Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

34 minutes ago, gospa buba said:

pa to je klasika pitanje, imamo domacu ustanovu sa nekom istorijom i tradicijom, hidmet, kao npr i onaj jugoinspekt, i shta sve ne, koja je (iju!) propala u sveopshtem talasu izbacivanja svega sa punim lavorom socijalizma i posledichnog masivnog propadanja tog svega, i jedino shto nam pada na pamet jeste da je sravnimo sa zemljom, jer shta drugo. nikom ne pada na pamet shta moze da se napravi od toga, da li moze isto a da bude bolje (poshto je staro bezveze, to je sad naci narativ, nishta nije valjalo, sad nam srecom ni ne treba :rolleyes: ), da li neshto drugachije, nego samo rushi, pali i rasprodaj budzashto. tako smo fabrike, tako smo banke, sve, pa cemo sad da se naizmishljavamo tople vode :dry:

Da su bili korisni kupio bi ih neki privatnik :covid19: 

Zapustiti dok ne počne da košta/bude ruglo -> spasavanje od troškova/narkomana, zmija i pacova metodom preoravanja -> sačekati nekog sa strane da objasniTM da nam ipak to treba -> ne pitati za cenu. 

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    941

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gospa buba said:

pa to je klasika pitanje, imamo domacu ustanovu sa nekom istorijom i tradicijom, hidmet, kao npr i onaj jugoinspekt, i shta sve ne, koja je (iju!) propala u sveopshtem talasu izbacivanja svega sa punim lavorom socijalizma i posledichnog masivnog propadanja tog svega, i jedino shto nam pada na pamet jeste da je sravnimo sa zemljom, jer shta drugo. nikom ne pada na pamet shta moze da se napravi od toga, da li moze isto a da bude bolje (poshto je staro bezveze, to je sad naci narativ, nishta nije valjalo, sad nam srecom ni ne treba :rolleyes: ), da li neshto drugachije, nego samo rushi, pali i rasprodaj budzashto. tako smo fabrike, tako smo banke, sve, pa cemo sad da se naizmishljavamo tople vode :dry:

 

nisam siguran da je jugoinspekt iz te price

imho, taj je bio profitabilan

 

seizmicki, hidrometeoroloski mozda(ne znam), nisu

a i tko ce da uci

Link to comment

imash ustanovu, rasturish ustanovu. ili je upregnesh u burazerski jaram, ali ishod je isti, mi necemo imati nishta da se oslonimo.

 

mislim, nije da ima milion meteorologa ili zemljotrezdzija, ni ne treba da ih bude, taman ko je spreman da uchi, niko nije. za prostu reprodukciju struke dovoljno. ali koga briga i za to. ubice oni i matematiku i fiziku.

  • +1 2
Link to comment
Just now, gospa buba said:

imash ustanovu, rasturish ustanovu. ili je upregnesh u burazerski jaram, ali ishod je isti, mi necemo imati nishta da se oslonimo.

 

mislim, nije da ima milion meteorologa ili zemljotrezdzija, ni ne treba da ih bude, taman ko je spreman da uchi, niko nije. za prostu reprodukciju struke dovoljno. ali koga briga i za to. ubice oni i matematiku i fiziku.

 

ih! ko nishta.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

imash ustanovu, rasturish ustanovu. ili je upregnesh u burazerski jaram, ali ishod je isti, mi necemo imati nishta da se oslonimo.

 

mislim, nije da ima milion meteorologa ili zemljotrezdzija, ni ne treba da ih bude, taman ko je spreman da uchi, niko nije. za prostu reprodukciju struke dovoljno. ali koga briga i za to. ubice oni i matematiku i fiziku.

 

reagovao sam na pare, a to je onda ovo sto pises u boldu

sve je drugo kao sto pises

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shaq said:

kolika je plata seizmologa?

da zavrsim neki vandredni kurs, kad je vec nestasica za tim pozivom.. :fantom:

Ostoja i Čović su jedini seizmolozi u zemlji :D

Link to comment
38 minutes ago, Ratamahatta said:

Da ti kaze da je bio zemljotres, kao onomad kad je za vreme bombardovanja valjda bese u NS pala bomba na most, pa tek onda bila sirena 

Nisam siguran. Trebalo bi da konstantno proveravaju podatke, citaju i uglavnom vecina zemljotresa, kao onaj u Italiji ili ovaj sad u Turskoj su predvidjeni, samo ne precizno vec vise u smislu "u ovoj veeelikoj regijji negde moze da uradi zemljotres otprilike te jacine u narednih 10 godina".

 

Na kraju mozemo uvek da kazemo koja je poenta nauke? Jes da je sav razvoj posledica nauke al kako se to u ovom trenutku isplati za mene licno? Gasite taj kolajder pod Alpima, samo jede pare :fur:

Link to comment
15 minutes ago, Shaq said:

kolika je plata seizmologa?

da zavrsim neki vandredni kurs, kad je vec nestasica za tim pozivom.. :fantom:

 

bolje ti je da budeš meteorolog

 

metorologija je, u suštini, nauka o sudnjem danu. ideš okolo i najavljuješ sudnji dan, opisuješ bičeve koji gnevno šibaju sa mračnog neba, najavljuješ potop

 

možda ima neki kurs na Bogoslovskom

Edited by Ted
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Na kraju mozemo uvek da kazemo koja je poenta nauke? Jes da je sav razvoj posledica nauke al kako se to u ovom trenutku isplati za mene licno? Gasite taj kolajder pod Alpima, samo jede pare :fur:

Pa i vreme bi bilo da prestanu da nas kontrolišu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...