Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Problem nepostojećih trotoara i odgovarajućih prilaznih puteva/ulica u naselju Veljko Vlahović eskalirao je izgradnjom stambenih blokova, koji su izgrađeni okvirno u isto vreme kada i naselje Stepa Stepanović.

Međutim, problem postoji oduvek i vezan je za nastanak samog naselja negde tamo devedesetih godina. To je divlje naselje, nastalo na dojučerašnjim livadama i njivama. Eksplozija gradnje naravno da nije praćena nikakvom regulacijom, pa je svako ko se domogao placa zidao i ogradio sebi koliko god je mogao da dograbi.

Takođe, potrebno je uzeti u obzir i standardnu srpsku kratkovidost, pa se današnja briga samo za sopstvenu imovinu sutra kao bumerang vrati kada ni tvoje dete/unuče ne može kroz ulicu na koju ni ti nisi mislio! Uz ovo idu i drugi infrastrukturni problemi, pa je tamo pri svakoj kiši jezero od vode koja se sliva niz ulicu, često neprelazno i za vozila, a ne za pešake,...

Dalje, kuće koje su građene nisu radničke poput onih u Kaluđerici, već kuće sloja privrednika/zanatlija/trgovaca itd... koji je došao do nekih ozbiljnijih para, pa zidao.

Laički pogled, da naglasim, ali se u ovo što govorim nije teško uveriti. Dovoljno je zakoračiti u ulicu Vojvode Vlahovića: 116 Војводе Влаховића – Google мапе    

Stvari bi u budućnosti mogle da se poprave ukoliko bi se saobraćaj (snabdevanje, gradski prevoz, pa i privatni automobili) preusmerio umesto ka Braće Jerković ulici, na drugu stranu prema još neizgrađenoj, ali projektovanoj saobraćajnici koja treba da spoji Trošarinu sa Autoputem (pored Stepe Stepanovć naselja, kroz industrijsku zonu, zaobilazeći krivinu na Voždovačkom kružnom putu).

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, SNARC said:

 

Taj bi se sa Vucicem utalio kao dva i dva

Vrlo verovatno ali sam racunala da bude sa nase strane pre nego sto zavrsi u betonu.

 

Mada, da. Glupo je😒

Edited by Sara
Link to comment
10 minutes ago, Sara said:

 

Mada, da. Glupo je😒

 

Ideja ti je dobra, prosao sam juce pored radnika poste, nemaju nikoga. Vecina je sokirana gomilom papira nakacenim na oglasne table, gledaju prazno, ceo svet im se rusi, posvadjace se medjusobno..pretnje, razgovori jedan na jedan..prava radnika u radikalskom sistemu se tope pred ocima

Link to comment
3 hours ago, Sara said:

Vrlo verovatno ali sam racunala da bude sa nase strane pre nego sto zavrsi u betonu.

 

Mada, da. Glupo je😒

 

u Dunavu.

a na nadgrobnom spomeniku pisaće kratko... Džimi 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Sara said:

@villiem iskreno, prvo sam pomislila na omasovljenje sindikata i nasilne metode, mlatiti strajkbrehere i sl., al sta znam, radnici svakako prolaze najgore. 

 

Obzirom na to kako se i ko uglavnom zapošljava u pošti (pri tome najmanje mislim na poštare), čujem neko šištanje za to kako prolaze. :happy:

Link to comment
3 minutes ago, Sara said:

@JozoMujica i na to sam pomislila, kako se tamo previse njih zaposlilo preko partijske linije

 

Ma nije samo partijska, ali bez linije, teško. A onda pola sata - sat posla dnevno i tako do penzijice.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...