Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jocks u savremenom izdanju. Ali danas su različita deca manje grupisana. Ne postoje supkulture u klasičnom smislu kako smo mi navikli nego tako ovi su više u gasu, manje su alt a više status quo. 

Link to comment

U Stanarima u Bosni su pustali zmije na teren kad je los rezultat. (omladinska 2. liga BiH)

Kasnije su izgladnjivali pse pa ih ubace preko ograde. Sledi opsta bezanija i prekid meca.

 

Sto se tice nozeva nemam neka iskustva. Pojurili su nas na turniru u basketu (Bosanski Brod) sa malim tomahavcima kao sto je Zagor nosio.

Drugar i ja smo uskocili u pravi voz ali u pogresnom smeru. Tek posle sat vremena smo presli na drugu stranu...

 

 

  • Haha 6
Link to comment

U mom generacijskom oruženju, srednjoškolski period '88-92, jedan i to ne iz iste škole je nosio nož gledali ga kao suklatu, budalu, ćuti i bleskasto se smeši, pa kad malo popije zameće kavgu i vitla nožem, a potiče iz krajeva u kom se negovala krvna osveta. Za devojke je bio tutamuta, vidi nas pa se samo nacrta stane i kaže zdravo, pa s noge na nogu ćuti i gleda nas u stilu"ajde nešto pričajte" tako dok se mi ne izvinimo posle 5 minuta i zapalimo iza ćoška. Ostali samo iz daleke distance i posredno, prepoznati kao mentalna retardacija, džiberi i ponavljači.

Edited by halloween
Link to comment

U Čačku su noževi fazon volim 80te. Imali smo tog lika koji je ponavljao 2 razreda pa su ga ubacili kod nas da proba da završi, opljačkao s braćom gradski muzej (uvatili ih). Nosio bajonet i bio pijan non stop, u školi i van nje. Posle se sećam nekog ubodenog ortaka na recimo Partibrejkersima, curi mu neko mesce iz te rupe ja mu govorim da ide kod lekara on se smeje. Zatim dolaze neki mnogo opasniji momci, nož samo tipa kad liku oće da ostave ožiljak pa mu proboli obraz u kafiću. I vrv za neke specijalne operacije. Što kaže moj deda ako ubijaš u selu onda nožem, inače svi čuju. Idealna tema za podforum Sivi dom.  

Link to comment

Kod mene je srednja bila jos uvek elitisticka, pa niko noz nije ni nosio, 89.-93. (osim kada lik iz drugog odeljenje ponese isti, kako bi isekao hleb, pa rasprostre slaninu, luk, cvarke i slicne stvari, na katedru, kako bi nervirao profesorku; kasnije je imao znacajnu funkciju u lokalnom G17+, no to je vec druga prica).

Ni u osnovnoj se ne secam hladnog oruzja, mada sam u odeljenju imao lika koji je sada izuzetno poznat u odredjenom miljeu.

Edited by Miljenko
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

evo hudini kazes morash da ga vidish da bi znala.

nosi uglavnom najk duks ima kratku kosu i mrzi zene.

 

 

 

 

Link to comment

U srednjoj školi celo drugo polugodište u drugoj godini sam nosio skakavac u rancu. Još uvek ga imam negde u šupi u nekoj kutiji i čuvam najviše jer je od pok ćaleta sad već. Inače ukrao sam ga sa skrivenog mesta, moji nisu ni znali da ja znam da uopšte mi imamo taj nož. A ludilo nož, sečivo je valjda najduže moguće. Nosio sam ga jer sam imao problem sa  godinu dana starijim dečkom tj mentolom nekim. Srednju školu sam pohađao van svog mesta i kao postoji neki rivalitet između ta dva grada, plus se tog leta baš pred početak godine  dogodila neka velika tuča u mom mestu, sa kojom nemam veze, ali su bili umešani kao neki njegovi ortaci,i plus plus nisam hteo da mu dajem s vremena na vreme novac za sendviče, sokove, itd. A pikirao je posebno mene ne znam iz kog razloga. Najbolji ortak mu je išao sa mnom u razred pa je u tom čestom druženju sa njim snimio mene i nešto ga trigerovalo pa je onda nabacio  tu pomenutu tuču kao jedan od razloga. Par puta se sklanjao od njega, dva puta se potukli, i na kraju tj kad sam shvatio da nema kraja, jedino da trpim još dve godine tu tenziju, njegovom najboljem drugu koji je išao sa mnom u razred, sam pokazao šta nosim. Ušao u wc za njim i rekao mu ako ovaj tvoj drug nastavi da me proganja rešićemo to jednom za svagda. Upalilo je, poruka je bila preneta i lik me ostavio na miru. Jednom je posle toga udario par šamara drugom dečku koji je isto bio iz mog mesta, tad sam shvatio da će uvek postojati neki ja na koga će ovaj biti ustremljen, na autobuskoj stanici baš dok sam ja prolazio, tako se potrefilo, i nisam reagovao. Jednostavno nisam imao snage da ulazim u konflikt ponovo sa njim jer stvarno nisam bio siguran u sebe kako bi se završilo sve to. I to mi je baš onako ostavilo pečat, to moje nečinjenje, da ne uskočim i pomognem ili pokušam da odbranim tog mog lokalca. Još dve godine smo putovali zajedno svaki dan i uvek sam ga izbegavao, bilo me je sramota da ga pogledam u oči. 

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

 Idealna tema za podforum Sivi dom.  

 

+1

Odmah pored tema Održavanje brade i Janjetina na 1001 način

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

meni je ovo za ovde a može bilo gde, i na laugh topic ako hoćete

Quote

Naredno višenamensko vojno vozilo koje domaća industrija bude proizvela za potrebe Vojske Srbije biće nazvano po preminulom ambasadoru Miroslavu Lazanskom, najavio je predsednik Aleksandar Vučić.

Nakon sastanka sa rukovodstvom Republike Srpske, Vučić je rekao da je to već dogovoreno sa kompanijom Jugoimport SDPR.

Vučić je ponovo izjavio saučešće zbog smrti Lazanskog i ocenio da je danas veoma težak dan za Srbiju.

drugi bold: zbog oluje ili zbog ekselencije?

Link to comment

Nek vas ne mrzi da pročitate, ako postoji neki doom koji pojašnjava sve, rekao bih da je ovaj

 

https://www.facebook.com/aleksandar.rangelov.315/posts/6253540741323554

 

Quote
224519981_6253540421323586_7947902344177

Ortopedska ambulanta petkom u Domu zdravlja Leskovac.
Kolega Zoran Anđelković i ja radimo svako u svojoj ordinaciji.
Obično imamo preko 100 pacijenata.
Isto važi i za ostale kolege ortopede koji rade od ponedeljka do četvrtka.
Tako je godinama.
Iste povrede, iste bolesti, ali dijagnostika i terapija se menjaju.
I to ne uvek u smislu napretka, moram sa žaljenjem da priznam.
Juli je. Čini mi se nikad topliji.
Ali, ovaj juli nije izuzetan samo po tome.
Ovog jula sam upoznao novu vrstu bolesnika.
Ulaze tiho, nastupaju skromno, uzdržani su i govore malo.
Imaju podočnjake, nemaju osmeh.
Uglavnom su u pitanju žene. Često mlade majke.
Lepe su i dostojanstvene iako su ispijene i skrušene.
Deluju kao da ih grize savest, kao da su nešto nekome skrivile, nekog razočarale, izneverile.
Kao da su se borile i izgubile.
Kao da u nečemu nisu uspele, a uspeh se od njih očekivao. To su očekivale njihove porodice.
Njihova deca, njihovi stari roditelji, njihovi muževi.
Neprijatno im je.
Boluju od upale tetiva i tetivnih ovojnica, od upale pripoja mišića, od lumbaga, išijasa, kompresivnih neuropatija.
Najčešće pate od hronične traumatizacije tetiva koje se 12 sati dnevno taru o zidove telesnih kanala bezbroj puta prolazeći kroz njih u predelu šake, ručnog zgloba i podlaktice.
Tetive vremenom oteknu, upale se i dodatno suze uzak tunel kroz koji prolaze dok se njihovi mišići grče i opuštaju. Uslede bolovi, najpre povremeni pa konstantni.
Nastavlja se zadebljanjem tetive na mestu najvećeg trenja i njenim zaglavljivanjem u telesnom kanalu.
Javlja se ukočenost i fenomen okidajućeg prsta.
Sve se završava ubrzanim propadanjem tetive i njenom rupturom tj. kidanjem.
Fenomen okidanja je indikacija za operaciju. Tetiva se istrošila, pre vremena ostarila i pacijent je već poluinvalid.
Oprezno ih pitam čime se bave, odakle su, da li su udate i imaju li decu.
U najvećem broju slučajeva čujem kratak odgovor: "Aptiv".
Nakon toga ništa više ne moraju da mi objašnjavaju.
Tim radnicima je neophodno hitno lečenje i bolovanje.
Njihove karakteristične tegobe, hroničan premor i depresija su me naveli da to bolesno stanje nazovem "Sindrom Aptiva".

Leskovačko preduzeće "Aptiv Contract Servies d.o.o" je u srpskoj javnosti postalo simbol beskrupulozne eksploatacije radnika.
Njihov menadžment primorava radnike da potpišu izjavu kojom se odriču prava na ograničeno radno vreme i na naknadu štete za posledice koje proističu iz ovakve nezakonite organizacije radnog vremena.
Te posledice se odnose na potencijalno povređivanje radnika usled premora i neadekvatne zaštite u procesu rada.
Menadžment je našao originalan način da pokaže humanost tako što je po fabričkim halama rasporedio dovoljan broj nosila za radnike koji kolabiraju.

Aptiv iz Leskovca je samo tokom 2019. godine iz budžeta Srbije dobio 7,5 miliona evra subvencija za zapošljavanje 2.000 radnika, a 2020. ponovo dobija subvencije u istom iznosu, ovaj put za zapošljavanje 700 radnika.
Identičan iznos (7,5 miliona evra) država je uložila u izgradnju fabrike.
Dodatnih 68 miliona dinara dala je za dovođenje gasovoda, a 45 miliona dinara za priključke EPS-a i EMS-a. Grad Leskovac je u infrastrukturu i zemljište uložio preko 270 miliona dinara.
Inače, kompanija Aptiv, u čijem je vlasništvu leskovačka podružnica Aptiv Contract Services d.o.o., u 2020. godini je ostvarila prihod od skoro dve milijarde dolara.

U reklamnom letku kojim ta fabrika traži radnike piše da Aptiv nudi veoma dobru radnu atmosferu,
implementaciju sopstvenih ideja i rešenja, rad i razvoj karijere u vodećoj, svetski priznatoj kompaniji, priliku za profesionalni i lični razvoj u internacionalnom okruženju, prednost kantine kompanije, Dan Deda Mraza za decu ...

Kao kada bi regrutima reklamirali odlazak u rat: "Nudimo besplatnu odeću, obuću, hranu i cigarete, boravak u prirodi na čistom vazduhu, obilje sportu sličnih aktivnosti, upoznavanje novih ljudi, nezaboravnu avanturu i ... garantujemo da vam neće biti dosadno!"

Može se reći da je naš okrug zahvatila nova epidemija, a ne radi se o koroni.
U pitanju je epidemija ortopedskih bolesti tipa Aptiv sindroma, epidemija nemilosrdne, pohlepne
eksploatacije i epidemija političke podrške koju aktuelna vlast pruža eksploatatorima.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

Pričao sam sa osobom koja nije direktno za te motaonice fabrike, i zapijemo se u većem društvu i ja kao tek tada se ohrabrim i pitam : Jel ti malo neprijatno u šta gurate narod i ove radnike po fabrikama...
Bez imalo stida čovek krene sa pričom:
"Bolje i to da primaju nego ništa..."







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...