Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, kud u maglu Simoviću said:

počeo da gledam onaj doku na hbo go, pa mi bilo dosadno

 

da nastavim?

Pa ima dosta recikliranja i gluposti, ali nije strašno da pustiš dok radiš nešto drugo, ako si u mogućnosti...

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, J-♣ said:

Slično mišljenje imam.

Maločas sam slušao vojnog komentatora Radića na novoj s, pa mi se utisak pojačao u pravcu da se ne isključuje sabotaža, mada je Radić bio vrlo oprezan u biranju reči kad mu Maja pomenula i mogućnost sabotaže.

Radić je istako da se eksplozija desila u izolovanoj baraci (gde nema el. energije) namenjenoj za čuvanje gotovih proizvoda spakovanih u ambalažu za transport, naglašavajući da se tamo baš nikako ne očekuje tako rizičan "ljudski faktor"  pa ni drugi neki faktor kao u proizvodnom delu.

 

Rakete i raketno gorivo su jezivo osetljive stvari, tu najmanji propust može da izazove katastrofu. Meni i dalje više pije vodu teorija da im je naglo skočio obim posla (napravili ozbiljan posao sa Grčkom za isporuku raketa za VBR) usled čega je došlo do popuštanja procedura i protokola. To bi vremenom verovatno došlo na svoje tj. vratilo se na potreban nivo ali nesreća je ovog puta bila brža.

  • +1 1
Link to comment

Aaaaaaa, pa to je znaci u pitanju!

Zurili ljudi, 1 akcija takoreci, inace bi sve to leglo, samo da prodje frka.

Pa im tako svakih nekoliko godina pukne nesto, pogine neko, inace ne bi oni...

 

:isuse: 

Edited by namenski
Link to comment

U zadnjih 6 meseci tri eksplozije u fabrikama gde se pravi nešto što se izvozi kao vojna tehnika/oprema/komponente, oružje.

Već posle druge eksplozije u Sloboda Čačak je neko od upućenih u ratna global ili lokal zaoštravanja postavio pitanje da li nekoj III strani smeta to što se iz uništenog skladišta izvozilo II strani, a II i III strana su trenutno u "zveckajućim" odnosima.

 

Naglo povećana porudžbina za kratak rok vrlo verovatno može dovesti do remećena godinama doterivanih procedura i mera sigurnosti, a epilog je nečija greška koja se u redovnim okolnostima ne događa. To je jasno, a da li je zgodno da se prizna i saopšti razlog akcidenta to je već posebna priča za vlast/vojsku/upravu fabrike.

 

Definitivno mi je mutno sve oko tih eksplozija, pogotovu što rezultat istrage po pravilu izostaje, osim ove druge u Slobodi koju su pripisali zaostalom neeksplodiranom projektilu od prve eksplozije koji je pao i ostao 15 dana neotkriven baš u kritičnoj zoni drugog objekta.

Link to comment

:D 

Izvini, moram da se smejem: jeste, kako da nije, proizvodjaci gvozdjurije diljem svijeta budnim okom motre na srpsku namensku industriju, 1 giganta, Izrael u pripravnosti drzi grupu aviona i davno razradjene planove da anulira Bubanj potok...

I sve to u drzavi u kojoj bi 1 ambasadorski telefonski poziv ugasio slicne biznise, ako nista drugo ono barem do pronalazenja nove шупе u kojoj bi se biznis nastavio...

 

5 minutes ago, J-♣ said:

Naglo povećana porudžbina za kratak rok vrlo verovatno može dovesti do remećena godinama doterivanih procedura i mera sigurnosti, a epilog je nečija greška koja se u redovnim okolnostima ne događa. To je jasno, a da li je zgodno da se prizna i saopšti razlog akcidenta to je već posebna priča za vlast/vojsku/upravu fabrike.

Sve i da je tako, a nije: u iole ozbiljnoj, pravoj fabrici u kojoj se pravi vrsta robe o kojoj je rec nikakvo naglo povecanje porudzbina ne bi ni moglo ni smelo da dovede do remecenja godinama doterivanih procedura i mera sigurnosti...

Posebna prica za vlast/upravu fabrike/vojsku je sto firma o kojoj je rec godinama radi bez odgovarajucih dozvola, u ekstremno neodgovarajucim uslovima, bez ikakve drzavne kontrole, na stranu sto se sve to zna, na stranu sto niko, ni jedna nadlezna inspekcija ne sme ni da priviri, na stranu nesrece sa sve ljudskim zrtvama koje joj se mal-malo dogadjaju...

Na stranu pitanje ko je, kako i cijim parama razvio proizvodnju takozvanih ubojnih sredstava krijuci se iza proizvodnje protivgradnih raketa, na stranu pitanje koji su sve budzetski, besplatnitm resursi korisceni, ukljucujuci i resurse Masinskog fakulteta BU, nacine dobijanja dozvola za izvoz - kada ih uopste ima - da ne pominjemo....

Na stranu sprega najmutnijih aktera srpske tranzicije koja je prezivela sve smene vlasti i koja - ocigledno - ne jebe zivu silu..

14 minutes ago, J-♣ said:

rezultat istrage po pravilu izostaje

Ko kaze da izostaje: od helikoptera, do viljuskariste - da pomenem samo neke - uredno smo obavestavani i znamotm sta se desilo.

Do sledecg sranja.

 

Da ne bude zabune: jadan je pokusaj razumevanjatm ovakvih pizdarija potezanjem argumenta :isuse: o naraslom obimu posla koji je doveo do ljudski razumljivog :isuse: popustanja mera i procedura...

Sa sve fusnotom da je, eto, nesreca ovog puta bila brza... :isuse: 

Jer da nesreca nije pozurila, oni bi to uredno vratili u redovno stanje i svima lepo....

Mislim, stvarno... 

 

A sto se tice lozenja na sposobnosti srpske takozvane namenske :isuse: industrije koja je, em postala propulzivna, em joj krenuo R&D (Zeljko Mitrovic dronovi i slicne budalastine), treba ih ubrajati uobicajeno, folklorno lozenje na gvozdjuriju, facinaciju tajnim sluzbama, itd, itd...

Srpska takozvana namenska industrija udenula se, sto se tehnologije tice u nisu prljavih, jeftinih i tehnoloski nezahtevnih proizvoda, dok je, sto se tice politike, tolerisana kao sitan, zonski igrac u sivoj zoni raznih danasnjih Libija, Nagornih Karabaha i ostalih neznasekopijekoplaca zona u kojima veliki igraci nemaju racuna da prljaju ruke i flekaju se...

 

  • +1 1
Link to comment

Vidi Namenski, komentarišem onako laički, amaterski, uobičajeno za forumsko ćaskanje na osnovu prisećanja o nekim sličnim događajima, ne moraš da budeš tako nadmen u obraćanju, nije "sportski", ja nemam ni znanje ni životno iskustvo kao ti.

 

Pomisao da se u Leštanima i Čačku desilo nešto neslučajno je vezano za seriju slučajeva koji su se desili u Češkim fabrikama oružja i municije;  2014  , 2015  i 2017 godine. Tad su postavljana pitanja kome se prodavalo to što se u češkim fabrikama pravilo - deo toga se prodavao Ukrajincima, pogodi kome se to nije dopalo.

 

Za Čačak sam čuo u nezavisnim medijima da se sumnja da je eksplodiralo ono što su u Češkoj prestali da prave nakon akcidenata.

A za Leštane, ne znam kome bi moglo da smeta ono što je tamo eksplodiralo.

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, J-♣ said:

Vidi Namenski, komentarišem onako laički, amaterski, uobičajeno za forumsko ćaskanje na osnovu prisećanja o nekim sličnim događajima, ne moraš da budeš tako nadmen u obraćanju, nije "sportski", ja nemam ni znanje ni životno iskustvo kao ti.

 

Pomisao da se u Leštanima i Čačku desilo nešto neslučajno je vezano za seriju slučajeva koji su se desili u Češkim fabrikama oružja i municije;  2014  , 2015  i 2017 godine. Tad su postavljana pitanja kome se prodavalo to što se u češkim fabrikama pravilo - deo toga se prodavao Ukrajincima, pogodi kome se to nije dopalo.

 

Za Čačak sam čuo u nezavisnim medijima da se sumnja da je eksplodiralo ono što su u Češkoj prestali da prave nakon akcidenata.

A za Leštane, ne znam kome bi moglo da smeta ono što je tamo eksplodiralo

Nisam nikako hteo niti da budem niti da zvucim nadmeno, izvinjenje.

Mada ostajem pri tvrdnji da je nedopustivo kenjkati poput zurba, velika narudzba, popustili protokoli, nesreca bila brza, inace bi oni to kako treba...

Nego, eto...

Sto se Ceha i njihovog prestanka proizvodnje tice, stvar ima veze sa cinjenicom da Grci nabavljaju dopunetm upravo za ceske sisteme MLRS kojih imaju poprilicno..

Ali je jedno od pitanja kako je i kojim kanalima do posla dosla firma iz polusveta i to u medjudrzavnom poslu koji bi - za razliku od sivih zona - bio cak i neka referenca...

Ovako, uflekana je upravo srpska takozvana namenska industrija u celini....


 

Quote

 

pogodi kome se to nije dopalo.

 

Sumnjam...

Bice pre da se Cesi ratosiljaju ostataka sovjetske tehnologije i sovjetskih standarda, buduci da su em full NATO, em Drzava.

 

Ali, sve da je i tacna, da ima mesta sumnji na diverziju, sabotazu, ostaje pitanje ko u ovoj zemlji sve proizvodi eksplozive i pripadajucu gvozdjuriju van svake kontrole, potpuno netransparentno, ubijajuci pri tom ljude i nastavljajuci dalje cim se prasina slegne...

I ko prihodujetm u oblasti u kojoj bi drzava morala da ima poslednju rec u svakom pogledu.

Link to comment

Deluje kao da se neko drznuo da povuče koji potez krečom po spomen-natpisu Mladiću, nastao u noći pobede u Lisabonu kod ulaza u Dom omladine.

edit: Nisam ni video da su ocrvenili reč "heroj".

Kažu da je bilo dvoje običnih policijskih kola.

FudMVjo.jpg

Edited by Malkmus
Link to comment

kako je moguce da dom omladine nije sam skinuo te grafite?

mislim jeste da im je program skandalozno los posljednjih godina sa onim maltene duhovnim a kao kulturnim tribinama, ali ovo je bas too much. 

(too much je i sto direktor programa drzi na programu sopstvene tribine vec godinama, koliko god da ih volim, ali to je druga tema)

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...