Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, napadaj said:

 "Znaam, nije tako, ali ova država..."

 

 

 

 

 

mnogo puta sam čuo od oca kada bih dao primedbu da je u nekom slučaju preterano oprezan - koga su zmije ujedale i guštera se plaši

 

 

Link to comment

Ne razumem se u nuklearnu zakonsku regulativu, ali znam.da je država Srbija suspendovala samu sebe i svoje zakone u Boru i okolini, u korist Zi Đina.

Pa nek misli ko šta hoće.

  • +1 5
Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

to i jeste nash primarni problem. ja bukvalno vidim u glavi (mada se hamlet i pt nece sloziti, i to je u redu), kako ministarstvo pishe neke papire koje niko ne vidi, kako razne sluzbe koje se pitaju isto potpisuju i pechatiraju neshto shto se ne sme (ili prosto play dead), kako shpedicija zmuri i vozi, carnia zmuri i dize rampu, kako pored rudnika kopaju rupu i zavrshavaju posao nocu, danju rasteruju seljake naoruzane bande, zastrashuju koga treba (npr onu samohranu majku iz bora, ona ce prva da se buni), neku dvojicu random inspektora, koji nisu shvatili kontekst, gepekujui posade u beton pa u ladan dunav nogama na dole, neku dvojicu ekologa isto, leve partije protiv nasilja mogu da prichaju shta hoce, da valjaju narod bi ih birao, kako evropa dobija nervni slom a mi prevrcemo ochima mi nismo znali to je neko drugi buhahaha al smo vam zavukli i opet cemo. mi tako zivimo poslednjih 20 godina, seremo gde jedemo, trujemo sve shto vidimo, ako kazu nemojte (ako ima ko da kaze), a shta su oni nama radili, ti cesh da mi kazesh, to je nasha tradicija, da smo glupi i pokvareni, tako zivotnu sredinu, tako zdravlje, tako shkolu, tako ljudska prava, na koncu i tako to kosovo. posle nas izopshte, eventualno bombarduju shto im teshko, onda opet izopshte. bogatashe prigrle, svako voli novce, ostalo kako ste reshili tako vam je i uzivajte. i bice i nekih tragova pravde u tome, ako cemo da budemo poshteni.

 

nisam neshto optimistkinjinja danas.

 

 

Baš tako, u zemlji u kojoj su glupost, pokvarenost, korupcija i kriminal dominantni, a institucije urušene, smešno je verovati u poštovanje bilo kakvih pravnih akata, normi i regulativa.

Edited by Jeremija
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ne razumem se u nuklearnu zakonsku regulativu, ali znam.da je država Srbija suspendovala samu sebe i svoje zakone u Boru i okolini, u korist Zi Đina.

Pa nek misli ko šta hoće.

Kod nuklearne energije lokalne zajebancije NE BI SMELE da budu ista bitno, kao i kod avionskig saobracaja...

 

Ali i mene kao i Bubu brinu istevstvari... Secam se sta je svojevremeno bilo sa SMATSA, pre par godina, pa su morali da dolaze da im jebu mater iz EU... 

  • +1 4
Link to comment

Ne treba zaboraviti i onaj cuveni zakon o sustinski privatizaciji gomile drzavnih dobara. Ovde je spisak svega sto bi to zahvatilo:

Jugoimport - SDPR,
Javno komunalno preduzeće Usluga Priboj,
Nacionalni park Kopaonik,
Nacionalni park Đerdap, Donji Milanovac,
Nacionalni park Tara, Bajina Bašta,
JP za razvoj planinskog turizma Stara planina Knjaževac,
Službeni glasnik,
Pošta Srbije,
Srbijašume,
Javno preduzeće za skloništa Beograd,
Javno preduzeće za gazdovanje šumama Srbijašume,
Nacionalni park Fruška gora, Sremska Kamenica,
Javno stambeno preduzeće Priština,
JP Nacionalni park Šar planina, Štrpce,
Javno vodoprivredno preduzeće Srbijavode Beograd,
JP za podzemnu ekspoataciju uglja Resavica,
Srbijagas,
Putevi Srbije,
Skijališta Srbije,
Zavod za udžbenike,
JP Nuklearni objekti Srbije, Vinča,
JP Emisiona tehnika i veze Beograd i
JP za razvoj i unapređivanje informisanja putem elektronskih medija na srpskom jeziku u AP Kosovo i Metohija “Mreža-Most” Beograd.

 

Ja toliko nemam poverenja u ovu vlast da me ne bi cudilo da drkaju i ceo svet samo da ucare malo para dok nam unistavaju zdravlje. 

Edited by Shan Jan
  • Haha 1
Link to comment

sreća pa nam termoelektrane izbacuju čist O2 iz dimnjaka :happy:

- ako želimo da smanjimo broj plućnih bolesnika, da smanjimo cifru od 5k ljudi koji godišnje umire od plućnih bolesti i još desetine hiljade njih koji se leče i umiru od raka pluća, moramo nekako pročistiti vazduh, zamena termoelektrana ovim mini nuklearkama je jedno od rešenja, naravno onda bi postali energetski zavisni od zemalja koje imaju tehnologiju i sirovine ali i uglja će nam uskoro nestati, pa će se isti morati uvoziti...

- a ako se u dogledno vreme pređe na el. kola, struje će nam trebati svakako više nego danas, opet vazduh u gradovima će se pročistiti uklanjanjem sa ulica motora sus, još ako inverter klime dodatno pojeftine, smanjiće se i zagađenje iz individualnih ložišta :D

- ali preduslov za sve ovo je jeftina struja = čistiji vazduh, ako se oslonimo samo na energiju vetra i sunca moraćemo da dižemo cenu struje kako bi se amortizovala skupa oprema koja se kod njih koristi, skupa struja će naterati ljude da lože gume i cipele :dry: kako bi se ugrejali i onda smo džabe krečili uvođenjem el. kola, barem u zimskom periodu....

Link to comment

 

 

11 minutes ago, gone fishing said:

sreća pa nam termoelektrane izbacuju čist O2 iz dimnjaka :happy:


Na svo postojeće zagađenje, Kinezi skloni zaobilaženju bezbednosne regulative naprave nuklearnu mini elektranu, elektrana se pregreje i procuri, jebiga Kinezi se pokupe i odu kući, a nama šta bude, dolinom Peka pa niz Dunav.

Srećom, pošto nas termoelektrane ionako truju, imuni smo na dodatno zagađenje radioaktivnim materijama.


 

Link to comment
33 minutes ago, gone fishing said:

sreća pa nam termoelektrane izbacuju čist O2 iz dimnjaka :happy:

- ako želimo da smanjimo broj plućnih bolesnika, da smanjimo cifru od 5k ljudi koji godišnje umire od plućnih bolesti i još desetine hiljade njih koji se leče i umiru od raka pluća, moramo nekako pročistiti vazduh, zamena termoelektrana ovim mini nuklearkama je jedno od rešenja, naravno onda bi postali energetski zavisni od zemalja koje imaju tehnologiju i sirovine ali i uglja će nam uskoro nestati, pa će se isti morati uvoziti...

- a ako se u dogledno vreme pređe na el. kola, struje će nam trebati svakako više nego danas, opet vazduh u gradovima će se pročistiti uklanjanjem sa ulica motora sus, još ako inverter klime dodatno pojeftine, smanjiće se i zagađenje iz individualnih ložišta :D

- ali preduslov za sve ovo je jeftina struja = čistiji vazduh, ako se oslonimo samo na energiju vetra i sunca moraćemo da dižemo cenu struje kako bi se amortizovala skupa oprema koja se kod njih koristi, skupa struja će naterati ljude da lože gume i cipele :dry: kako bi se ugrejali i onda smo džabe krečili uvođenjem el. kola, barem u zimskom periodu....

to je sve ok. ali ako moze da radi neka (relativno?) transparentnija ekipa, da se uradi shta pishe na papiru, onako kako pishe, da papir ima potpis i pecat, ko preskochi red da ide na robiju :s_w:

 

tokom tog procesa da se i suznji edukuju za njihovo dobro :ph34r:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

koja transparentnija ekipa, jel ameri :happy: pa oni su još 1951 razvili mini nuklearku za korišćenje u podmornicama, pa vidimo da tu tehnologiju nisu dali ni svojim univerzitetima, već oni sami otkrivaju toplu vodu sedamdeset godina kasnije

- a ti reaktori moraju biti vrh pouzdanosti i jednostavnog rada, jer u podmornicama nema mesta za desetine inženjera i tehničara koji bi se bavili samo njime, već sve te poslove mora da obavlja šačica oficira i podoficira i to često na višemesečnim patrolama po okeanima...

- siguran sam da su kinezi odavno iskopirali tu tehnologiju, e sad da li bi je dali nama, paaa nema šanse lol i oni sami imaju ogroman problem sa manjkom struje pa grade elektrane na ugalj, ni njihova država/vojska nije ništa bolja od američke ili britanske ili ruske i čuvaju tu tehnologiju samo za vojne potrebe....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...