Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

za doom u 1 pozitvnom smislu. imamo sveopšte prigovore na rad centara za socijalni rad. ja, pak, moram da dam jednu pozitivu, naklon za rad u NBG centru a vezanom za slučaj moje dileje od sestre. pisao sam već o muci koja me je nenadano snašla.

 

elem, od prvog mog kročenja u taj centar kada su mi bila data detaljna uputstva o svemu što bi trebalo uraditi pa do ovog prekjučerašnjeg odlaska sve je bilo za nevericu imajući u vidu gde živimo.

 

poslednje, od pre mesec dana je bilo da je policija pokupila sestru sa ulice i kao beskućnicu dovela je u centar. ovi su je odmah smestili u prihvatilište za beskućnike, javili mi i pitali da li postoji mogućnost da se smesti kod mene. moje odbijanje je prihvaćeno kao takvo i rečeno mi je da će joj potražiti smeštaj u domu. prekjuče su me pozvali da dam izjavu da ne prihvatam nikakve obaveze spram nje i da će je smestiti u "bežanijsku kosu" čim se ukaže mesto. centar preuzima ulogu staratelja i plaćaće razlikuizmeđu cene doma i sestrine penzije. cela moja komunikacija sa centom je bila na najvišem mogućem nivou u svakom pogledu.

 

nešto za stvarni doom. sinoć sam na "insajderu" pogledao ispovest žena koje su birokratskim pristupom centara za socijalni rad skinute sa evidencije primlaca socijalne pomoći.

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 24. 10. 2023. at 22:15, Milošica said:

Koje sa farme? Neuporedivo je veći broj starijih koji prate farme/zadruge...

 

 

slažem se da je veći procenat starijih među gledaocima "farmi". imalo je smisla kada je u zahtevima SPN bilo navedeno ukidanje rialitija. znamo za povod okupljanja. prošlo je ovde ispod radara marinikino otkriće dela saslušanja ubice iz dubone. no, pitanje je na koga ti rialitiji imaju uticaj. nisam baš ubeđen da stariju populaciju inspiriše svo ono šaketanje i šamaranje i ono kristijanovo o tome kako će da se vidi kako "musa dere jarca". no, to je druga tema,

 

kada sam farmu pomenuo, možda je bila greška, obuhvatio sam time sve one jutarnje programe, ćirilice, aktuelnosti........ gde ostaje upamćeno izrečeno a ne ko je rekao. gde se vrši jedna indoktrinacija ljudi usmerena na mržnju.

 

sobar je u pravu da su influenseri ti koji imaju najveći uticaj. mlađa populacija je okrenuta tiktoku, fejsbuku.........ipak, odakle inspiracija mladima za "nož, žica.....", "proći ćeš k'o ćuruvija", odnos prema LGBT, mladiću, četnicima, "šiptarima", "ustašama".......?

Link to comment

U vrtićkoj viber grupi jedan podseća da je Luka a ne Halovinovo, i on i žena instalirali ćirilicu od jutros pa su malo bogougodniji valjda. 

  • Wub 1
  • Haha 6
Link to comment
15 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

U vrtićkoj viber grupi jedan podseća da je Luka a ne Halovinovo, i on i žena instalirali ćirilicu od jutros pa su malo bogougodniji valjda. 

 

 

Josh vrticku viber grupu da pribavim, i rachunacu se opet u ziv narod. Ali nekako not loking forward to it.

Link to comment
1 hour ago, barrcode said:

image.thumb.jpeg.95e98e0cb8399074539db7d52ef27941.jpeg

No candies for you!

 

Juce pazarim damplingse u nekoj kineskoj brzoj hrani gde radi neka mlada kineskinja koja ne zna rec srpskog a nabada engleski. Elem sve to kul, usluzna i nasmejana, cekam ti ja moju porudzbinu kad stize neki student i pita je na srpskom nesto. Ova mu odgovara "only english only english" a on opet na srpskom. Umesam se ja i izglumeh prevodioca izmedju njih dvoje. Kad se sve zavrsi rece meni ovaj klinac "eto, dolaze ovde a ni srpski nece da nauce pa mi sada moramo da kupujemo na engleskom". Tad videh majicu sa velikim srbskim grbom :rolleyes:  Ajd, valjda ce ga proci...

Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

No candies for you!

 

Juce pazarim damplingse u nekoj kineskoj brzoj hrani gde radi neka mlada kineskinja koja ne zna rec srpskog a nabada engleski. Elem sve to kul, usluzna i nasmejana, cekam ti ja moju porudzbinu kad stize neki student i pita je na srpskom nesto. Ova mu odgovara "only english only english" a on opet na srpskom. Umesam se ja i izglumeh prevodioca izmedju njih dvoje. Kad se sve zavrsi rece meni ovaj klinac "eto, dolaze ovde a ni srpski nece da nauce pa mi sada moramo da kupujemo na engleskom". Tad videh majicu sa velikim srbskim grbom :rolleyes:  Ajd, valjda ce ga proci...

 

Ne mora da kupuje, ni da bude agresivan. Inache josh mi se vishe... od toga kad je neko nash ko to kaze. Ja sam 15 god zivela napolju a strane jezike nisam uspela da dovedem na govorni nivo, ponekad je prosto tako.

Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

Ne mora da kupuje, ni da bude agresivan. Inache josh mi se vishe... od toga kad je neko nash ko to kaze. Ja sam 15 god zivela napolju a strane jezike nisam uspela da dovedem na govorni nivo, ponekad je prosto tako.

Ma naravski, bojkotuj ako ti se ne svidja. Ja da sam kinez svirao bi mi pimpek da ucim jezik neke male zemlje, ko zna gde ce da me zivot navede. Uostalom cvanski isto nisam skoro nista naucio.

 

3 minutes ago, Braća Strugacki said:

nije loše za posao da nauči srpski, ako će već da radi ovde

To stoji ali kapiram da ti je za prodaju brze hrane sasvim ok par reci, sto verujem da ce i doci vremenom. Neki ozbiljan biznis je drugo.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

nije loše za posao da nauči srpski, ako će već da radi ovde

 

 

Nije loshe ni biti lep mlad bogat i zdrav. Svakako da ce nauchiti koliko bude mogla. A lik je od onih koji me plashe.

Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

 

Nije loshe ni biti lep mlad bogat i zdrav. Svakako da ce nauchiti koliko bude mogla. A lik je od onih koji me plashe.

 

Ja ovo ne razumem.

 

Dolaze ti kupci, u tvoju malu radnju u Montdidjeu, kažu eksuze mua, a ti njima ingliš pliz. Ne verujem ni da bi pokušala.

  • +1 1
Link to comment

a nauchice jebemu, pustite je. svuda govore srpski koji su doshli ranije i imali vremena da nauche :dry:

 

i to dobar srpski, sa lepim smislom za humor :wub:

 

i taj mucheni dilber ce kolko sutra prati sudove negde ili slagati ciglu na ciglu u dalekoj tudjini, pa se mozda seti 

Edited by gospa buba
  • +1 9
Link to comment

Suludo je kada te zove lik iz Glova da mu objasniš gde da dodje a on ni engleski ne govori. Ne smeta meni taj lik, problem je Glovo sto ih angažuje a oni ne mogu da se snadju. 

Link to comment
4 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Ja ovo ne razumem.

 

Dolaze ti kupci, u tvoju malu radnju u Montdidjeu, kažu eksuze mua, a ti njima ingliš pliz. Ne verujem ni da bi pokušala.

 

Zena radi shta moze i ume. Kome se ne svidja ne treba da drnda ljude. Ja sam radila godinama po inostrastvu sa engleskom, a shto se Francuza tiche kod njih ni turizam nije prolazio pre 20 god na engleskom pa to ne znachi da je to po mojim standardima pristojno ponashanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...