Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

On 5.8.2021. at 14:27, kud u maglu Simoviću said:

a koju opciju ima neko iz tog trougla sa završenom trogodišnjom srednjom školom?

nema baš tu neke perspektive, a 40k dole je kao 50 i kusur “gore”

 


 

bio prošli vikend u surdulaji. blejimo u “centru” i opšti utisak je bio da stvari primetno idu na bolje, minimalno al se vidi. ovaj što valja sladoled ima mušterije, klinci i oni stariji teraju električne trotinete, kuće i okućnice kolko toliko sređene, kafići polupuni, šljakaju male radnjice uz put

 

znam da ću zvučati nepopularno, al se vidi da se krećemo u pozitivi*(u odnosu na pre dve godine npr)
 

 

*ekonomskoj

 

 

sad dal je to do realne osnove ili je sve do nekih kredita/pozajmica to već ne znam

 

 

Koliko se razumem u koronu, dosta ljudi je ustedelo novac za vreme ovog ludila jer se smanjio broj prilika za trosenje.

 

Par elektricnih trotineta ne cini prolece™

 

Bio u Paracinu pre par dana, ispred svake kuce auto. Vise automobila nisam u zivotu video u PN. A ljudi generalno pod pritiskom, stresom, nemastinom. Hocu reci, trotinet, sladoled i polovnjak nisu neki statusni simboli.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, gospa buba said:

nasha drzava trazi da se odreknu? ili njihova?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Traži i naša.  

Link to comment

interesantno.

sad, carstvo glupih pitanja, sama cu da nadjem vrata i ispratim se [emoji38]ol: jel to samo kinezima ili svima? unsure.gif

mislim, nasha drzava...

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment
Svima, svima. To je jedan od uslova iz Zakona o državljanstvu.
stvarno. a ova armija bivshih jugoslovena, neki i sa vishestrukim papirima, kako se to knjizi?

mislim, dobro, zmuri se, to je jasno

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

To je posebno rešeno. Dovoljno je bilo da se da izjava da smatraš Srbiju svojom državom. 

 

Dodatno, sa BiH imamo ugovor o dvojnom državljanstvu npr. 
 

Mislim da ranije nisu tražili odricanje. Moja žena je prvo valjda dobila naše, a onda izvadila i hr papire recimo…

Link to comment
To je posebno rešeno. Dovoljno je bilo da se da izjava da smatraš Srbiju svojom državom. 
 
Dodatno, sa BiH imamo ugovor o dvojnom državljanstvu npr. 
 
Mislim da ranije nisu tražili odricanje. Moja žena je prvo valjda dobila naše, a onda izvadila i hr papire recimo…
hrvati nashima sa duplim papirima uvek kazu da slobodno lazu da nemaju cro, i da to mogu u srbiji i da potpishu.

kad smo izbirljiva drzava. nadam se da ce nam se posreciti sa ovima koji hoce, da ce biti dobar narod, placati porez i bacati djubre gde je predvidjeno. danas za dobre drzavljane republike srbije skoro da nishta vishe i ne treba.

mrzeti u svoja 4 zida. kad bi to moglo, bilo gde :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
25 minutes ago, Hamlet Strašni said:

E da. Pripadnici srpskog naroda mogu biti primljeni u naše drzavljanstvo bez odricanja od stranog.

Sad htedoh to da napišem. Ovi moji što su se iselili po norveškama itede sad opet uzeli naše pasoše kad je ona druga država dozvolila dvojno. 
Naša im dozvoljava.

Link to comment
43 minutes ago, Hamlet Strašni said:

E da. Pripadnici srpskog naroda mogu biti primljeni u naše drzavljanstvo bez odricanja od stranog.

kako se dokazuje pripadnost srpskom narodu?

Link to comment

ж) доказ о српском пореклу се по потреби доказује јавном исправом где је евидентирана чињеница припадности српском народу или неки од докумената у којима се то лице или његов предак изјаснио као припадник српског народа);
 

recimo vojna evidencija iz SFRJ ili nešto slično. Pretpostavljam ako se nok zove jovan petrovic da se ne traži dokaz.

Link to comment
51 minutes ago, gospa buba said:

hrvati nashima sa duplim papirima uvek kazu da slobodno lazu da nemaju cro

to kažu i srbi našima u nemačkoj. moraš da se odrekneš srpskog da bi uzeo nemačko, ali ti lepo kažu da dođeš da uzmeš opet srpsko kad to završiš. "mi im nećemo reći..."

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...