Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

jedino što ovde postoji kao tračak nade i zdravog razuma je što je čitav turnir prekinut.

 

svaka čast bar za to.

 

Quote

Odluka organizatora je netipična za ovdašnju sredinu, jer je nasilje roditelja čija deca treniraju fudbal ili druge sportove postala normalna stvar. Tako se na verbalno ili fizičko nasilje retko kad obaziru treneri ili pak organizatori takmičenja. To primećuje i Ješić, koji je i posle incidenta u Petrovaradinu čuo roditelje koji su opravdavali nasilje.
 
"Najstrašnije od svega je što nakon ovakvih događaja možemo da čujemo druge roditelje koji opravdavaju situaciju, jer smo se navodno uveliko navikli na takve scene. Upravo to mora da bude još jedan pokazatelj da nasilje na sportskim terenima, gde deca igraju, ne sme da postoji. Prijava nasilja mora da bude obaveza i drugih klubova, na to ne sme da se žmuri", zaključuje Ješić za 021.rs.

 

jbt, ja kad sam početkom 90ih igrao na prvenstvu Jugoslavije u rukometu za ketegoriju do 8. razreda (pojma nemam je l su to kadeti, petlići...), tu nikog od roditelja nije bilo ni blizu. niti su dolazili na utakmice i turnire koje smo igrali kod nas u gradu. mislim da nisu ni znali šta i s kim igramo.

 

 ovo sad su bolesne ambicije koje preko leđa svoje dece pokušavaju da ostvare. nažalost, i lično sam više puta prisustvovao verbalnim obračunima ili, još češće, maltretiranju sopstvene dece ("šta to radiš, idiote! pa trči tamo.... što dodaješ?!").  zanimljivo, majke uopšte ne zaostaju za očevima u ovim ludostima.

  • +1 7
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

majke obavezno diskutuju sa trenerom o tome kako dete nije dovoljno zastupljeno u chemu god. i da ga slobodno pritisnu vishe, moze on to. srecom, od majchinih para milici mandic kupe kostim, kad treba da ide da izubija nekog. ono, plate struju da zena ne vezba po mraku. sve to ima svoje hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

majke obavezno diskutuju sa trenerom o tome kako dete nije dovoljno zastupljeno u chemu god. i da ga slobodno pritisnu vishe, moze on to. srecom, od majchinih para milici mandic kupe kostim, kad treba da ide da izubija nekog. ono, plate struju da zena ne vezba po mraku. sve to ima svoje hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Ajde malo pojasni Milicu Mandić i njenu majku, ništa ne razumem. Kakvi kostimi i kakva struja?

Link to comment
Ajde malo pojasni Milicu Mandić i njenu majku, ništa ne razumem. Kakvi kostimi i kakva struja?
joj nije ni vazno. milica mandic figurativno. armije dece ambicioznih roditelja placaju sportove, da bi tek nekoliko zaista iskochilo iz te mase. ti koji iskoche, oni koshtaju zaista, ovi drugi trchkaraju, i placaju. ali to je dobro sve dok trchkaraju.

odjavicu se i sa duma i sa zuma, zivotami, nije do vas, do mene je hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Svarog said:

 

 

jbt, ja kad sam početkom 90ih igrao na prvenstvu Jugoslavije u rukometu za ketegoriju do 8. razreda (pojma nemam je l su to kadeti, petlići...), tu nikog od roditelja nije bilo ni blizu. niti su dolazili na utakmice i turnire koje smo igrali kod nas u gradu. mislim da nisu ni znali šta i s kim igramo.

 

 

 

Kategorija: stariji pioniri.

Dok sam bio u mlađim kategorijam trenirajući rukomet, imali smo republička i državna prvenstva gde smo se često sastajali i posmatrali vršnjake iz Zvezde. Tada im je trener bio Marko Isaković. Još tada su roditelji igrača putovali na svaku gostujuću utakmicu/turnir i dobacivali sa tribina.

Prvenstvo Srbije za juniore, u Obrenovcu, mislim da je izlazno godište bilo '78. utakmica u grupi između C. Zvezde i Metaloplastike (koju tada vodi Veselin Vujović). U jednom trenutku na kraju utakmice počinje opšta tuča na terenu izmedju igrača, otac bivšeg reprezentativca Rastka Stojkovića preskače ogradu, uskače na teren i udara jednog momka iz Metaloplastike, Vuja uleće i nokautira gospodina jednim direktom pravo u lice. Sećam se jasno kao da je juče bilo. Jedno od mnogih brukanja naše rukometa

 

I tada je bilo sramnog ponašanja roditelja, ovo je logična kulminacija obzirom na razvoj našeg društva u poslednjih 30ak godina.

  • +1 2
Link to comment

Ne znam. Verujem da je i ranije bilo. Ali neni je baš upečatljiva ta razlika između prisustva i ne prisustva roditelja nekad i sad. Sad su čak i na treninzima. Verovatno je sad samo pojačano, kao i većina drugih stvari. 

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, nera said:

No comment, jer ako krenem da psujem necu se zaustaviti. 
 

 

84838C2D-D366-4E6D-A9F3-50A00102F137.jpeg

Ali zato svi mogu da imaju sve vrste naoružanja u neograničenim količinama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...