Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

48 minutes ago, aram said:


nije mi rekao Žika, rekao mi je konzul u Düsseldorfu kad sam otišao da zatražim za sina ispis iz državljanstva pre nekoliko meseci

Baš je divno ako konzul daje takve savete, i ako ih deli uz "Nećemo im reći". Napisano je i da u se u slučaju kontrole nemačko državljanstvo oduzima, tako da ispada da je nastavak rečenice "Ali ako te uhvate, snađi se".

Ništa na tvoj račun, naravno, ali taj konzul je malo...hm, tenkre. Neka se odlično raspita onaj ko ima posla sa ovakvim stvarima.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, ragasto said:

ako te uhvate, snađi se

ma naravno, samo kažem da to rade. fakat nije u skladu sa nemačkom zakonima, ali zabole ih...

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, aram said:

a kako proveravaju? jedino ako nađu nekom u prtljagu...

 

Nisam uopste ni znala da se to proverava, no mi drugarica rece. Njoj je takodje policajac u beogradskom MUP-u rekao da se vrati posle i zatrazi ponovo (ali to je bilo davno, pre oko pet godina), o cemu nije bas ni razmisljala jer maltene nikog i nista vise u Srbiji i nema*, a vremenom je i sama upoznala ljude koji su to radili i jedan joj je covek ispricao da su ga ujurili obicnom proverom, ocito neko ipak pozove povremeno nas MUP (ili koga vec?) i proveri. Moguce da mi je i rekla vise detalja, ali ovo je sve cega se secam u ovom trenutku.

 

*Doduse rece da joj je jednom preselo, jer ju je policajac na pasoskoj kod nas ispitivao dugo posto nije imala povratnu kartu za nazad, i to se zavrsilo tako sto je na licu mesta kupila povratak za .de da bi imala dokaz da nece ostati duze od mesec i kusur dana.

 

9 hours ago, Hamlet Strašni said:

Не. Гледа се узајамност - да ли у држави из које је странац може да купи држављанин Србије некретнину. За посао може увек али за становање не. Мени је било јако чудно што нпр. са Македонијом немамо узајамност. https://mpravde.gov.rs/tekst/3579/pravo-stranaca-da-sticu-nepokretnosti.php

//U tom slucaju Nemac moze da kupi nekretninu kod nas jer Srbin moze u Nemackoj.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Otprilike isti kao i ovaj, samo sto "radi" za sitninu:

 

 

https://www.cnbc.com/2021/08/12/rand-pauls-wife-bought-shares-in-covid-treatment-maker-gilead-as-virus-spread.html

 

 

https://www.politico.com/news/2021/08/11/rand-paul-youtube-ban-face-masks-503742

 

 

Da neki finansijski pismen novinar isprati tokove novca srpskih "zvezda" na avax nebu ko zna sta bi sve izaslo.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Jeste ironičan, današnji tvit mu je:

Quote

O ne postojećoj koroni ćemo učiti od septembra, na bolan način ako se ne prizovemo pameti. Ako vam dešavanja sa masom teško obolele dece u SAD sa masom preminuke dece u SAD nisu alarm da se probudite da nam se isto ne bi desilo ovde onda ne znam šta je alarm.

Jedino što ovde ironija odavno ne pomaže.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, Lezilebovich said:

Ma ovo je 100% ironican post. Kao onaj fazon "ne morate svako dete da vakcinisete, samo one koje zelite da zadrzite'

 

Moja greska u njegovom slucaju.

Link to comment

Znači neko dođe, iskipuje ciglu, pesak i cement krene da zida i cela ulica bleji i ne reaguje, umesto da su uzeli motke i sve ih najurli... ne razumem

  • +1 3
Link to comment
48 minutes ago, Aleksija said:

e tako. a sledece ce biti da nas izbacuju iz kuca koje im se svide. neka.

 

Cekaj da pocnu da nam, da izvines jebu zene i uzimaju sitnu nejac, pa ce da nam dopizdi konacno. Prosli put nam je trebalo 500 godina, ali kontam da u ovom digitalnom dobu, gde informacije putuju dosta brze, nece potrajati vise od jednog-dva veka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...