Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, jms_uk said:


Za bilo koje drugo?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da bi dobio naše, moraš da dokazes da si se odrekao stranog. Osim ako nisi državljanin BiH. Ili ako ne stičeš ponovno naše. Onda nema odricanja od stranog…

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, aram said:

to kažu i srbi našima u nemačkoj. moraš da se odrekneš srpskog da bi uzeo nemačko, ali ti lepo kažu da dođeš da uzmeš opet srpsko kad to završiš. "mi im nećemo reći..."

 

 

Samo sto se nekima obije u glavu, jer umeju da proveravaju ljude i da ubodu nekog ko je nabavio ponovo srpsko. U kom slucaju onda trajno oduzimaju nemacko i nikakve vise sanse nemas da ga ponovo dobijes. Just sayin'.

Link to comment

Можда хоће да се врате једног дана. Не можеш баш све да  урадиш у Србији ако ниси држављанин - куповина пољопривредног земљишта, зависно од тога које држављанство имаш може да се деси да не можеш да наследиш или да купиш стан, здравствено осигурање и слично.

  • +1 1
Link to comment

Не. Гледа се узајамност - да ли у држави из које је странац може да купи држављанин Србије некретнину. За посао може увек али за становање не. Мени је било јако чудно што нпр. са Македонијом немамо узајамност. https://mpravde.gov.rs/tekst/3579/pravo-stranaca-da-sticu-nepokretnosti.php

  • Hvala 1
Link to comment
On 15.8.2021. at 11:58, aram said:

to kažu i srbi našima u nemačkoj. moraš da se odrekneš srpskog da bi uzeo nemačko, ali ti lepo kažu da dođeš da uzmeš opet srpsko kad to završiš. "mi im nećemo reći..."

 

meni ortak koji je inspektor za strance u bgd rece da ovo nije opcija

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

zakona


ne znam o kom zakonu pričaš, evo i hamlet kaže, ako sam ga dobro razumeo, da je to po srpskom zakonu ok. 
 

1 hour ago, ragasto said:

Pa cela priča i zvuči kao "Reko mi Žika da može". Malo teže da tek tako neko može da se igra državljanstvima.


nije mi rekao Žika, rekao mi je konzul u Düsseldorfu kad sam otišao da zatražim za sina ispis iz državljanstva pre nekoliko meseci

Link to comment
On 15.8.2021. at 9:37, Jumanji said:

Napred dno

 

 

 

ovo uopšte nije u duhu olimpizma. medalja je medalja, diploma je diploma.

ne priznajem listu :dry:

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...