Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

interesantno je kako su svi tabloidi kao po komandi počeli da ga oslovljavaju sa "monstrum." i njegova majka nije majka tog i tog, nego majka monstruma.

 

Pa nije to ništa novo, standardna praksa posle praktično svakog ubistva - i onaj što je ubio devojku pa se pravdao na Facebooku je bio monstrum, i onaj što mu je kvrcnulo pa se naoružao i krenuo u pokolj po selu, i onaj što je silovao usvojenu ćerku dok mu je njena majka čuvala stražu, i svaki drugi koji je zbog iole sočnijeg zločina stigao na naslovne strane. Dehumanizuj ubice, pretvori ih sve u nekakva uruk-hai stvorenja iz kazana rođena, da možemo mi ostali da se pretvaramo kako smo svet fin & pristojan, nama se takve stvari nikad ne dešavaju.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa nije to ništa novo, standardna praksa posle praktično svakog ubistva - i onaj što je ubio devojku pa se pravdao na Facebooku je bio monstrum, i onaj što mu je kvrcnulo pa se naoružao i krenuo u pokolj po selu, i onaj što je silovao usvojenu ćerku dok mu je njena majka čuvala stražu, i svaki drugi koji je zbog iole sočnijeg zločina stigao na naslovne strane. Dehumanizuj ubice, pretvori ih sve u nekakva uruk-hai stvorenja iz kazana rođena, da možemo mi ostali da se pretvaramo kako smo svet fin & pristojan, nama se takve stvari nikad ne dešavaju.

 

Kakve stvari se pretvaramo da nam se ne desavaju - masovni pokolji ili silovanja sa ubistvima? :huh:

Link to comment

Sve to. Nama finima & normalnima™ se ništa slično ne dešava, to sve neki orci iz Mordora i ostali monstrumi ulete pa rade, majkulim, ali evo sad ću detaljno da opišem šta će njima da se radi u zatvoru, koja noga od stola će u koji otvor da uđe...

Link to comment

sada mi je palo na pamet da je otac tijane trebao da ode u neku televiziju, tipa rts i da zamoli drzavu da zaustave pisanje/objaviljivanje ovakvih clanaka. nisam citao ovo, tj. ne pada mi napamet, ali mogu da zamislim sta pisu. moje pitanje je, jel bi mogao to da uradi, tj. da li bi mu dozvolili takvo obracanje?

Edited by hoffnung
Link to comment

pa da, vadi se za onu glupost od juce. tako reci doslo mu je iz centrale u glavu.

Ma kakvo crno vađenje. Još jednom nam pokazuju kako je on jedan pristojan čovek, eto, nije imao stomak za ovakve užasne stvari. A i ko bi mogao da ima. Svaka mu čast. Baš se trudi i jako je dobar čovek.

Link to comment

Lepo s njegove strane što fingira pristojnost i stomačnu osetljivost, nego mene živo zanima odakle su doprle sve gnusobe kojima nas mediji zasipaju i da li to stvarno spada u domen činjenica sa kojima bi javnost trebalo da bude upoznata. 

 

edit: stvarno ne mogu da se dozovem od ovoga što rade

Edited by Notorious
Link to comment

Ti si me ubedjivala koliko juče da treba imati uvid u tabloide i da ću biti uskraćen za poimanje politike bez tog uvida.

 

I dalje mislim isto, uz svu mučninu koju osećam. OVO jeste deo politike, koliko god da žmurimo i trudimo se da budemo iznad/izvan te priče. To što ti, ja ili bilo ko od nas pravi tu vrstu selekcije je samo opravdana mera samozaštite, ali i način da previdimo  bitne elemente stvarnosti u kojoj živimo. 

Link to comment

ono sto mene zbunjuje, posto sam video da se na neki nacin vecina zgrazava sta sve ti portali pisu, zar onda nije bolje ne otvarati ih i prepricavati? ne kazem da ce se nesto "senzacionalno" promeniti, ali i to je nesto. kada necu da me nesto zgrozi, ne otvaram.

Link to comment

Šta da ti kažem. Čitaj i klikći. Pa se zgražavaj, pa čitaj i klikći.

 

Šta ja tebi da kažem, svi sebi postavljamo granice. Meni je i dalje važno da znam, šta košta da košta. 

Ako od mog klika profitiraju, neka ih, ne bilo mi većeg greha. 

Link to comment

ako bi išta dobro iz ove tragedije moglo da izađe, to je da se suzbije bahatost i, blago rečeno, neukus s kojom ovdašnji tabloidi prate događaj. koliko mi je neshvatljiv konkretan zločin, toliko mi je nejasno i potpirivanje bolesne radoznalosti kod čitateljstva.

 

ima li šanse da se nešto preduzme i da se kuriri, telegrafi, blicevi i ostali malo rebnu po novčaniku?

 

Nema.

 

Kurir je dno prilično davno probio, kad je bio okačio fotku rastrgnutog klinca (koji je bio upao u kavez sa medvedom u BG zoo vrtu, u vreme kad se beer-fest održavao na Kalemegdanu) na naslovnu stranu i ništa se nije bilo desilo, par protesta NUNS-a i to je bilo to.

Link to comment

 

 


ono sto mene zbunjuje, posto sam video da se na neki nacin vecina zgrazava sta sve ti portali pisu, zar onda nije bolje ne otvarati ih i prepricavati? ne kazem da ce se nesto "senzacionalno" promeniti, ali i to je nesto. kada necu da me nesto zgrozi, ne otvaram.

 

+1

 

Stvarno ćudim što ljudi to čitaju, a nervira ih. Aj dobro Trnobulj čita botovske uratke po zadatku, al' ovo... ne kapiram.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Sve to. Nama finima & normalnima™ se ništa slično ne dešava, to sve neki orci iz Mordora i ostali monstrumi ulete pa rade, majkulim, ali evo sad ću detaljno da opišem šta će njima da se radi u zatvoru, koja noga od stola će u koji otvor da uđe...

 

 

Hm, kapiram da si ciničan i da misliš da se i nama normalnima "desi" masovno/ brutalno ubistvo. B-rate.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...