Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

TAKSISTA GA "VUKAO" VIŠE OD KILOMETRA | Muškarca čije je telo pronađeno rano jutros u Takovskoj ulici automobil udario još u Kneza Miloša, vozač tvrdi da ništa NIJE PRIMETIO

Telo muškarca, starog između 55 i 60 godina, koje je nađeno prošle noći kod Glavne pošte u Beogradu, tu je dospelo tako što ga je taksi vozilo "vuklo" još od, preko kilometar udaljene, Kanadske ambasade.

Ovaj bizaran slučaj zapanjio je i policiju i tužilaštvo, koji istražuju kako se sve to dogodilo, jer na taksi vozilu nema nikakvih oštećenja, a taksista tvrdi da nije osetio ništa neobično dok se kretao, kako je utvrđeno, propisnom brzinom.

Taksisti je određeno zadržavanje do 48 sati, jer se proveravaju sve okolnosti slučaja, rečeno je Tanjugu u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.

U trenutku kada su ga prolaznici pronašli, muškarac je još davao znake života.

Sumnja se da je reč o beskućniku, jer kod sebe nije imao nikakva dokumenta i bio je neuhranjen.

Pregledom kamera, policija je utvrdila da je do kontakta ovog muškarca i taksi vozila došlo u ulici Kneza Miloša, ispred broja 74, između prve i druge kolovozne trake, iz pravca Mostara ka Londonu.

Veruje se da je taksi vozilo vuklo telo muškarca do ugla Kosovske i Takovske ulice, a zatim je taksi nastavio vožnju.

Kako se sve dogodilo utvrdiće dalja istraga.

blic.rs/vesti/beograd/taksista-ga-vukao-vise-od-kilometra-muskarac-cije-je-telo-pronadeno-rano-jutros-u/24e9ptw?utm_source=blic_kat_vesti_svet_sidebar&utm_medium=sidebar_najnovije_info

Edited by vememah
Link to comment

 

 

Quote

Kako su se ponašali sudije i delegati, da li je bilo neke reakcije?

Apsolutno nikakve. Čak je naš trener u jednom trenutku zatražio tajm-aut kada mu nije trebao da ukaže na skandiranje, ali niko nije ni pokušao da opomene navijače. Ostali smo do kraja na terenu, ali više ne želimo da dovodimo sebe u situaciju da trpimo uvrede, kojima apsolutno nije mesto u sportu“ istakao je Memić. (...)

Da li je policija pokrenula istragu?

Koliko znam, ne. Nisam čuo ministra Vulina da se sada oglasio. Posle fudbalskog meča Novog Pazara i Partizana išli su maltene od kuće do kuće i tražili vinovnike incidenata. Sada nema reakcije. Kada su u pitanju navijači Crvene zvezde i Partizana, niko ništa ne preduzima“.

https://rs.n1info.com/sport-klub/ostali-sportovi/memic-za-sk-hladne-glave-novi-pazar-istupa-iz-lige/

Edited by vememah
  • Tužno 2
Link to comment

Pokazimo tradicionalno srpsko gostomprimstvo, volimo mi Arape Bengalce I sve ostale ali problem su ovi nasi muslimani sa srpskim pasosem e mi to samo protiv njih

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Otkad volimo Arape Bengalce? Onoliko se Levijatan naradio da spase srpsku zemlju migranata i neko ovo izjavi mrtav ladan :fantom:

 

A Levijatan je merodavan za šta? Svetina koliko misli o životinjama kao i Levijatan, toliko i tako i o drugim rasama /što ne znači da će biti bolji kad se susretnu sa malo većom migrantskom populacijom/. Međutim Ratko i bele poturice, e to je naš fah. Komentar je u svetlu toga kako vlast ovih dana esploatiše to mišljenje koje inače (često neopravdano) sami o sebi gajimo.

Edited by dillinger
Link to comment

Prošlo je više od dva meseca kako je nekadašnji golman Partizana i fudbalske reprezentacije Jugoslavije Radovan Radaković (50) započeo borbu za prikupljanje sredstava kako bi mogao da nastavi lečenje posle saznanja da boluje od Difuznog karcinoma želuca.

 

Gotovo godinu dana poznati čuvar mreže vodi borbu za opakom bolešću, ali ni posle dva meseca nije uspeo da prikupi 100.000 evra. Na ovu činjenicu ukazao je Mirko Poledica, nekadašnji Radakovićev kolega i predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera "Nerzavisnost".

 

- Nije ni čudo što nas fudbalere bivše i sadašnje svi pljuju. Ne možemo da skupimo 100.000 evra za operaciju našeg kolege Radovana Radakovića. Jedva polovinu i to 70% od sms poruka. Njegovi bivši klubovi 0 evra. Jedino je FSS pomogao i nekoliko bivših i sadašnjih fudbalera. Sramota me... - napisao je Poledica na Tviteru.

 

Na listi donora je i FK Kolubara koja je uplatila 35.000 dinara, trener Partizana Aleksandar Stanojević uplatio je 200.000 dinara, a nekadašnji golgeter OFK Beograda i Crvene zvezde Mihajlo Pjanović donirao je 150.000 dinara. FSS je donirao 600.000 dinara.

 

Fudbaleri Parizana i Crvene zvezde izašli su u majicama sa pozivom da se pomogne Radakoviću slanjem SMS poruka tokom nedavnog večitog derbija.

 

Radovan Radaković je za Partizan igrao od 2000. do 2004. godine, dva puta je bio šampion i jednom pobednik Kupa Jugoslavije, a igrao je i dva puta za reprezentaciju.

U januaru 2021. godine, primljen je u Klinički centar Srbije radi operativnog lečenja tumorske promene želuca, ali zbog osnovne bolesti hirurška intervencija nije bila moguća.

 

Preporuka lekara su hemioterapije. Jedan miran porodičan život se pretvorio u agoniju. Radovanova supruga je od prevelikog stresa u 6. mesecu trudnoće izgubila bebu.

Radovan, kao veliki borac u sportu, tako i u životu nije odustao od želje da život provede uz svoju porodicu. Veoma jake i mučne hemioterapije, razni kompleksi vitamina, korigovan način ishrane učinili su nemoguće.

 

Radovanu je odobrena operacija u bolnici Koc University u Istanbulu.

 

Međutim, umesto planiranih osam dana i naizgled vrlo uspešne operacije početkom jula, dogodile su se komplikacije sa kojima se njegov već izmučen organizam teško bori. S obzirom na dug boravak u bolnici troškovi lečenja prevazilaze mogućnosti porodice i zbog toga mu je preko potrebna pomoć.

Link to comment
Quote

Ivana Vasic

💜 Hvala. Bila sam učenica generacije u srednjoj školi. Razgovaram sa direktorom kako da odem na prijem kod Karadjordjevica u Beogradu jer nemam prevoz. Kaže pozvace gradonacelnika, možda opstina može da obezbedi prevoz djaka generacija iz svih škola do Beograda. Tadašnji
gradonacelnik, Boško Nicic, valjda nije znao da je bio na spikeru i kada mu je direktor rekao da bi trebalo da se organizuje prevoz za djake generacija do Beograda rekao je pred svima “jebe mi se za djake generacije”. Upišem prava posle srednje. Ludilo. Mislila sam da ću tamo 
Pronaći ljude koji kao i ja žele lepsu, moderniju, razumnu Srbiju. Tamo nadjem Olivera Antica, Simu Avramovica, nekog Zdravkovića. Primim neku stipendiju koja kasni po pet meseci, molim upravnika doma da me ne izbace jer nemam odakle da platim. Drugari pomažu jedni drugima, 
delimo bonove za obroke u menzi. Mastamo da ćemo kada zavrsimo fakultet biti super ljudi koji žive lepo i mogu da kupe šta žele u “Hleb i kifle”. Vidim nema ništa od toga. Vidim da se i najobičniji internship u Beogradu završava preko veze. Vezu nemam. Nekom ludom srećom odem 
u Ameriku. Završim molekularnu biologiju. Dobijem posao u labaratoriji na univerzitetu, posle se zaposlim u pulmonarnoj bolnici u Denveru u istrazivackoj laboratoriji. Jedno popodne razgovaram sa sefom o patentu koji smo podneli pre par dana. Sef PhD sa UCLA, ja početnica, 
Inspirisana, pod punim gasom, kockice se slažu. Za vreme sastanka moj telefon vibrira non stop, poruka za porukom. Otvorim prvu “Ivana nadam se da će Uki biti OK. Mlad je, jak.” Moj mali brat Uroš. Otvorim drugu Blic link-Mladić izboden na Niskom keju jer je odbio da skine 
majicu sa antifašističkim natpisom-Uroseva slika. Dva uboda nožem u grudni kos. Uroš se tek vratio sa master studija u Španiji. Tog leta odem u Srbiju. Uroša ne mogu da zagrlim kako želim jer ga ubodi i dalje bole. To su mi uskratile lokalne tabadzije čiji je tata neki lik 
kome lokalna vlast duguje nešto. Posle dve godine nemamo odgovor. Urošu se sudi za učešće u tuci. To sizofreno pravosudje smatra da treba da se izvinis siledžijama sto su te tukli. Nije to dom Ogi. Nije dom gde ti biju najdraže. Nije dom gde je borba sve-od parčeta hleba do 
računa za struju. Necu da živim u zemlji u kojoj je bahati Siniša Mali ministar. Neću da živim u zemlji u kojoj se jos svadjaju da li je Tesla Srbin ili Hrvat, dok moji vršnjaci u Americi voze Teslu. Volim kad moja budućnost zavisi od mene a ne od moje partijske karte. 
Ne trebam ja Srbiji, a ne treba ni Srbija meni. Amerika je dom. 

https://threadreaderapp.com/thread/1448529741879775232.html

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...