Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

prica da su danasnje generacije lenje je uvek bila aktuelna. Ali kod nas ima neki poseban slagvort,niko od mladih nece u zidare i molere,nekad nije bilo tako(giganti su imali po 8-9k radnika). Stvorene su generacije debila koje sede po kladionicama i gluvare.

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    942

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Filozof manijak said:

Baš me zanima kako bi se ponašala današnja zlatna deca da su proživljavala devedesete kao mi ...

 

esid: npr slučaj Ribnikar te u startu demantuje.

Samo da ti reknem da je klupobacač bio sin nekog sps-ovca, nosio je utoku u školu. Imao je kožnjak i nike air max 4. Jbg brajko moj proletarijatski. 

 

Današnja deca nisu mladi-govna, čak i ako se među njima rodio i odgojio jedan psiho koji će ostati upamćen za sva vremena. 

Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Današnja deca nisu mladi-govna, čak i ako se među njima rodio i odgojio jedan psiho koji će ostati upamćen za sva vremena. 

Što je najjače, to najčešće govore oni koji imaju najmanje kontakta sa mladima. Ne bi me čudilo da je kod dame iz tvita problem u njoj.

 

Moja majka isto radi u prosveti i deli stav sa tobom. Veći problem ima sa roditeljima nego sa tom decom.

 

Mislim da se razumemo, to mladigovna se ne može primeniti ni za jedan period u istoriji. Uvek je bilo govana i biće, kao i onih koji to nisu. Posebno je tema pipava jer je jak faktor roditeljstva, a i okruženja koje im se kreira.

Edited by Milošica
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Samo da ti reknem da je klupobacač bio sin nekog sps-ovca, nosio je utoku u školu. Imao je kožnjak i nike air max 4. Jbg brajko moj proletarijatski. 

 

Današnja deca nisu mladi-govna, čak i ako se među njima rodio i odgojio jedan psiho koji će ostati upamćen za sva vremena. 

Kod mene u provnciji niko nije bacao klupe kroz prozor, donosio utoke u školu, izvlačio profesorima stolicu ili snimao kako se tuku na odmorima, a deca sepsinih funcionera su bila vrlo normalna i nebahata.

Današnja deca se razlikuju od nas kad smo bili njihov uzrast, a da li su gora ili bolja, nisam nešto kompetentan da sudim. 

Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

Što je najjače, to najčešće govore oni koji imaju najmanje kontakta sa mladima. Ne bi me čudilo da je kod dame iz tvita problem u njoj.

 

Moja majka isto radi u prosveti i deli stav sa tobom. Veći problem ima sa roditeljima nego sa tom decom.

 

Mislim da su razumemo, to mladigovna se ne može primeniti ni za jedan period u istoriji. Uvek je bilo govana i biće, kao i onih koji to nisu. Posebno je tema pipava jer je jak faktor roditeljstva, a i okruženja koje im se kreira.

Baš tako, sve što si rekao. Svi moji problemi s poslom su ili s kolegama ili upravom, roditelji umeju da budu teški, ali klinci su uvek tako da ne znam da me neko izbacio iz takta ili da mislim da će da me sahrani. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Kod mene u provnciji niko nije bacao klupe kroz prozor, donosio utoke u školu, izvlačio profesorima stolicu ili snimao kako se tuku na odmorima, a deca sepsinih funcionera su bila vrlo normalna i nebahata.

Današnja deca se razlikuju od nas kad smo bili njihov uzrast, a da li su gora ili bolja, nisam nešto kompetentan da sudim. 

Pa šta je onda poenta? 

Normalno je da se deca razlikuju jer se i odrasli, i okolnosti, i ceo svet razlikuju. Ali nas neće prerano sahraniti, to svakako ne.

Link to comment
25 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa šta je onda poenta? 

Normalno je da se deca razlikuju jer se i odrasli, i okolnosti, i ceo svet razlikuju. Ali nas neće prerano sahraniti, to svakako ne.

Poenta je da su današnja mlada govna drugačije odgajana od nas i ne jebu autoritete. 

  • +1 1
Link to comment

Bez upiranja prstiju, ali naravno da su gori, treba samo videti u kakvim su vremenima odrastali, i kakvim su medijima bili "izloženi" i sve će biti jasno. Da se razumemo, mi smo (barem u jednom periodu) rasli u mnogo boljim uslovima, medijska slika je bila značajno bolja, dečji i obrazovni program izvrstan, pa smo loše ispali.

 

Ali ako mislite da su ove generacije loše, samo sačekajte kad krenu i one koje ništa na vlasti sem Vučića i radikala nisu videle, a kroz medije ih oblikuju i obrazuju Marić, Šešelj, Vučićević i Bokan.

 

 

  • +1 6
Link to comment

pa ti koji ih obrazuju su naša generacija, uslovno rečeno, a ne njihova

 

za sada nisu ništa bitno zasrali, za razliku od generacija koje su prisutne ovde

  • +1 9
Link to comment

Autoriteti se ne jebu u takozvanom svakodnevnom zivotu, medjuljudskoj komunikaciji, sve to izrazeno kroz bahatost, nicim poduprto samopouzdanje, bezobrazluk i ono sto se nekada zvalo nevaspitanjem.

Ali: tesko da u modernoj istoriji postoje primeri jaceg primanja narocito takozvane omladine na iracionalne, nepostojece i nicim utemeljene autoritete: od (nazovi) politicara, do nepojamnog primanja na religiju (broj klinaca koji se krste prolazeci pored crkve je neverovatan, dovoljno je 10-ak minuta, 1 cigareta opservacijetm...)

Vikipedija je postala izvor svih znanja, 1 referenca, drustvene mreze mera drustvenog uticaja, ne postoje iole kriticni mediji, a ni skola - pogotovo skola - ni u tragovima ne razvija sposobnost i spremnost za kriticko misljenje.

Cak se i obicno, svojevremeno rekreativno, sportsko navijanje pretvorilo u fanatizam, a izjava istaknute sportske zvezde na bilo kju temu ima vecu tezinu od izjave kvalifikovanog strucnjaka za materijutm...

A struka i strucnjaci su dogurali do autoriteta a la :covid19:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...