Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

59 minutes ago, Jeremija said:

Ali ako mislite da su ove generacije loše, samo sačekajte kad krenu i one koje ništa na vlasti sem Vučića i radikala nisu videle, a kroz medije ih oblikuju i obrazuju Marić, Šešelj, Vučićević i Bokan.

 

 

   Svakako će oni koji kopaju po wc šolji do govana i doći ali mislim da opasno precenjujete značaj zastarelih medija poput tv i novina kod mlađih od 20 godina...

 

 Jebe se njima za Marića i Bokana to su za njih bumeri dinosaurusi...

  • +1 8
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, warp said:

   Svakako će oni koji kopaju po wc šolji do govana i doći ali mislim da opasno precenjujete značaj zastarelih medija poput tv i novina kod mlađih od 20 godina...

 

 Jebe se njima za Marića i Bokana to su za njih bumeri dinosaurusi...

+1

 

Ja sma neki dan ćeri koja je poprilično svesna politike i svega, morao da objašnjavam ko je Šešelj, jer nije znala... Kao ni niko iz njenog društva, klinci 15-16 godina... Bokan je tek taška oskurnost...

 

Ali, to su deca iz velikog grada... Pitanje je kako je po manjim mestima, selima, gde je TV još uvek šef u kući...

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

+1

 

Ja sma neki dan ćeri koja je poprilično svesna politike i svega, morao da objašnjavam ko je Šešelj, jer nije znala... Kao ni niko iz njenog društva, klinci 15-16 godina... Bokan je tek taška oskurnost...

 

Ali, to su deca iz velikog grada... Pitanje je kako je po manjim mestima, selima, gde je TV još uvek šef u kući...

 

Svi oni imaju telefone..i tik tok & YT. Van toga ih valjda nista i ne zanima. 

 

A i koji ce im andrak

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

+1

 

Ja sma neki dan ćeri koja je poprilično svesna politike i svega, morao da objašnjavam ko je Šešelj, jer nije znala... Kao ni niko iz njenog društva, klinci 15-16 godina... Bokan je tek taška oskurnost...

 

Ali, to su deca iz velikog grada... Pitanje je kako je po manjim mestima, selima, gde je TV još uvek šef u kući...

mislim da za njih nije bitno ko je rekao nego ono što je ušlo u uši - "hrvati su ustaše" - ko je rekao? - neki s bradom, neki dan na nekoj TV - to je bokan - 'bem ga nemam pojma kako se zove.

 

slično za šešelja, kristijana, one s farme............. nije bitno ime. upija se rečeno/učinjeno.

  • +1 2
Link to comment

Autoriteti mladima već poodavono su samo influenseri. Gledajuć malo ono prase koje je već pomalo pase ima tu svega i pravoslavlja i sladostrašća i malo gostuje bihali a malo pozdrav brate iz zagreba totalni bućkuriš.

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Pristina je nasa, evo ti kita Kurti!

 

U moje vreme, cak i najslabiji muski djaci su razbijali gradove (kako nase u Jugi, tako i Evropa i Amerika) zbog sporta. Znao se svaki grad koji je imao prvoligasa u fudbalu ili basketu, pa onda svaki grad evropskih ekipa, pa i svaki grad NBA timova..

U moje vreme nisam znala da plivam do ko zna koje godine, iako sam išla dva puta češće od moje dece na more

 

U moje vreme kad neko mlati nekoga u stanu gledalo se gledaj svoja posla, jer mlaćenje žene nije bilo krivično delo

 

U moje vreme sam plakala svakog drugog dana u školi, i niko me nije pitao zašto plačeš, kasnije će od toga nastati rekurentne depresije i konstantan bunt prema jačem

 

U moje vreme je bilo najnormalnije da se osećam krivom kad mi neki kulov lokalni huligan dobaci s 9 godina da će me silovati, i da je sramota da to nekome kažem

 

U moje vreme ja sam znala sve glavne gradove na svetu sa 6 godina, najviše reke i najviše planine. Danas ih više ne znam, ali i dalje pokušavam da prevaziđem tu navalu besa prema jačem, jer me niko nije pitao šta ti je devojčice

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment

Sećam se da su me jednom prilikom, krajem 90-ih, neki dečaci iz škole pratili do kuće i nazivali me ustašom jer sam se izlanuo i rekao da mi je majka Hrvatica. Dakle, nije izloženost nacionalističkom trovanju neka novotarija.

Govana (i čistunaca) je bilo uvek. Ne treba generalizovati.

Edited by Locust
  • +1 1
  • Wub 1
  • Tužno 2
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Svi oni imaju telefone..i tik tok & YT. Van toga ih valjda nista i ne zanima. 

 

A i koji ce im andrak

 

Te sadrzaje i algoritme opet uredjuju vucic, beba popovic, mitrovic, maric, porfirije i slicni olosi, pa je naravno bolje da svi gledaju pepu prase koji kintu od gledanja vraca u stranku ili ino banku, nego da se cita dikens, gleda aberdin ili istrazuje pikaso

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Od svih s kojima sam ja radila, najbolji su ovi rođeni posle 2001. A trenutno najbolje razumevanje imam s 2006.godištem.

 

U mojim školama još niko nije šibnuo klupu s trećeg sprata kao 1-7 1993. u gimnaziji Sveti Sava, fin svet, rođen 1978.

setilo me.ovo mad mi je lik zbog mog prozivanja zavrljacio ranac kroz prozor treceg sprata. 

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Prva polovina 90ih, moj drugar državni prvak iz fizike, izbačen iz gimnazije, jer je svašta rekao profesorici engleskog...

 

U mojoj generaciji, isto u prvoj polovini 90ih je izbačeno iz gimnazije 6-7 ljudi zbog falsifikovanja lekarskih opravdanja...

 

Mislim da se to sad više ne može desiti...

ja sam falsifikao u osnovnoj. tj imali smo jednog doktora u dz koji nam je izdavao blanko opravdanja dok smo mi skitali po kalisu.

 

onda nam je razredni stao na rep

Link to comment
1 hour ago, ultra plasticni said:

 

Te sadrzaje i algoritme opet uredjuju vucic, beba popovic, mitrovic, maric, porfirije i slicni olosi, pa je naravno bolje da svi gledaju pepu prase koji kintu od gledanja vraca u stranku ili ino banku, nego da se cita dikens, gleda aberdin ili istrazuje pikaso

 

Kako se uzme

 

Quote

Picasso abused women like Harvey Weinstein of his time, but whose behavior was then considered acceptable

 

Link to comment
4 hours ago, warp said:

   Svakako će oni koji kopaju po wc šolji do govana i doći ali mislim da opasno precenjujete značaj zastarelih medija poput tv i novina kod mlađih od 20 godina...

 

 Jebe se njima za Marića i Bokana to su za njih bumeri dinosaurusi...

 

5 hours ago, Jeremija said:

Bez upiranja prstiju, ali naravno da su gori, treba samo videti u kakvim su vremenima odrastali, i kakvim su medijima bili "izloženi" i sve će biti jasno. Da se razumemo, mi smo (barem u jednom periodu) rasli u mnogo boljim uslovima, medijska slika je bila značajno bolja, dečji i obrazovni program izvrstan, pa smo loše ispali.

 

Ali ako mislite da su ove generacije loše, samo sačekajte kad krenu i one koje ništa na vlasti sem Vučića i radikala nisu videle, a kroz medije ih oblikuju i obrazuju Marić, Šešelj, Vučićević i Bokan.

Rekli su vec ali da dodam - klinci danas vise znaju o USA politici i svetu nego mi od 40+ koji smo kao nesto informisani van standardnih medija. Ti mediji postoje za babe i dede da glasaju za vucica, ne za klince. 

Malci nemaju nikakvo postovanje prema autoritetu sto mi govori da je doslo do urusavanja drustva i usvojenih normi a ne vidim da je niklo nesto novo, sto me malo plasi. Ne zato sto mislim da je sadasnje drustvo dobro nego sto se bojim da ce nastati neki anarho-kapitalizam gde ce stvari biti jos gore.

  

12 hours ago, brusli said:

Upravo si potvrdio da su danas lenji, jer ne moraju mnogo da rade.

Mnogo manje nego pre 10, 20 ili vise godina.

 

Nisu lenji ako prihvataju da rade za manje novca da bi imali vise vremena i slobode. To se zove izbor.

 

BTW, pricamo mi koji smo proslo kroz 90te u firmi kao sta je to dobro sto ce nam to koristiti, mozda znanje kako da izadjemo na kraj sa sranjem ako opet nastane, mozda ovo, mozda ono... i slozimo se da nema tu niceg korisnog, sjebali su nas uz kurac i icicemo sjebani kroz zivot do groba. Hvala im.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...