Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Milošica said:

Stao sam ovde, a ko hoće neka čita.

 

I namenski si uzeo mene za citat, slobodno uzmi Zeku.

 

Sa Zekom sam već imao debatu, samo bi se ponavljali. 

A ti si mlad, i tebi vredi pojasniti. :cool:

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, Mil@n said:

Mladi možda nisu govna ali su jedna gomiletina priglupih, nezainteresovanih, razmaženih, lenjih nesposobnjakovića. 

 

Naravno da ima izuzetaka.

 

A koje godište svrstavate u mlade, da znam jesam li izuzetak ili govance. :sleep:

  • Haha 2
Link to comment
15 minutes ago, Milošica said:

Koliko je dobra stvar kad nekom znaš deo natala pa znaš kako da shvatiš ovo :D

 

Pa treba da shvatiš na samo jedan način, najbolja želja da se u nekom momentu ne razočaraš previše  ❤️

Link to comment
8 minutes ago, warp said:

 Neverovatna mi je samo jedna stvar...Da

li ste svesni da bukvalno svaka generacija kada dođe u srednjovečnity od antičke Grčke do danas ponavlja dve, tri iste rečenice o mladima (govna) danas ? 

 

 Svi bitni kreatori naše ili svetske propasti rođeni su između 1940te i 1980te, ovi mlađi baš treba da se potrude da ih nadmaše..

 

Jedino im ostaje da pritisnu the dugme sve ostalo smo mi i generacije naših roditelja zasrali...

treba im josh 30 godina realno da se uopshte primaknu dugmetu :hihi:

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

I dodao bih da su deca u BG-u sigurno kultivisanija jer u njemu i dalje ima dosta intelektualne elite, akadamaca i ljudi koji znaju kako ili barem pokušavaju ispravno da vaspitaju svoje dete. Što su sredine manje i ruralnije procenat "kritične" omladine je veći i siguran sam da ide u proseku do totalne beznadežnosti. 

Sta bi bilo da nema intelektualne elite iz Beograda :D

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
6 hours ago, Klara said:

 

A koje godište svrstavate u mlade, da znam jesam li izuzetak ili govance. :sleep:

Ako jos nisi prosla krizu srednjih godina onda si mlada na PPPu ;) 

 

4 hours ago, warp said:

 Neverovatna mi je samo jedna stvar...Da

li ste svesni da bukvalno svaka generacija kada dođe u srednjovečnity od antičke Grčke do danas ponavlja dve, tri iste rečenice o mladima (govna) danas ? 

 

 Svi bitni kreatori naše ili svetske propasti rođeni su između 1940te i 1980te, ovi mlađi baš treba da se potrude da ih nadmaše..

 

Jedino im ostaje da pritisnu the dugme sve ostalo smo mi i generacije naših roditelja zasrali...

Meni je ovo mnogo zanimljivo. Zasto je to tako? Ako gledam sebe jedini odgovor bi mi bio "vi mladi se zajebavate a svet ode u q slasni" a u stvari mladi i sluze za to da se zajebavaju, kad ce ako nece tad :) 

 

3 hours ago, svashtabezneshto said:

sve moje koleginice sa fakulteta rade u prosveti, i pogodite šta,  one koje rade po unutrašnjosti najmanje skoro da nikako ne kukaju na decu, ove po beogradu izginuše najviše sa roditeljima, deca ko deca, a najveću razliku su primetile one koje su radile neko vreme u beogradu pa počele da rade u nekom manjem mestu, tako da ta priča beogradski mladi su bolji jer nešto je čist bulšit. 

Sve ima svoje prednosti i mane. Uvek je bio veci razvrat u vecim sredinama ali i veca kultura, razlicitost, manja zatucanost etc...

 

Za Srbiju postoji jedan bitan detalj kad smo kod mladih. Klinci iz unutrasnjosti koji dodju da studiraju imaju taj momenat da sa 19 godina moraju da se prilicno osamostale - odjednom zivis van roditeljske kuce, brines sam o tome sta ces i kako da jedes, kako da trosis pare, kako da vodis racuna o kuci, racunima, birokratiji... Kad su ti roditelji udaljeni 100-200 km pa i vise mozes zaboraviti na njihovu pomoc, srecan si ako ti barem novac daju redovno. Sto je super jer vrlo brzo odrastes. Doduse moze biti i lose za one koji su jedva cekali da budu pusteni sa lanca. 

Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

 

Ti Milošice si mnogo mlad da možeš da porediš bilo šta. Mi "stariji" (od tebe) ipak imamo bolji reper. Pogotovu mi koji smo intenzivno povezani sa omladinom, ja već 12 godina svaki dan. 

 

Mladi možda nisu govna ali su jedna gomiletina priglupih, nezainteresovanih, razmaženih, lenjih nesposobnjakovića. 

 

Naravno da ima izuzetaka.

 

I dodao bih da su deca u BG-u sigurno kultivisanija jer u njemu i dalje ima dosta intelektualne elite, akadamaca i ljudi koji znaju kako ili barem pokušavaju ispravno da vaspitaju svoje dete. Što su sredine manje i ruralnije procenat "kritične" omladine je veći i siguran sam da ide u proseku do totalne beznadežnosti. Ako bi se izvlačio neki prosek inteligencije, pismenosti, načitanosti, opšte kulture klinaca do 18 godina, nemam najmanju ali najmanju dilemu da bi to bila katastrofa epskih razmera. 

 

Možda još nisu ništa usrali, ali sam milion puta sigurniji da nas oni nikad ali NIKAD neće izvući iz govana u kojima smo, prosto niti znaju, niti mogu, niti su kapacitet, a kontam da nisu ni zainteresovani nešto posebno, možda jer su još zeleni i ne znaju koliko smo u govnima, a u govnima smo neopisivim, tolikim da je opstanak nacije pitanje.

 

Naveo si faktore okruženja i roditeljstva. Pa šta misliš čime su mladi danas okruženi (okolina, ljudi, MEDIJI, šta je to što im se nudi i kakvo je to okruženej koje im se kreira, kao i kakvi su to roditelji stasali 90ih? Msm deca nisu kriva, jednostavno su osuđeni na propast kad se sve sabere i oduzme, krivice ima na svim stranama.

 

Ja sam ubeđen da koren svih problema u ovoj državi jeste u državi. Pogotovu u ovako totalitarnoj kao što je naša gde se jedan čovek i jedna stranka sve pitaju. Od milijarderskih investicija do položaja ekonoma u osnovnoj školi u selu Donje Brijanje.

Milance mozda ti je los uzorak? Pretpostavljam da ima gomila gejmera koji su se povukli iz RL. Ja zavidim mladima na mom poslu na njihovoj opustenosti i sreci, prosto osveze prostoriju kad udju kod nas matorih istrosenih jaraca. 

 

Inace, skoro sam cuo (mozda cak i na PPPu, mozak mi ne radi) da je neko dete doslo iz obdanista i pitalo roditelje sta je to Siptar? Lose je drustvo u kome zivimo ali cesto su los uticaj na omladinu sami roditelji medju kojima ima gomila stoke.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Milance mozda ti je los uzorak? Pretpostavljam da ima gomila gejmera koji su se povukli iz RL. Ja zavidim mladima na mom poslu na njihovoj opustenosti i sreci, prosto osveze prostoriju kad udju kod nas matorih istrosenih jaraca. 

 

Inace, skoro sam cuo (mozda cak i na PPPu, mozak mi ne radi) da je neko dete doslo iz obdanista i pitalo roditelje sta je to Siptar? Lose je drustvo u kome zivimo ali cesto su los uticaj na omladinu sami roditelji medju kojima ima gomila stoke.

Naravno da su roditelji govna, a deca bahatih roditelja su obično bahata, pa ta bahata deca postanu neki reper, pa onda oni uticu na svoje društo, sto kvari i decu dobrih roditelja...

 

Pisao sam primer, nedavno, da je mojoj ćerki drugarica Madjarica objašnjavala da sve Šiptare™ treba pobiti i proterati jer ubijaju naše... A na primedbu o Madjarima i ledu, i da je možda i sve Madjare trebalo pobiti i proterati(ako tako gledamo), rekla je mojoj ćerki da izmišlja i da to nije bilo... 

 

I da, malu je posebno iritiralo sto je moja govorila Albanci, a ne Šiptari... 

 

Deca, izmedju 8. I prvog srednje...

 

Dakle, mala nista nije ponela iz kuce, obrazovali su je društvo i mediji... A takva je vecina dece...

 

Da ne bude zabune tako je bilo i kad smo mi bili klinci, samo smo mi, ovde na forumu, imali tad neke boobleve, koji su bili značajno drugačiji od mainstreama, pa smo ispali ovakvi... Ima i sad takvih dečijih boobleva, naravno... Ali su retki, kao sto su bili i u naše vreme...

Edited by radisa
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, svashtabezneshto said:

sve moje koleginice sa fakulteta rade u prosveti, i pogodite šta,  one koje rade po unutrašnjosti najmanje skoro da nikako ne kukaju na decu, ove po beogradu izginuše najviše sa roditeljima, deca ko deca, a najveću razliku su primetile one koje su radile neko vreme u beogradu pa počele da rade u nekom manjem mestu, tako da ta priča beogradski mladi su bolji jer nešto je čist bulšit. 

Evo dodaj još jednu prosvetarku u uzorak 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Naravno da su roditelji govna, a deca bahatih roditelja su obično bahata, pa ta bahata deca postanu neki reper, pa onda oni uticu na svoje društo, sto kvari i decu dobrih roditelja...

 

Pisao sam primer, nedavno, da je mojoj ćerki drugarica Madjarica objašnjavala da sve Šiptare™ treba pobiti i proterati jer ubijaju naše... A na primedbu o Madjarima i ledu, i da je možda i sve Madjare trebalo pobiti i proterati(ako tako gledamo), rekla je mojoj ćerki da izmišlja i da to nije bilo... 

 

I da, malu je posebno iritiralo sto je moja govorila Albanci, a ne Šiptari... 

 

Deca, izmedju 8. I prvog srednje...

 

Dakle, mala nista nije ponela iz kuce, obrazovali su je društvo i mediji... A takva je vecina dece...

 

Da ne bude zabune tako je bilo i kad smo mi bili klinci, samo smo mi, ovde na forumu, imali tad neke boobleve, koji su bili značajno drugačiji od mainstreama, pa smo ispali ovakvi... Ima i sad takvih dečijih boobleva, naravno... Ali su retki, kao sto su bili i u naše vreme...

Od svoje dece sam čula stvari na koje sam se zabezeknula. Ne jer sam neka moralna gromada, ali to što sam iščaprkala nema šanse da su u kući čula. 

 

 

Edited by Svemir Zeka
  • Tužno 1
Link to comment
18 hours ago, Patty Lee said:

Moj brat živi tamo već godinu i po, za sada nije imao problema mada mu je frenč izuzetno skroman, a to je zato što je izvalio da su ekstremno ceremonijalni, da tako kažem. Hoće prvo da čuju bonjour hoće salut hoće bonne journee ili soiree

 

a bukvalno su svi civilizovaniji vrlo ceremonijalni, evo kod mene u komunikaciji sa seljacima u selu ima tok rečenica koje si izgovaraju, kalimera, ti kanete? ola kala? kala kala. e sis? bravo. ta leme, kalo misomeri.

 

i tako sve sa svima svuda.... bukvalno isto. ovo mu dodje bukvalno kao društvena ulaznica, može sve.

   

Link to comment
24 minutes ago, Eleniko said:

 

a bukvalno su svi civilizovaniji vrlo ceremonijalni, evo kod mene u komunikaciji sa seljacima u selu ima tok rečenica koje si izgovaraju, kalimera, ti kanete? ola kala? kala kala. e sis? bravo. ta leme, kalo misomeri.

 

i tako sve sa svima svuda.... bukvalno isto. ovo mu dodje bukvalno kao društvena ulaznica, može sve.

   

 Pa imamo i mi to, kaže se desi ?

Edited by warp
  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...