Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, Arkadija said:

Inovacje na sve strane. 

Verovatno je prvorođeni sam slagao eksponate koje je prethodno sam i odabrao.

ali bukvalno ga vidim kako stoji onako vašljiv i kenja s visine “tu malo tako plazma, šajkača, uf of pirotski ćilim...” a neki uđiguz™ šeni pored i marljivo zapisuje. et voila, 1 vizija se otelovila. pakao!

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

Pa sta i da stave? Kilu osusene marihuane ili motalicu™ za kablove? Eventualno, 9mm metak. To je Vuciveca srbija in the nutshell.

 

 

tacno za mesec dana krece 2021 China International Import Expo na kojem se sjate svi koji hoce da izvoze u kinu, e tu cemo da osvetlamo obraz. ja garantujem za sir :D

  • +1 1
Link to comment

Jedino ako stavljanjem dupeta na neko od ovih šiljteta budeš transportovan vremeplovom direktno u XVII vijek, pa da bude inovativno, inače spram ovog bolje otići u Konak kneginje Ljubice za pravi doživljaj.

Link to comment
Quote

– Pomešana su i sreća i ljutnja. Godinama sam verovao da me je rodila šesnaestogodišnja učenica Medicinske škole, ali se ispostavilo da takva žena nikada nije ni postojala. To je bila priča koja je predočena porodici koja me je usvojila i uz koju sam odrastao. Četiri decenije kasnije saznajemo da me je majka rodila sa 29 godina i da me nije svojevoljno napustila, kao i da uz roditelje imam i brata i sestru – objašnjava Mlađan Radivojević koji je nedeljno veče sa decom proveo u domu bioloških roditelja.
(...)
Kako za „Politiku” govori Radiša Pavlović, predsednik udruženja i član vladine komisije za istragu o nestalim bebama, šablon u ovom slučaju bio je sličan kao kod mnogih porodica koje traže svoje nestale – dve prijave rođenja sa izmišljenim imenom majke, bez ikakvog potpisa, do borbe sa aleksinačkim centrom za socijalni rad koji je tvrdio da je Mlađanov dosije o usvajanju nestao.

- Tek posle silnih insistiranja došli su i do dosijea, i u njemu zatekli 90 odsto falsifikovanih dokumenata. Da li je to uredila neka „viša sila” ili je posredi puka slučajnost, tek nedavno nam se obratila Milica, žena koja je iz bolnice pre 40 godina otpuštena uz usmeno lekarsko objašnjenje da joj je dete preminulo. Decenijama je to mučilo jer je osećala da tu nešto nije bilo u redu. Kada smo sa njom popričali shvatili smo da bi ona mogla biti Mlađina majka, jer se porodila u vreme njegovog rođenja u kruševačkoj bolnici. A kada smo videli Miličinog supruga, primetili smo neverovatnu fizičku sličnost sa Mlađom i sa nestrpljenjem čekali da naše sumnje potvrdi i nauka – objašnjava za „Politiku” Radiša Pavlović.

Posle rezultata analize ništa više nije isto ni za Mlađu ni za njegove porodice, ali ni za Radišino udruženje. Dok se silom razdvojeni roditelji i sestra upoznaju sa svojim bratom i navikavaju na nove činjenice, Pavlović će nastaviti da insistira kod nadležnih da formiraju specijalno tužilaštvo za nestale bebe.

– Država ništa nije uradila, od pompezno najavljene baze DNK profila nema ni traga. Sve što smo učinili u ovom slučaju, uradili smo samostalno i o svom trošku, bez dinara pomoći države. Godinama raznorazni pokušavaju da dovedu u pitanje naš rad, ali posle ovog slučaja je sve teže – dodaje Pavlović.

https://www.politika.rs/sr/clanak/489140/Kako-je-dokazan-prvi-slucaj-otmice-beba

Link to comment

Je li može neko meni da objasni šta je bio smisao ovog otimanja? Jesu to naručili ovi njegovi roditelji koji su ga usvojili, platili to nekome? Ako je to slučaj, kako su mogli da žive sa tim saznanjem da su učestvovali u otimanju djeteta nekome a da oni poslije toga treba da ga gledaju u oči i lažu tolike godine? Kakvi su to umovi? Ako nisu, zašto su se naši organi cimali da bi uzeli jednoj familiji u SFRJ a potom dali drugoj? Jednostavno nikad nisam naišao na objašnjenje tog aspekta ove jezive priče, ako neko jeste neka baci ovdje link. 

  • +1 1
Link to comment

Verujem da je najprostije rešenje najverovatnije - kombinacija skrupula bez i šta će selo reći, ginekolog zida vikendicu, porođena žena koja ne pita previše i eto ga.

Malo nas je al smo govna.

Edited by desboj
Link to comment

Nisam, hvala

Nevjerovatno, ne znam šta je jezivije, ovakvi neki ludački pojedinačni slučajevi ili tek ako je istina o tim silnim brojevima i inostranstvu ili da je dosta toga bilo u ovom "evo ti ovako u čaršavu, ne pitaj ništa, a kad bude trebalo meni ja ću da te zovem" fazonu. Pa kakvu karmu smo mi očekivali, kakve nade da ćemo nekad postati normalno društvo ako je ovo prihvatljivo ponašanje.

Link to comment

@James Marshall Meni je ovo što ti pitaš nedokučivo totalno.

Gajiš dete i podižeš ga kao svoje i voliš ga, a znaš da si ga ustvari ukrao od nekog i da ono tamo negde ima braću, sestre, roditelje, babe, dede... koji misle da je mrtvo.

Mislim, nije to neko iskonsko zlo kao kad neko kidnapuje dete pa se nad njim iživljava. Ti se prema njemu ophodiš kao da si mu roditelj, činiš nešto naizgled humano, a opet uspeš da potpuno potisneš u sebi saznanje da si učestvovao u zločinu. Ne znam, teško da su ti ljudi zaista verovali da su ta deca tek tako napuštena, bez da imaju čvrste dokaze.

 

Edited by Партибрејкер
  • +1 1
Link to comment
Quote

Anketa za septembar 2021.

Podrška smrtnoj kazni je opet u blagom porastu, dok se broj njenih protivnika znatno smanjio. Rezultati ovogodišnjeg istraživanja:

mlMlE3B.jpg

 

Ako se izuzmu neodlučni, čak 69% ispitanika je za smrtnu kaznu, a 31% protiv nje:

Cx8ca8c.jpg

 

Trend porasta podrške smrtnoj kazni se nastavlja:

VPCc0tg.jpg

NWzorND.jpg

 

Žene su protiv smrtne kazne češće nego muškarci:

pBLcuHX.jpg

 

Kao i skoro uvek, mlađi ispitanici su u većem procentu protiv smrtne kazne (40%) nego stariji (29%):

p0tHKpK.jpg

 

Glasači Srpske napredne stranke su za smrtnu kaznu znatno više (75%) nego glasači svih drugih političkih partija. Za njima slede pristalice Socijalističke partije Srbije (66%) i Zavetnika (65%). Većinski protiv smrtne kazne su samo birači Stranke slobode i pravde: dve trećine njih se protive smrtnoj kazni, a samo jedna trećina odobrava njenu primenu. Većinski su za smrtnu kaznu i glasači ostalih stranaka (61%) i neopredeljeni birači (75%).

3gNo0Lr.jpg

 

Kao i oblično, gradsko stanovništvo je češće protiv smrtne kazne nego seosko:

0IIUzXZ.jpg

 

Smrtna kazna uživa najveću podršku u Centralnoj Srbiji (72%) i Vojvodini (69%), a najmanju u Beogradu (64%):

CRwiOJr.jpg

 

Kao i obično, otpor prema smrtnoj kazni raste naporedo s nivoom obrazovanja. Ispitanici s nižim stepenom obrazovanja češće podržavaju smrtnu kaznu, a oni sa višim joj se češće protive:

cHQ0qZ6.jpg

 

Anketu (omnibus) je ove godine sproveo Ipsos Strategic Marketing putem telefona (zbog epidemije virusa Kovid-19) na nacionalnom reprezentativnom uzorku (troetapni slučajan reprezentativni stratifikovani uzorak) od 23. do 26. septembra 2021. Broj ispitanika u realizovanom uzorku bio je 1010. Integralni izveštaj o istraživanju nalazi se ovde.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...