Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ta parcela je ogromna, državna i izlazi i na druge (prave) ulice. Mogu da prepakuju staze unutar parcele i dobace se do ulice koja nije susedna parcela.

Link to comment

Znači, dobar stari susedski spor. 

Sad kad gledam, stvarno je zapanjujuce da n1 nije pokusao da utvrdi sta se dogodilo. 

Očigledno nema investitora, ne gradi se objekat, nego se gradi zid. Gugl maps ima slike okolnih kuca koje su sve opasane zidovima i visokim ogradama, jer je ocigledno to nacin na koji su ljudi delili parcelu, po principu ko koliko zahvati. 

Od dvadesetak kuca na toj parceli za skoro sve je upisano da su bez dozvole, nepoznatog vlasnika, a ovako od oka deluje da ima bar 3-4 puta više izgradjenih kvadrata. 

Cenim da je spor izbio zbog parkiranja automobila koji cekaju tehnicki, jer su se stanari bunili. Sad vlasnik tehnickog koji je legalno upisan kao vlasnik objekta i parcele diže zid na medji, a stanari imaju opciju da sruse zidove kojima su ogradili svoje kuce i da naprave izlaz koji nece ici preko tudje parcele. 

  • +1 1
Link to comment

Još je više zapanjujuće koliko se stanari prave glupi. Nemaju pojma ni ko je podigao zid ni zašto je zazidao njihov izlaz na "ulicu", a i na snimku se vidi da je to betonirano dvorište tehničkog servisa i da je zid ograda oko dvorišta. 

Na starom Sudiju B je bilo povremeno sličnih slučajeva. Probijemo prozor na zgradi na zidu prema susjednoj slobodnoj parceli, a kad nakon 15 godina na toj parceli krene gradnja, zovemo televiziju jer nam zazidavaju prozor u dnevnoj sobi. 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Paul Gompitz said:

Na starom Sudiju B je bilo povremeno sličnih slučajeva. Probijemo prozor na zgradi na zidu prema susjednoj slobodnoj parceli, a kad nakon 15 godina na toj parceli krene gradnja, zovemo televiziju jer nam zazidavaju prozor u dnevnoj sobi. 

 

Sad imam takav slučaj, tj. moj klijent, investitor, dogovara se ovih dana sa tipom koji je u susednoj zgradi nelegalno izbio prozor ka parceli na kojoj se gradi nova zgrada. Veći je problem da se ulazi u potrebne postupke nego da se nešto dogovori s njim, iako imamo pravnosnažnu građevinsku, prijavu radova itd.

Link to comment

I ja sam projektovala zgradu gde susednoj zgradi zazidavam prozore stepeništa (nelegalno postavljena na ivici parcele).

Na vreme sam to predočila imvestitoru, a onda smo videli da je susedna zgrada prekršila i kvadraturu i gabarit, da je nelegalna i da nije ni predato za legalizaciju.

Teoretski, za to može da ga tuži samo skupština stanara, koja ne može da se oformi pre legalizacije. Do tada će ova zgrada biti gotova, useljena, upisana i sve ostalo.

Kaže investitor "Ja idem sve legalno, sa svom mogućom papirologijom i potrebnom procedurom, i sad treba da me briga za neke tamo što su kupili stan u nelegalnoj zgradi? Samo teraj i ne obaziri se." 

Ići će stepeništem sa upaljenim svetlom, šta da im radim, nije zazidana dnevna soba.

Link to comment
16 minutes ago, Tihajeza said:

I ja sam projektovala zgradu gde susednoj zgradi zazidavam prozore stepeništa (nelegalno postavljena na ivici parcele).

Na vreme sam to predočila imvestitoru, a onda smo videli da je susedna zgrada prekršila i kvadraturu i gabarit, da je nelegalna i da nije ni predato za legalizaciju.

Teoretski, za to može da ga tuži samo skupština stanara, koja ne može da se oformi pre legalizacije. Do tada će ova zgrada biti gotova, useljena, upisana i sve ostalo.

Kaže investitor "Ja idem sve legalno, sa svom mogućom papirologijom i potrebnom procedurom, i sad treba da me briga za neke tamo što su kupili stan u nelegalnoj zgradi? Samo teraj i ne obaziri se." 

Ići će stepeništem sa upaljenim svetlom, šta da im radim, nije zazidana dnevna soba.

 

I ovde je na vreme primećeno, još pre prijave radova, s tim da je komšija legalizovao stan, pa naknadno izbio taj prozor. Investitor neće previše vremena da izgubi oko toga, pošto u zgradi za koju još nema ni temelj već prodaje stanove za jako puno evra po kvadratu, pa mu je lakše da se dogovori, nego da čeka procedure ili vuče veze.

Link to comment
30 minutes ago, Tihajeza said:

Teoretski, za to može da ga tuži samo skupština stanara, koja ne može da se oformi pre legalizacije.

Je li  ovo stvarno tačno? 

 

Pošto mislim da znam za primere da nelegalizovane useljene zgrade imaju upravnike. 

Link to comment
2 minutes ago, pacey defender said:

Je li  ovo stvarno tačno? 

 

Pošto mislim da znam za primere da nelegalizovane useljene zgrade imaju upravnike. 

Nelegalizovane ili neuknjižene?

Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

 

I ovde je na vreme primećeno, još pre prijave radova, s tim da je komšija legalizovao stan, pa naknadno izbio taj prozor. Investitor neće previše vremena da izgubi oko toga, pošto u zgradi za koju još nema ni temelj već prodaje stanove za jako puno evra po kvadratu, pa mu je lakše da se dogovori, nego da čeka procedure ili vuče veze.

Ako je prilikom legalizacije priložio crteže u kojima nema prozora, onda nema pravo da se žali.

Link to comment
29 minutes ago, Tihajeza said:

Ako je prilikom legalizacije priložio crteže u kojima nema prozora, onda nema pravo da se žali.

 

Ma naravno i imamo info iz legalizacije da prozora nema tamo, ali investitor hoće ovako da reši.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...