Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, gospa buba said:

a nauchice jebemu, pustite je. svuda govore srpski koji su doshli ranije i imali vremena da nauche :dry:

 

i to dobar srpski, sa lepim smislom za humor :wub:

 

i taj mucheni dilber ce kolko sutra prati sudove negde ili slagati ciglu na ciglu u dalekoj tudjini, pa se mozda seti 

 

Bash to.

 

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Suludo je kada te zove lik iz Glova da mu objasniš gde da dodje a on ni engleski ne govori. Ne smeta meni taj lik, problem je Glovo sto ih angažuje a oni ne mogu da se snadju. 

 

Naravno, jer za isporuku je obavljanje posla bukvalno nemoguce bez zajednichkog jezika. A to prodaja hrane nije, u zemljama gde prodavci nisu znali engleski (davno je bilo, u mojim studentskim danima, po Italiji, Francuskoj i Spaniji, vrlo je bilo chesto da prodavci ne govore engleski) ima neka slika pa pokazesh, ili vitrina, a bash i ako nikako ne ide predjesh do sledece radnje. Samo dobra volja i malo gestikulacije, a ne mora ni to. Ne mora se biti nadrndan na devojku.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

ko je koga drndao, nisam to nigde pročitao

 

kada sam krenuo da sarađujem sa raznima, odmah sam naučio da kažem buna ziua domna, evharisto, bi lahko dobio primoža i tako ta sranja, to je stvar poštovanja i osećaja za posao, svako ceni kada se potrudiš bar malo

  • +1 3
Link to comment
Just now, Mel said:

 

Bash to.

 

 

Naravno, jer za isporuku je obavljanje posla bukvalno nemoguce bez zajednichkog jezika. A to prodaja hrane nije, u zemljama gde prodavci nisu znali engleski (davno je bilo, u mojim studentskim danima, po Italiji, Francuskoj i Spaniji, vrlo je bilo chesto da prodavci ne govore engleski) ima neka slika pa pokazesh, ili vitrina, a bash i ako nikako ne ide predjesh do sledece radnje. Samo dobra volja i malo gestikulacije, a ne mora ni to. Ne mora se biti nadrndan na devojku.

Ja se iz principa ne drndam na neposredne izvršioce osim ako nisu baš bezobrazni ili hoće da me prevare. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Braća Strugacki said:

ko je koga drndao, nisam to nigde pročitao

 

kada sam krenuo da sarađujem sa raznima, odmah sam naučio da kažem buna ziua domna, evharisto, bi lahko dobio primoža i tako ta sranja, to je stvar poštovanja i osećaja za posao, svako ceni kada se potrudiš bar malo

 

Lik je vracao devojku na srpski iako je znao par rechi engleskog skoro izvesno, a onda ostavio i prigodan komentar Shan Janu. Meni se neshto slichno desilo u Francuskoj pre 20 god i nije dobar osecaj. Eto ja uchitavam da je u opisanoj sceni energija bila losha i da jedechko bio primetno neljubazan.

 

Nauchice i ova devojka, mozda je stigla tek pre koju nedelju, ne moze se sve za dan.

Link to comment
14 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Suludo je kada te zove lik iz Glova da mu objasniš gde da dodje a on ni engleski ne govori. Ne smeta meni taj lik, problem je Glovo sto ih angažuje a oni ne mogu da se snadju. 

samo on hoce/mora da radi za taj kikiriki. to je teren, tu je i loptica :sad:

  • +1 3
Link to comment
26 minutes ago, Leia said:

Francuzi se nekad prave da ne razumeju i kad pričaš francuski sa akcentom, njih uzimati za primer… 

Dok sma bio u pečalbi, zbog radnje i pekare sam morao da naučim par reči Francuskog, jer jbg, "Two baguettes, please" nikako ne može da se razume, ali zato "Deux baguette, s'il vous plaît" se razume iz prve...

 

I onda Srbi nacionalisti, how yes no™...

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment

srbi i hrvati isto to, baš sam primetila. ako se naglasi onako kako oni nisu navikli da čuju, nema sile da razumeju... al ne verujem da se prave, nego su generalno imbecili

  • Haha 3
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Dok sma bio u pečalbi, zbog radnje i pekare sam morao da naučim par reči Francuskog, jer jbg, "Two baguettes, please" nikako ne može da se razume, ali zato "Deux baguette, s'il vous plaît" se razume iz prve...


Hehe… 

Sledeci put kad ti kaze koliko treba da platis ti se uprepodobis i pocnes da vrtis glavom, molim? sta?… boze boze pa ja vas nista ne razumem :rolleyes:

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, Desmond Bojčinski said:

U vrtićkoj viber grupi jedan podseća da je Luka a ne Halovinovo, i on i žena instalirali ćirilicu od jutros pa su malo bogougodniji valjda. 

Свети Трифун  а не Валентиново:mad:

Link to comment
4 minutes ago, Leia said:


Hehe… 

Sledeci put kad ti kaze koliko treba da platis ti se uprepodobis i pocnes da vrtis glavom, molim? sta?… boze boze pa ja vas nista ne razumem :rolleyes:

 

 

 

Jbg, koriste arapske brojeve, vidi se na kasi...

 

A nisam bio u francuskom govornom području, tačno 20 godina, i neka ga...

 

Italijani i ostali Nemci i kad ne znaju Engleski se bar trude da se sporazumeju, lepše i lakše je u takvim krajevima...

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Jbg, koriste arapske brojeve, vidi se na kasi...


Jes bilo jako davno ali bogami je ovaj moj morao da rotira neki ekrančić da bih ja napokon ”shvatila” o čemu priča :happy:

Posle mi nešto namigivao i smejuljio se, valjda se razneže kad vide nekog iritantnijeg od sebe

  • Haha 4
Link to comment
46 minutes ago, Mel said:

 

Lik je vracao devojku na srpski iako je znao par rechi engleskog skoro izvesno, a onda ostavio i prigodan komentar Shan Janu. Meni se neshto slichno desilo u Francuskoj pre 20 god i nije dobar osecaj. Eto ja uchitavam da je u opisanoj sceni energija bila losha i da jedechko bio primetno neljubazan.

 

Nauchice i ova devojka, mozda je stigla tek pre koju nedelju, ne moze se sve za dan.

Devojka je bila neverovatno vesela i ljubazna, sto samo po sebi govori da nije dugo u Srbiji. 

 

Ovaj mali je hteo da istera neku pravdu ali onako potuljeno, i jare i pare, i da nju nauci pameti a i da uzme kineske hrane tu. 

 

Nije isto otici u Francusku i uciti Francuski i otici u Srbiju i uciti Srbski. Nasa ekonomija je losija i nas jezik prica 50 puta manje ljudi. Ja prvi ne bih ulagao vreme u to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...