Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minutes ago, radnik said:

Kakva drzava, bre... 

To su pojedinci radi love ili da ucine nekom bliskom jer eto pate sto ne mogu da imaju dete. Kako je prolazilo bez kazne, verujem da je uzelo maha. 

U svako slucaju uzasno, bas neku nelagodu osecam kad god o tome razmisljam. 

 

Glupost, iza svega su stajale strukture tako i iza ovoga. Najbolje da se za ovo nije znalo i da je prolazilo ispod radara, a toliko hvalospeva za bivšu miliciju kako je nalazila kradljivce kokoši.

 

Meni je samo čudno, zbog masovnosti, da niko nije uzeo pravdu u svoje ruke.

  • +1 6
Link to comment
13 minutes ago, mackenzie said:

 

Glupost, iza svega su stajale strukture tako i iza ovoga. Najbolje da se za ovo nije znalo i da je prolazilo ispod radara, a toliko hvalospeva za bivšu miliciju kako je nalazila kradljivce kokoši.

 

 

Naravno, službe su znale kad se neko nakašlje i čiju je ko ženu jebavao, a nisu znali da se deca kradu, već je to sve na svoju ruku organizovala neka sestra iz porodilišta... naravno da su znali

  • +1 4
Link to comment

Znati i organizovati nije isto. Meni kad se onako napise, lici kao da su strukture jednog dana eto tako sele i odlucile daj da krademo bebe. 

Po meni, je mnogo logicnije da je neko imao licni problem/zelju za detetom, vrlo moguce da je i bio mocan, clan struktura... i da mu je dat 'umrli' blizanac. 

A onda kao i sve kod nas, jednostavno uzelo maha i prosirilo se po 'bazi' 

Ili ja jednostavno ne razumem sta znaci "drzava ti ukrade dete i proda za pare" 

 

  • +1 2
Link to comment
29 minutes ago, radnik said:

Znati i organizovati nije isto. Meni kad se onako napise, lici kao da su strukture jednog dana eto tako sele i odlucile daj da krademo bebe. 

Po meni, je mnogo logicnije da je neko imao licni problem/zelju za detetom, vrlo moguce da je i bio mocan, clan struktura... i da mu je dat 'umrli' blizanac. 

A onda kao i sve kod nas, jednostavno uzelo maha i prosirilo se po 'bazi'

 

 

Svakako je od nekog moralo početi, a "proširiti se po bazi" je samo druga reč za "organizovano"

Link to comment

Sveprisutan izostanak bilo kakve empatije je nevidjeno zahvatio sve nivoe ovog naroda. Bez obzira na nivo obrazovanja, imovinskog stanja, posvecenost religiji..samo daj. 

 

To sto su ovim ljudima uradili..i sto je uradjeno jos desetinama slicnih...Za dve lige slabije rade i svima nama ostalima kojima priredjuju oslobadjanje ubica, narko dilera i zidanje i rusenje gde god se kome i kako digne paja da investira.

 

Uzasan, uzasan i bolno odvratan narod obitava ovde.

Link to comment

Sticajem posla naslušao sam se dosta priča tih ljudi, i to je horor...
Neverovatno je kako se državni aparat i sada odnosi prema njima. Neverovatno.
Tu je onako, na prvu, sadejstvo dve stvari:

Ozbiljnog kriminala i zločinstva.

Birokratije koja "ne sme da dozvoli" da se pokaže da su nesposobnošću i neradom saučestvovali u tragediji.

I onda protiv njih imamo ljude koji su ionako načeti tragedijom i koji su na ivici psihofizičkih kapaciteta.

Strašno, strašno.







... Shiit has hit the fan

  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...