Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

20 hours ago, Malvo said:

Pa to da rudnik ima odličan monitoring navodno jeste prilično tačno i zato još strašnije. Ima starijih rudara koji su bili u službi '98 a ranije i onih sa Rudnika, i ozbiljno su shvatali opasnost, nije bilo zajebancije tipične za to područje. E sad šta se desilo... Mislim da ovo neće proći tek tako makar zato što su preminuli iz drugog mesta i neće biti nikakvih skrupula kakvih ima kad se ljudi poznaju. Ako sam dobro shvatio, za kontrolu bezbednosti su inače zadužena dva rođena brata iz Sokobanje. 

ne znam kakav monitoring rudnik ima, al i ako se procedure ispostuju, nema vise sile

Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, Zabalujev said:

Da mu jebem mater, golubovi i kanarinci u rudnicima, jedino nema Dikensa da piše. Nasavrmenija oprema, kad bi se zezali.

 

 

 

Ma ima se naravno oprema i senzori i kurci palci, ovo s golubovima se desi pola sekunde, sekund ranije nego što senzori pokažu prisustvo visoke koncentracije gasova, odmah tutanj odatle. 

 

Zorana pizdi što nije stigla full da se našminka. :rolleyes:

 

I opet radikalski modus operandi, niko kriv, niko odgovoran, pijane drogirane budale od radnika, evo familiji koji dinar da tuga prođe. 

 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Sad mi iskočilo, jel mogiće ovo:

Doveli direktora rudnika na RTS da "objasni". Novinarka ga pita "Da li je tačno da su rudari danima upozoravali na povećano prisustvo metana i šta je preduzeto".
Ne odgovori na to pitanje, kaže kako oni pre svakog silaska rudara u okno vrše testiranje da li su rudari koristili alkohol ili narkotike.
 

I ne samo to, nego tip ladno recituje kako rudnik poseduje najsavremeniju opremu, najsavremeniji monitoring a na pitanje voditelja sta preduzeti da se ovako nesto ne bi dogadjalo u buducnosti kaze da je potrebno ulaganje u osnovna sredstva :huh:

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Frank Pembleton said:

Sad mi iskočilo, jel mogiće ovo:

Doveli direktora rudnika na RTS da "objasni". Novinarka ga pita "Da li je tačno da su rudari danima upozoravali na povećano prisustvo metana i šta je preduzeto".
Ne odgovori na to pitanje, kaže kako oni pre svakog silaska rudara u okno vrše testiranje da li su rudari koristili alkohol ili narkotike.








... Shiit has hit the fan
 

 

Tacno bi ga odma posle emisije obesio.

  • +1 6
Link to comment
24 minutes ago, Блок_64 said:

 

Tacno bi ga odma posle emisije obesio.

Eh da je samo on za vesanje, prvo onog koji ga je tu nekvalikovanog postavio za odgovrno lice a pre toga dao nogu inzenjeru rudarstva, pa sve one koji tu vest zbog izbora zataskavaju i ili je guraju ispod tepiha ili je besramno objave u drugom planu kao Telegraf ili Informer (brkam stalno) tik pored udarnih slika pohapsenih golisavih prostitutki. To je citav splet ogavnih zmijurina bez srama i obraza.

  • +1 8
Link to comment

Poceo sam juce da gledam dokumentarac o onoj najgoroj nesreci u Aleksincu iz '89, krv ti jebem. Necu ni da zavrsim nikad.

 

Spoiler

Ona scena kad projuri sanitet je jeziva, urezuje se u mozak.  

 

Link to comment
26 minutes ago, Plajvi said:

Poceo sam juce da gledam dokumentarac o onoj najgoroj nesreci u Aleksincu iz '89, krv ti jebem. Necu ni da zavrsim nikad.

 

  Reveal hidden contents

Ona scena kad projuri sanitet je jeziva, urezuje se u mozak.  

 

moj otac je spasavao u nesreci u nekom od kreka rudnika 1962 mislim, i dan danas je na ivici suza kad pricha o tome. najgore na svetu je ubiti rudara nebrigom, bukvalno nema gore.

 

pri tome je tad tehnologija bila sranje. nema opravdanja :isuse:

pa chak i kad ima da ne moze da se izbegne, biva i to, opet imash bolesnike koji ce da lupetaju gluposti, jer ih gledaju odozgo, a ni njih lichno isto nije briga.

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
On 2.4.2022. at 0:04, JozoMujica said:

 

 

U ovim godinama je trebalo da bude u penziji i da je radni vek proveo u kancelariji... Zar rudari nemaju beneficiran radni staz?

ako se ne varam, po zakonu koji je donelo ministarstvo sa voolinom na čelu uslov da se ostvari pun iznos penzije je ako se ispune oba uslova. dakle, ako imaš 40 godina radnog stažapa si ih napunio pre navršenih 65, penzija ti se trajno umanjuje za određen procenat. tako da rudaru treba 32 godine rada. da bi izbegao umanjenje penzije on nastavlja da kopa do 65. godine. imam takve primere iz moje branše. ja sam imao beneficiran staž, 14 meseci staža za godinu dana, rudari15. neke moje kolege su radile do 65.

 

EDIT: i ovaj direktor je, vidim, u VD stanju.

Edited by djordje geprat
  • Hvala 1
Link to comment

Sta se desi kad recimo imas 45 godina staza i 65 godina starosti, je l' ti onda povecava tih 40+ staza penzionu masu (i konsekventno mesecni iznos penzije) ili ti se u smislu penzije isto 'vata kao da tih 5 godina nisi ni radio?

Kako je to regulisano? 
 

Edited by Plajvi
Link to comment

Moja keva je otisla u penziju sa valjda 58 jer je pocela da radi frizeraj sa 18, mada radi jos uvek ono nesto pausalno prijavljena na 4 sata radno vreme, ne razumem se ali mislim da je ta neka fora. Skinuli su joj 10% otprilike od penzije jer nema godine starosti. Ne znam jel radi da dogura do 65 (ili koliko vec) ili da joj ne bude dosadno jer je prilicno vitalna za svoje godine, znace uskoro jel dizu za tih skinutih 10ak % jer puni 64 ove godine.

Malo bezveze, ispada hendikep ako si poceo rano da radis.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Nema umanjenja kad se sa 65 godina ode u penziju. To je puna penzija. Ako se radi iz penzije onda to povećava osnovicu kada se taj radni odnos okonca. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...