Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

44 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 

Šta sutra reći ženi koja traži pomoć?

Ubi ga, a pre toga nađi dobro advokata...

 

Ima jedna žena u NS, koja je ubila muža zlostavljača., sud je presudio da je bila samoodbrana, doduše vrlo nategnutno, i niimalo u duhi našeg zakona... ALi, eto ima i sudija koji su ljudi i tužioaca koji odustanu od žalbi u ima neke više pravde... Ili je bilo nekad, pre 20+ godina...

 

Inače, žena je ubila muža, pošto je, to veče, došao kući, mrtav pijan, izbacio dete u pižami iz kuće na ulicu u sred januara, prethodno istukavši na mrtvo, po ko zna koji put i nju i dete... Gospođa je uzela muževljev pištolj i ubila ga dok je spavao...

 

Inače 2, pre 10-15 godina bila je emisija na RTS-u, o ženama koje su ubile muževe zlostavljače i sad leže u zatvoru... Znam da me je to bilo baš bilo potreslo, kako se život okrutno igrao sa tim ženama...

  • Tužno 1
Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    869

  • radisa

    775

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ima i noviji film "Žene koje su ubile svoje nasilnike". 

 

Pa ipak, kad ti je to služba, takav savet ne možeš dati. 

ma naravno...

 

U ogromnoj većini slučajeva će žirtva opet biti kriva... Surovo.... Jebeni sistem, koji štiti samo one koji iamju silu...

 

Ovoj ženi što je juče na protestu pričala, želim da pobegne odavde, što dalje, jer sistem ovde, ne da neće da je zaštiti, nego, naprotiv, eno AV joj se podsmva jutros kod one nakaze... Užas od društva smo postali...

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

ma naravno...

 

U ogromnoj većini slučajeva će žirtva opet biti kriva... Surovo.... Jebeni sistem, koji štiti samo one koji iamju silu...

 

...

pa nije, evo ona u kolashinu izlemala silovatelja, kaznili je. njega jedva, eto ne moze chovek ni zrtva da bude kako treba :dry:

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, SNARC said:

 

 

Bezi..uzmi decu..uzmi sve sto mozes da poneses..i bezi. Bezi..bezi..bezi.   Skloni se gde god mozes..bezi. 

 

11 hours ago, SNARC said:

 

Batali malu sredinu..bezi u tri picke materine..

 

Ovo je prava linija do oduzimanja dece i davanja manijaku na starateljstvo. A sta rade ljudi koje mlate zenu kad im dash josh manju decu? Prema sudovima nishta, nije uzrochno povezani, a u zivotu jeste, i zene to znaju. I zato su one dvstruke zrtve prvo mushkaraca a posle drzavnog aparata (nije to samo kod nas).

Poneka zena uspeva da izvede da ode kod rodbine u drugi stejt dovoljno dugo da uspostavi boravak a da partner u odsustvu ne presavije tabak za pokretanje razvoda i ako partner tu negde digne ruke tu je bingo. Ali to su po pravilu manji manijaci u startu.

Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

pa nije, evo ona u kolashinu izlemala silovatelja, kaznili je. njega jedva, eto ne moze chovek ni zrtva da bude kako treba :dry:

 

trebalo je da mu kaže "nemoj, molim te", ali da ne povisuje ton dok to izgovara, za svaki slučaj, da ne može da je optuži za psihičko zlostavljanje

  • +1 2
Link to comment

postoji li neka studija o tim nasilnicima? jesu li takvi postali naknadno ili se moglo primetiti u detinjstvu, tinejdžerstvu, momačkom dobu? neki kasniji uzrok promene ponašanja (rat, život u braku/vezi, nevolje na poslu, odavanje alkoholu.....)?

 

i, o ženama, žrtvama. njihov izbor takve osobe? odnosi u porodici pre stupanja u vezu? ovo o uzrocima trpljenja već je obrađeno: deca, privrženostt, verovanje da je reč o incidentu, nemanje alternative, strah od odmazde......

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

postoji li neka studija o tim nasilnicima?


postoji sigurno gomila, ima kvalifikovanjih od mene da preporuče. ali moja dva centa: dobijali su batine od roditelja i time im je preneta pouka da jači ima pravo da tuče. odnosi se i na naslnike i na žrtve.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Fakundo Sava said:

Mislio sam da je posle supruge ubio slučajne prolaznike ali izgleda da je namerno otišao kod te porodice Džengiz, imali su

neraščišćenje račune 

 

Nije bila slučajnost uopšte, ovaj lik je ceo život bio teško zlo.

 

Denisa je ubio u centru grada, oca Džengiza malo dalje, a njegovu suprugu teško je ranio. S njima je bio u sukobu zbog ćerke i novca koji im je ukrao.

A.B, koji tvrdi da je blizak prijatelj porodice, otkrio je za portal Sandžak danas nepoznate informacije koje bi mogle da osvetle pozadinu tragičnog slučaja. Tvrdi da je Sulejmanović prevario i nagovorio Dženanu, maloletnu ćerku Ondera Džengiza da ukrade značajnu sumu novca iz kuće vlastite porodice.

Porodica Onder je prema njegovim rečima svojevremeno prolazila kroz agoniju jer dve nedelje nije znala gde se nalazi njihova ćerka. Devojčica se vratila sa malom sumom novca, a njen otac tražio je od Sulejmanovića da vrati novac. To je navodno dovelo do ozbiljnog konflikta koji je na kraju završio na sudu.

Pre nekih 7-8 godina ovaj idiot je oteo Džengizovu kćerku koja se u međuvremenu udala za Pazarca. Tada maloletnoj devojci je obećavao zlatnu budućnost kako to već pali kod maloletnih curica. Nagovorio ju je da ukrade 75.000 evra iz kuće. Onda su sa tim parama otišli negde u Srbiju. Dve nedelje agonije u Džengizovoj porodici i nakon toga curica se vraća sa hiljadu evra i eto. Naravno, Džengiz ga je tužio i tražio da mu vrati pare, ali od toga ništa. Sud i država nisu ništa preuzeli da zaštite porodicu i ta je agonija trajala oko osam godina - tvrdi A.B. za Sandžak danas koji inače živi u Minhenu.”

 

Edited by Patty Lee
  • Tužno 1
Link to comment

U mom kraju, po selima, ljudi kazu da se od malena vidi ko ce biti dobar domacin, ko ce da stroji prasice po dvoristima..a ko da zavrsi ispred prodavnice. 

 

Za ovoga se scenario pise decenijama vec..greota je samo sto tamo nije otisao sam

  • +1 2
Link to comment

To je kad nemaju ljudi neke interne limite postavljene. Nego guraj do kraja pa posle pištolj u usta. 

Znao sam jednog menjača deviza koji je sebe zavio u toliki dug koji više nije mogao da vrati i onda je to "rešio" na isti način. Nikoga drugog nije ozledio ali je zavio u crno svoju porodicu, ženu sa malim detetom, a kum mu je bio zirant za jedan od dugova u banci. S tim što se to ne završava u potpunosti tek tako već su ti dužnici i dalje cimali porodicu iako ona to nije mogla da vrati. 

Link to comment
On 14. 8. 2023. at 12:15, aram said:


postoji sigurno gomila, ima kvalifikovanjih od mene da preporuče. ali moja dva centa: dobijali su batine od roditelja i time im je preneta pouka da jači ima pravo da tuče. odnosi se i na naslnike i na žrtve.

 

Ovaj post je odlican slagvort za ovaj tekst. Komentari ispod su da se zeludac stegne.

 

"Ćuti, glupa si i nesposobna" | Novosadski informativni portal 021

  • +1 1
Link to comment
On 14. 8. 2023. at 12:15, aram said:


postoji sigurno gomila, ima kvalifikovanjih od mene da preporuče. ali moja dva centa: dobijali su batine od roditelja i time im je preneta pouka da jači ima pravo da tuče. odnosi se i na naslnike i na žrtve.

 

U knjizi na koju sam naletela pre neki dan, Why Does He Do That?: Inside the Minds of Angry and Controlling Men, pishe da je jedan od glavnih mitova vezanih za nasilnike prema zenama to da su sami bili zlostavljani i tucheni kao deca.

Kaze da velika vecina nisu. Uzroci su u najvecem procentu u strukturi lichnosti koja nije povezana sa batinama u detinjstvu. Samo neki manji procenat nasilnika otpada na to.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...