Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

slično i kod mene,

izgradiše igralište 3x3 basket, pa pod parkovskom rasvetom tutnje do 1 ujutru, inače pod dvevnom svetlošću mi njihova buka od vibracija obruča kad promaše i vežbanje tapkanja lopte ne smeta

 

možda zbog turobnog privikavanja na "novu" buku u kraju, pa moram da priznam da ranije ekipice koje su noću "varile" travke sa po kojim kikotom bile daleko prihvatljivije od ovih vampira sa basketarom

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

31 minutes ago, pbg12345 said:

Ne valja kad su deca stalno na telefonu/kompu, ne valja kad su napolju

U gadne babe i dede starimo :fantom:

ne valja kad su napolju posle ponoći

  • +1 1
Link to comment

ma jasno mi je

zajebavam (se) malo

 

mada, da se ne zida zgrada na svaki cm slobodnog prostora mozda ni ti tereni ne bi morali biti tu gde jesu

mozda bi klinci provodili vreme na drugom mestu, da ima kakvih sadrzaja prilagodjenih njihovom uzrastu, dzepu njihovih roditelja ili nekim cudom besplatnih

  • +1 5
Link to comment
56 minutes ago, Leia said:


Naravno da smeta ali nece da se zameraju… ionako samo jos nedelju dana i pocinje skola

samo je malo bolje kad je skola, ne drasticno.

 

20 minutes ago, pbg12345 said:

ma jasno mi je

zajebavam (se) malo

 

mada, da se ne zida zgrada na svaki cm slobodnog prostora mozda ni ti tereni ne bi morali biti tu gde jesu

mozda bi klinci provodili vreme na drugom mestu, da ima kakvih sadrzaja prilagodjenih njihovom uzrastu, dzepu njihovih roditelja ili nekim cudom besplatnih

slazem se, delom je svakako to.

ali klinci od 8 godina ne treba da imaju nikave sadrzaje u to doba noci bez nadzora i dobrog razloga. ako je neko jos uvek kod uciteljice, a u 1 po ponoci sa ekipom dogovara gde ce dalje... jbga.

nije bas da nemam uvid u ponasanje tinejdzera, tu znamo sta se moze ocekivati. ali je ovo vec drugacije. da je samo u pitanju problem buke, jos i nekako. 16  godina zivim pored istog igralista, ono sto cujem sada od ovih malih je da se uplasis. jeste da oni uglavnom nemaju pojma sta izgovaraju, ali svakako se podize prag tolerancije na verbalno nasilje kod svih.

mislim da gledamo i tek cemo gledati sta to dalje znaci za drustvo.

 

  • +1 6
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

u zemlji u kojoj rad nije na ceni, pravo radnog choveka da spava nocu niakda ni ne dolazi na red, to je sve normalno. 

 

Ono sto mene frustrira - gledali smo sinoc neku Radio Milevu seriju koju gleda moj sestric pa mu i mi sad pustamo, inache ono niko ispod 22 ne bi trebalo da gleda realno. Ok. I tu sad u seriji neko dete juche hoce da kupi diplomu da se ne cima. I sad ja gledam, iako je kvalitet tih diploma opao veoma veoma i na zapadu, ono je neuporedivo sad kod nas i kako je na zapadu. Bukvalno kod nas - sta ima da radis, ucis, ne budi idiot.

Isto sam par puta komentarisala mojima, sad kod nas u SR, kad se malo pokrenem i odem naokolo, osecam se dok dodjem kuci kao da sam Tesla u najmanju ruku. Onda se tako nadujem kao zaba, pojavim na nekom sastanku sa ovim Nemcima za koje radim i izduvam ko balon u roku od 10 minuta. Nemci ozbiljno rade i vidi im se. Moja procena je da sam inteligentnija od dosta tih saradnika ali uz njihov ulozen rad i kontinuitet tog rada - na kraju onako kaskam i pratim se, nekako.

I bas mi je to razocharavajuce, pravimo se na naciju imbecila.

  • +1 6
Link to comment

nemci koji rade u nekoj firmi i okolo naokolo ljudi ne idu pod istu krosnju.

 

nemci koji sada stasavaju nemaju mnogo veze sa prethodnim generacijama. 

 

no sve su to ne mnogo bitne generalizacije. znam dvoje mladih koji nemaju nameru da idu dalje posle srednje, ne gubi im se vreme, ne uci im se. i razumem ih.

 

neko hoce da uci mehaniku, postane majstor, popravlja. nema tu nista lose. ortak je stolar od srednje skole, nista mu ne fali, dapace. sve je uzivotu uradio 'na vreme' i pre nas koji smo 'studirali', i vise. sad uziva. 

  • +1 2
Link to comment
49 minutes ago, Aleksija said:

samo je malo bolje kad je skola, ne drasticno.


E onda je to bas losa situacija…

cisto sumnjam da ce se neke institucije cimati zbog dece koja vilene po igralistu u bilo koje doba dana, pa ne potresaju se zbog mnogo gorih stvari

Link to comment
11 hours ago, beeva said:

Danas ponovo ubistvo žene u Zivinicama, i samoubistvo ubice. A u BN cini mi se pucao na ženu a onda skocio sa balkona, ali kako cujem oboje živi 

on je umro

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, J-♣ said:

netačno

ovi mlađi punoletnici zimi u jaknama sednu na naslon, a noge na klupi, kraće čavrljaju i zagrevaju se nekom žestinom, ne kao leti pivom

 

pa dobro da, ali nema sporta i razilaze se brzo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...