D 

ono sto je sad mozda modernije je ubijanje od vezbanja, optimizacije svega i svacega, ali mi dekuje da je geri vi morate raditi 30h dnevno na zalasku 

Sve to je namenjeno ovim klincima od 20+ koji tek zapocinju zivot. Koja je poenta optimizacije, early retirementa, pronalazenje sebe i grajndovanja kad si preko 40? Vec je vecina pronasla sebe, zna sta im odgovara sta ne, napravili neki work-life balans a i neki nenormalni saving za kasnije nema mnogo smisla kad si vec u tom kasnijem dobu :D 

 

Ali si apsolutno u pravu za hasling, vide cak i ti klinci da im je prodata sarena laza da ce ne znam sta postici ako rade ko manijaci. Prvo, danasnje firme ce samo da ih iskoriscavaju a drugo, dodatni poslovi im nece doneti benefit vredan tog slobodnog vremena koje gube. Koliko znate ljudi koji su neku godinu radili duplo vise nego inace i dobili samo tapsanje po ramenu ili neki jadan bonus ili 5% povisice? A koliko znate ljudi koji su zaista nagradjeni duplo za svoj dupli trud? Drago mi je da i ljudi uvidjaju ironiju toga, sto ce svakako naterati firme da malo razmisle kako nagradjuju high-achivere.

 

Na kraju zivot nisu samo pare, ja bih prihvatio za trecinu manju platu kad bih dobio trecinu godine za sebe za zajebanciju, ili bar 3-dnevnu radnu nedelju ;) 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Shan Jan said:

.

Na kraju zivot nisu samo pare, ja bih prihvatio za trecinu manju platu kad bih dobio trecinu godine za sebe za zajebanciju, ili bar 3-dnevnu radnu nedelju ;) 


Zašto ne pređeš u privatnike ako je izvodivo to što želiš?

Link to comment

A ima i ljudi koji rade puno, zato što vole posao koji rade, zato.što ih uspešno urađen posao ispunjava i čini ih srećnim.

 

Verovali ili ne, to još uvek postoji.

U poslu kojim se ja bavim, to nije retkost.

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

A ima i ljudi koji rade puno, zato što vole posao koji rade, zato.što ih uspešno urađen posao ispunjava i čini ih srećnim.

Pa naravno, inace ja sam jedan od onih koji rade duplo, stp bi San Jan rekao ali sam uvek bio nagradjen za to i nikad mi nije bilo tesko... A i kad nije bilo nagrade direktno, bilo je indirektno...

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Paul Gompitz said:


Zašto ne pređeš u privatnike ako je izvodivo to što želiš?

Biti privatnik je potpuno druga prica. Tu se uglavnom radi mnogo vise ali su i vece zarade a i nekako, bar meni, manji stres u istim situacijama (mislim da je ovo prosto posledica toga da sa jedne strane niko nece da te otpusti a sa druge spreman si vise da zalegnes za nesto svoje). Mislim da prica o privatnicima koji malo rade i mlate pare ne stoji. Plus, naravno, mnogo si prepusteniji slucaju i sreci, manja je stabilnost. 

 

3 minutes ago, radisa said:

Pa naravno, inace ja sam jedan od onih koji rade duplo, stp bi San Jan rekao ali sam uvek bio nagradjen za to i nikad mi nije bilo tesko... A i kad nije bilo nagrade direktno, bilo je indirektno...

Mene ispunjava da posao uradim kako treba ali nemam taj drive da radim ko manijak osim ako se to ne nagradi bas. Pa cak i to mi sada ne znaci puno, mislim sta cu da uradim sa 1000 evra vecom platom? Kupim veci stan, dobar auto, odem umesto u hotel sa 3 zvezdice u onaj sa 5? Meni licno nista od toga ne pravi bitnu razliku da zrtvujem zivce i vreme. Mozda bi se druga prica pricala da imam decu i vece troskove al to cemo videti ako do toga dodje :happy:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Mene ispunjava da posao uradim kako treba ali nemam taj drive da radim ko manijak osim ako se to ne nagradi bas. Pa cak i to mi sada ne znaci puno, mislim sta cu da uradim sa 1000 evra vecom platom? Kupim veci stan, dobar auto, odem umesto u hotel sa 3 zvezdice u onaj sa 5? Meni licno nista od toga ne pravi bitnu razliku da zrtvujem zivce i vreme. Mozda bi se druga prica pricala da imam decu i vece troskove al to cemo videti ako do toga dodje :happy:

o boldu se radi

ko radi iz zadovoljstva, imam živ primer ispred sebe, svoga muža, kod njega to nije žrtvovanje živaca i vremena

 

čoveka je rad izvlačio iz mnogih teških stanja u životu, a nije ih bilo malo

 

ja nisam iz te priče, nije da ne volim svoj posao, ali da mi je baš toliko zadovoljstvo, pa i nije, ali eto, ima i onih kojima jeste

  • +1 1
Link to comment

Ljude koji puno rade, a nisu primarno motivisani finansijskim momentom, delim u dve kategorije:

 

1. Oni koji mnogo vole svoj posao, da ne kazem da bi ga radili za dzabe (mislim da o njima Duda prica). Sam proces rada i stvaranja ih ispunjava, pre svega. 

 

2. Oni kojima nije toliko u fokusu sam opis posla (mada nije nebitan), nego licna satisfakcija kroz odredjene rezultate i ispunjenje ciljeva. Potvrda sopstvene vrednosti, sebe u velikoj meri vrednuju kroz poslovne rezultate i postignuca.

 

Ne pripadam nijednoj kategoriji :D, mada radim sasvim dovoljno, ne prekovremeno, osim kad je frka. Posao volim, zanimljiv mi je, ali volim i svoje slobodno vreme :).

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Stela said:

1. Oni koji mnogo vole svoj posao, da ne kazem da bi ga radili za dzabe (mislim da o njima Duda prica). Sam proces rada i stvaranja ih ispunjava, pre svega. 

 

Ne pripadam nijednoj kategoriji :D, mada radim sasvim dovoljno, ne prekovremeno, osim kad je frka. Posao volim, zanimljiv mi je, ali volim i svoje slobodno vreme :).

 

jeste, ja pričam o kategoriji pod 1, posao je stvaralački, čoveka ispunjava, nema hobi - posao je i hobi, doduše, voli da slika, ali nije to ni blizu ovom zadovoljstvu projektovanja (od belog papira pa na dalje)

a nije ona Radišina prrča da kroz posao beži od problema

 

ja spadam u ovu donju kategoriju, kao ti :D

  • Wub 1
Link to comment

Da, to posao kao hobi ide uz neke stvaralacke oblasti i pomagacke profesije takodje..Makar meni. Nekako mi ne ide da prodajem posudje u Metalcu i imam taj odnos prema poslu, da bih ga radila sa osmehom na licu u dve smene :D

Link to comment

Ovi pod jedan su uglavnom nezavisne i slobodne profesije, nemas gazdu i svoj si na svome

  • +1 1
Link to comment

Ja spadam u ove i nikako da se pomirim s cinjenicom da nisam rodjen bogat, za sta mislim da je velika nepravda

 

 

FB_IMG_1651039894532.jpg

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Stela said:

Da, to posao kao hobi ide uz neke stvaralacke oblasti i pomagacke profesije takodje..Makar meni. Nekako mi ne ide da prodajem posudje u Metalcu i imam taj odnos prema poslu, da bih ga radila sa osmehom na licu u dve smene :D

Znam lika koji uziva u konobarisanju po svadbama i radi to vikendom pored redovnog posla. Pare nisu razlog.

  • +1 1
Link to comment

 

 

Prevod:

Quote

Struggle to get there and leave, hang around in the cold for hours, get surrounded by cailleras, pickpockets and police, to finally not even watch the show, just film it to let others know that we were there

 

Quote

Of the 1 million people on the Champs-Elysées, 4 kissed at midnight and 999,996 watched the fireworks on a 15cm diagonal screen. That's all for the moment.

 

 

(od 20:43)

Edited by vememah
  • +1 5
  • Haha 2
  • -1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...