Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, radisa said:

Ako sam dobro skontao, pretrčavao je mesto gde ima rastinja na sredini i gde kad izletiš, imaš velike šanse da te vozači ni ne vide od žbunja...

 

Ne znam koliko je vozač brzo vozio, ali tu u špicu može da se juri™ 50 na sat i to ponekad... Uglavnom se vozi ispod toga, što zbog toga što stalno neko pretrčava, što zbog radara koji jako često peca na tom mestu i to svi znaju...

 

 

Može li se vozač u ovakvim slučajevima izvući bez ikakve kazne? Npr. ako je vozio ispod 50, a pešak nije preminuo.

Link to comment
22 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Može li se vozač u ovakvim slučajevima izvući bez ikakve kazne? Npr. ako je vozio ispod 50, a pešak nije preminuo.

 

Neka me neko od forumskih pravnika ispravi ako gresim, mislim da se moze izvuci i bez ikakve kazne cak i da je preminuo ako je pesak apsolutno kriv za udes.

A opet sve zavisi ko je ko i koga poznaje ili je spreman da plati. To je vec za temu Sranje u pravosudju koju mislim da nemamo.

 

Link to comment
5 hours ago, Time Crisis said:

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/284476/FOTO-Pesak-tesko-povredjen-u-udesu-na-Bulevaru-oslobodjenja.html

 

U sred popodnevnog špica čovek pretrčavao bulevar i udari ga klinac koji je u sred gužve vozio ko zna kojom brzinom. Zatim ga izgleda hitna proglasi mrtvim (ovaj deo se samo po komentarima može naći) i posle pola sata ako ne i više neko od prolaznika prijavi policajcu da ovaj još uvek diše. U sred centra NS-a, u po bela dana :ph34r::ph34r:

Pa jebote!!!

Hoce li neko iz hitne da odgovara za ovo? Ima li neki zakon za ovako nesto?

Edited by munze
Link to comment
On 11.9.2021. at 0:55, munze said:

Hoce li neko iz hitne da odgovara za ovo?

 

5% da hoće i 100% da neće. Na milion i jedan izgovor može da prođe bez ikakvih posledica.

 

A za tvit, ni blizu koliko će loše da bude

@Jumanji

  • +1 2
Link to comment
On 10.9.2021. at 23:22, JozoMujica said:

 

Neka me neko od forumskih pravnika ispravi ako gresim, mislim da se moze izvuci i bez ikakve kazne cak i da je preminuo ako je pesak apsolutno kriv za udes.

A opet sve zavisi ko je ko i koga poznaje ili je spreman da plati. To je vec za temu Sranje u pravosudju koju mislim da nemamo.

 

U principu ne moze da se izvuce, osim ako ti je tata Zeljko Mitrovic, ili neko slican. 

Ovde se primenjuje nacelo ogranicenog poverenja u druge ucesnike u saobraćaju, sto u praksi znaci da ti kao vozac moras da pretpostavis da ce neka budala pretrcavati put. 

Bilo je slucajeva da covek pijan spava na beloj liniji i da vozac odgovara jer ga je pregazio. To se pegla blagim kaznama, gde obicno idu sankcije bez zatvorskih kazni. 

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

U principu ne moze da se izvuce, osim ako ti je tata Zeljko Mitrovic, ili neko slican. 

Ovde se primenjuje nacelo ogranicenog poverenja u druge ucesnike u saobraćaju, sto u praksi znaci da ti kao vozac moras da pretpostavis da ce neka budala pretrcavati put. 

Bilo je slucajeva da covek pijan spava na beloj liniji i da vozac odgovara jer ga je pregazio. To se pegla blagim kaznama, gde obicno idu sankcije bez zatvorskih kazni. 

 

Hvala na odgovoru.

Šta se dešava ako neka budala pretrčava autoput? Tu pretpostavljam da ne možeš da očekuješ da to može da se desi a i ne možeš puno da uradiš pri brzini od preko 100 kmh?

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

 

Hvala na odgovoru.

Šta se dešava ako neka budala pretrčava autoput? Tu pretpostavljam da ne možeš da očekuješ da to može da se desi a i ne možeš puno da uradiš pri brzini od preko 100 kmh?

 

 

E to je uradio Cume.

 

Za svaki neobican saobracajni akcident mi imamo selebriti koji zbog istog ne odgovara adekvatno. 

 

Mada ovde Cume mislim da nije mogao nista da spreci.

Link to comment
17 minutes ago, JozoMujica said:

 

Hvala na odgovoru.

Šta se dešava ako neka budala pretrčava autoput? Tu pretpostavljam da ne možeš da očekuješ da to može da se desi a i ne možeš puno da uradiš pri brzini od preko 100 kmh?

U principu nema razlike. Vestak daje mišljenje da li si mogao da izbegnes da si bio oprezniji (vozio sporije, brze reagovao na kocnicu...). 

Od svih bizarnosti srpskog pravosuđa ovo je jedna od onih stvari koje kao pravnik ne mogu da razumem i prihvatim. A ovakvi slučajevi su bas cesti. Motor koji vozi 160 kroz naseljeno mesto i naleti na auto koji se ukljucivao na put, auto koji putem sa prvenstvom prolaza vozi mrtav pijan vozac sa 120 na sat pokupi auto koji skrece u raskrsnici... preko bizarnosti tipa pesaka koji su tamo gde ne bi smelo da ih ima. 

To se pegla uslovnim kaznama, ali po meni to nije pravicno. 

  • Hvala 2
Link to comment

kad već pričamo o tome:

regularno pretičem (brzina i crtice na putu) i sa sporednog puta izađe meni u susret vozilo. sudar, ko je kriv?

 

dešava mi se s vremena na vreme u izgledu ta situacija. kad izlazim iz krćevca kod "vožd vode" da idem za topolu. provirim i gledam na obe strane. šta ako neko baci pogled samo na levo? i desi se booom.

Link to comment
42 minutes ago, djordje geprat said:

kad već pričamo o tome:

regularno pretičem (brzina i crtice na putu) i sa sporednog puta izađe meni u susret vozilo. sudar, ko je kriv?

 

dešava mi se s vremena na vreme u izgledu ta situacija. kad izlazim iz krćevca kod "vožd vode" da idem za topolu. provirim i gledam na obe strane. šta ako neko baci pogled samo na levo? i desi se booom.

 

Ja sam bio ubeđen da si u toj situaciji ti kriv jer pretičeš u raskrsnici dok se mom drugaru nije desilo da je ispao kriv kad je izlazio iz sporedne ulice pa na njega naleteo lik koji je preticao.

Link to comment
49 minutes ago, djordje geprat said:

kad već pričamo o tome:

regularno pretičem (brzina i crtice na putu) i sa sporednog puta izađe meni u susret vozilo. sudar, ko je kriv?

 

dešava mi se s vremena na vreme u izgledu ta situacija. kad izlazim iz krćevca kod "vožd vode" da idem za topolu. provirim i gledam na obe strane. šta ako neko baci pogled samo na levo? i desi se booom.

On je kriv. 

Na slucnu temu, jedno od bizarniijih pravila saobraćaja je da vozilo koje se isključuje sa puta na levu stranu mora da propusti sve automobile koji idu iza njega

Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

On je kriv. 

Na slucnu temu, jedno od bizarniijih pravila saobraćaja je da vozilo koje se isključuje sa puta na levu stranu mora da propusti sve automobile koji idu iza njega

 

Kako da ih propusti? Da da desni migavac i sidje sa puta?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...