Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Shan Jan said:

Da, samo sto je na zapadu to vezano za milijardere dok je kod nas "aristrokratija" postao svaki deseti bezubi idiot uvezan sa mafijom.

 

Pa i tamo su milijarderi potomci bezubih idiota uvezanih sa mafijom, samo što mi kasnimo.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Shan Jan said:

SNS i vucic su root cause

 

-1

 

Oni su posledica problema koji se uspešno guraju pod tepih zadnji vek ili dva. Možda i duže. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, JozoMujica said:

 

Pa i tamo su milijarderi potomci bezubih idiota uvezanih sa mafijom, samo što mi kasnimo.

A mozda nisam bio jasan - nije svaki deseti clan mafije bezubi idiot vec je svaki deseti stanovnik Srbije postao bezubi idiot koji je uvezen sa mafijom.

Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

A mozda nisam bio jasan - nije svaki deseti clan mafije bezubi idiot vec je svaki deseti stanovnik Srbije postao bezubi idiot koji je uvezen sa mafijom.

 

Preteruješ, ne poznajem lično nikog ko ima bilo kakve veze sa njima osim jednog dede iz komšiluka koji povremeno iskoristi kada je neki miting u Beogradu da se prišljamči za prevoz i dve crvene da obiđe sina pošto živi od penzije ~15.000 pa mu je autobuska karta značajan izdatak.

Link to comment

Na bezanijskom groblju danas krajnje bizarna scena. Pored nas ljudi daju (valjda) 40 dana. Oko 10h se pojavljuje pop i ozalosceni mu govore da je zakazano tek u 10.30 i da tad i rodbina dolazi i ako moze tad da dodje. Pop odlazi, vraca se za 15ak min i odrzi sta treba u roku od 10min, ovi mu nesto playe i odlazi. Tacno u 10.30 se pojavljuje drugi pop koji prvo nama ponudu usluge kamenoresca ( vidi da nema jos spomenika) i onda odlazi do ovih sto daju 40dana. Ljudi u šoku, pa sad je bio pop, pa ko ste vi a ko je on ... i ništa, drugi pop nesto pojeo i popio, nisam video da li su mu nesto platili i ode covek ... 

 

Edited by Lezilebovich
  • Haha 4
Link to comment
9 minutes ago, JozoMujica said:

 

Preteruješ, ne poznajem lično nikog ko ima bilo kakve veze sa njima osim jednog dede iz komšiluka koji povremeno iskoristi kada je neki miting u Beogradu da se prišljamči za prevoz i dve crvene da obiđe sina pošto živi od penzije ~15.000 pa mu je autobuska karta značajan izdatak.

Jesi siguran Jozo?

 

Meni su deo mafije i:

1. Doktori i medicinske sestre koji traze mito

2. Policija koja radi po nalogu vlasti

3. Sudstvo koje radi po nalogu vlasti

4. Tuzilastvo koje radi po nalogu vlasti

5. Mali preduzetnici koji rade u saradnji sa vlascu (sigurni glasovi, dilovi ispod ruke a sve ne bi li dobili nesto zauzvrat)

6. E da, svi oni koji su dobili pozicije ne bi li obezbedili sigurne glasove

7. Sto znaci i gomila u prosveti

8. Poreska koja je prema nekima prerevnosna a neke zaobilazi

9. Pola vojske u kojoj se bez korupcije, mita i veza ne moze napredovati

10. Ljudi po privatnim fabrikama gde se nudi mito da bi dosao do posla

11. Gradjevinska mafija (u prevodu skoro svi koji grade nesto vece od kuce)

12. Kartel sportskih radnji koji se tolerise

13. Bankarski kartel koji se tolerise

... mrzi me dalje.

 

Sve je ovo posledica toga kakva je Srbija kao drzava a to je opet posledica SNSa.

  • +1 7
Link to comment
20 minutes ago, JozoMujica said:

 

Preteruješ, ne poznajem lično nikog ko ima bilo kakve veze sa njima osim jednog dede iz komšiluka 

Ako se dobro secam ti radis nesto za klinicki centar ili neku vecu zdrastvenu ustanovu... nemoguce da bas niko tamo nije isao na mitinge, organizovao kapilarne glasove niti bilo sta slicno. Pre bih rekao da ne zelis da znas

 

Izvini ako sam te pomesao sa drugim forumasem ili sam skroz izmislio ovu pricu

 

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Na bezanijskom groblju danas krajnje bizarna scena. Pored nas ljudi daju (valjda) 40 dana. Oko 10h se pojavljuje pop i ozalosceni mu govore da je zakazano tek u 10.30 i da tad i rodbina dolazi i ako moze tad da dodje. Pop odlazi, vraca se za 15ak min i odrzi sta treba u roku od 10min, ovi mu nesto playe i odlazi. Tacno u 10.30 se pojavljuje drugi pop koji prvo nama ponudu usluge kamenoresca ( vidi da nema jos spomenika) i onda odlazi do ovih sto daju 40dana. Ljudi u šoku, pa sad je bio pop, pa ko ste vi a ko je on ... i ništa, drugi pop nesto pojeo i popio, nisam video da li su mu nesto platili i ode covek ... 

 

 

 

Srbija je jedan veliki shitshow.

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Jesi siguran Jozo?

 

Meni su deo mafije i:

1. Doktori i medicinske sestre koji traze mito

2. Policija koja radi po nalogu vlasti

3. Sudstvo koje radi po nalogu vlasti

4. Tuzilastvo koje radi po nalogu vlasti

5. Mali preduzetnici koji rade u saradnji sa vlascu (sigurni glasovi, dilovi ispod ruke a sve ne bi li dobili nesto zauzvrat)

6. E da, svi oni koji su dobili pozicije ne bi li obezbedili sigurne glasove

7. Sto znaci i gomila u prosveti

8. Poreska koja je prema nekima prerevnosna a neke zaobilazi

9. Pola vojske u kojoj se bez korupcije, mita i veza ne moze napredovati

10. Ljudi po privatnim fabrikama gde se nudi mito da bi dosao do posla

11. Gradjevinska mafija (u prevodu skoro svi koji grade nesto vece od kuce)

12. Kartel sportskih radnji koji se tolerise

13. Bankarski kartel koji se tolerise

... mrzi me dalje.

 

Sve je ovo posledica toga kakva je Srbija kao drzava a to je opet posledica SNSa.

 

Pola od ovog spiska mogu primjeniti na bilo koju državu na svijetu. S tim da druga polovina je specifična na post socijalističke države unregionu i malo dalje gdje je  siromaštvo izraženije nego na zapad. Evo recimo. Evo recimo 2, 3, 4, 8, 9, 11, 13 ima i u USA, evropske prilike ne poznajem dovoljno.

Još komentar na br 10, to je u Bosni bilo rasprostranjeno do prije nekoliko godina - gdje su fabrike obuće imale po 1000 prijava, da be govorim ostalo, dok nije u jednom trenutku otišao dovoljan broj ljudi, nažalost, tako da se radnici sada traže lampom i fenjerom. Neki se flip desio tipa u periodu 2016-2018, možda je izlatak novijih generacija doprineo tome da neće niko da ćuti i radi za kikiriki u sweatshopovima i činjenica da se lakše dolazi do šengen zone.

 

Edit. Kucam na tel pa se izvinjavam zbog pravopisa.

Edited by mackenzie
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Na bezanijskom groblju danas krajnje bizarna scena. Pored nas ljudi daju (valjda) 40 dana. Oko 10h se pojavljuje pop i ozalosceni mu govore da je zakazano tek u 10.30 i da tad i rodbina dolazi i ako moze tad da dodje. Pop odlazi, vraca se za 15ak min i odrzi sta treba u roku od 10min, ovi mu nesto playe i odlazi. Tacno u 10.30 se pojavljuje drugi pop koji prvo nama ponudu usluge kamenoresca ( vidi da nema jos spomenika) i onda odlazi do ovih sto daju 40dana. Ljudi u šoku, pa sad je bio pop, pa ko ste vi a ko je on ... i ništa, drugi pop nesto pojeo i popio, nisam video da li su mu nesto platili i ode covek ... 

 

 

bunjuel

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Ako se dobro secam ti radis nesto za klinicki centar ili neku vecu zdrastvenu ustanovu... nemoguce da bas niko tamo nije isao na mitinge, organizovao kapilarne glasove niti bilo sta slicno. Pre bih rekao da ne zelis da znas

 

Izvini ako sam te pomesao sa drugim forumasem ili sam skroz izmislio ovu pricu

 

 

Radio sam do pre 3 godine, nikad nisam čuo da se neko uopšte bavi politikom i pominje takve stvari još otkad je SPS sjahao 2000., ne znam kakva je sada situacija.

Jedino na šta sam naleteo tog tipa je pritisak tadašnjeg vd direktora na mene da potpišem tendersku nabavku opreme koja nije odgovarajuća ali je dobavljač bila neka "njihova" firma  i to je bila situacija koja je dovela do toga da dam otkaz, iako su razlozi bili drugi i samo sam čekao nešto da me okine.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Nema više ubistava, sve su samoubistva pa makar samoubica imao krpu u ustima, vezane ruke i teg oko nogu, pa shodno tome nema više ni kriminalnih grupa.

 

 

Edited by vememah
  • +1 3
  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...