Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Inace kad smo vec kod nozeva, pricam nedavno posle duze vremena s bratom od tetke i kaze mi da mora da prepise sina (8 godina, zavrsio drugi razred) u skolu u susedno meste, da je izbacen iz ove nase.

Maltretirao ga jedan iz razreda, ono ispusti mu gume na biciklu, napuni mu skolsku torbu blatom, slicni klinacki fazoni. Onda je to polako eskaliralo, gurnuli ga u jendek pun vode, poceli da ga tuku, bila majka da prica sa uciteljicom da nekako reaguju i dobia odgovor "znate li vi ciji je to sin, ja tu ne mogu nista".

Onda jedan dan mali dodje kuci sa slomljenom rukom, bratu se smraci pred ocima, ode u skolu i opet uciteljica "znate li vi ciji je to sin" - na sta se on izdere na nju "znam, celo selo ga zna, znam i gde stanuje, znam i gde ti stanujes, i pipne li jos neko mog malog nece vam biti dobro ni njemu ni tebi!" (bobuhvala pa smo u familiji svi veliki, od 185 cm do 2m i od 100 do 140 kila kako koji pa iako nismo nasilni dovoljno strasno izgledamo da bas nece da se mnogo kace s nama).

I tako pokrene se proces, i mali siledzija dobije ukor pred iskljucenje.

Par dana kasnije, on se javlja "uciteljice, [mali od mog brata] je doneo noz, eno mu u torbi, video sam ga". Uciteljica pogleda i stvarno kod bratovog klinca noz-skakavac. On se kune nije njegov, niko u familiji taj noz nije video pre. Uglavnom, bratov mali izbacen iz skole, posto je bilo pred sam kraj skolske godine zakljuce mu ocene i kazu da se prepise negde drugde.

Jbg bar tamo nece biti ovog kretena da ga maltretira...

Edited by Radoye
  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da nije tom malom siledziji neko u kuci u organima reda ?

 

Znam par njih uniformisanih koji vazda uz sebe imaju noz u skrivenoj futrolici uz list noge..za nedaoBog.

Link to comment

Мој најбољи друг је у другом разреду хтео да понесе кухињски нож за хлеб у школу да запрети једном клинцу што нас је нешто кињио. Срећом нашли су му његови у торби пре него што је кренуо у школу. Сад схватам да је тај мали који нас је кињио, у ствари био једно несрећно дете.

Link to comment

i ovom detetu ce to biti jasno za cirka 40 godina. sada mora da menja okruzenje. ako je noz bio njegov, jadno dete do chega su ga doveli, ako nije bio njegov, jadno dete do chega su ga doveli -_-

govno od zemlje, govno od naroda, gdegod se okrenes sad.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 5
Link to comment
51 minutes ago, Jeremija said:

Jedine ženske koje sam ja vidjao da nose noževe su prostitutke iz Final Fight i Streets of Rage igrica...   :D

To je, stvarno, samo tvoj problem. 

Link to comment
34 minutes ago, SNARC said:

Da nije tom malom siledziji neko u kuci u organima reda ?

 

Znam par njih uniformisanih koji vazda uz sebe imaju noz u skrivenoj futrolici uz list noge..za nedaoBog.

 

"Politicka" veza.

Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

 ako je noz bio njegov, jadno dete do chega su ga doveli, ako nije bio njegov, jadno dete do chega su ga doveli -_-

 

Pa nije bio njegov noz jer nije iz njegove kuce dosao, jedino da mu ga neko nepoznat nije dao a to bas i ne biva. Za sada je radna teorija da mu je podmetnut.

Link to comment
 
Pa nije bio njegov noz jer nije iz njegove kuce dosao, jedino da mu ga neko nepoznat nije dao a to bas i ne biva. Za sada je radna teorija da mu je podmetnut.
pa znam bre :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Noževi su bili popularni u jednom periodu odrastanja, leptiri i skakavci ali za pokazivanje i ko može brže da sklopi/rasklopi, ne i za tuče. 1 prijatelj mi je dobio nož u stomak u kafanskoj tuči, skratili su mu ne znam koliko creva.

Link to comment
12 minutes ago, čekmeže said:

Noževi su bili popularni u jednom periodu odrastanja, leptiri i skakavci ali za pokazivanje i ko može brže da sklopi/rasklopi, ne i za tuče. 1 prijatelj mi je dobio nož u stomak u kafanskoj tuči, skratili su mu ne znam koliko creva.

 

Ma da, i ja kad sam isao u osnovnu mnogi su nosili nozeve, cak se u par navrata i vadilo u tucama na odmorima u "zadnjem dvoristu" gde nastavnici retko zalaze ali ne znam da je bilo ko ikad bio uboden, vise kao ako neko hoce da te bije da ga uplasis / odvratis bez da se potucete. Ako bi nastavnici videli da neko ima noz gadno bi se najebalo no nije bilo puno tuzakanja, uglavnom je vazilo nekakvo "mi protiv njih" pravilo solidarnosti medju ucenicima (isto kao i kod prepisivanja na kontrolnim i pismenim zadacima) tako da je retkost bilo da nekog uhvate. Znam za jedan primer, neki albino Rom (kosa potpuno bela, ko duh je izgledao) koji je s nozem u ruci vijao devojcice po hodniku skolske zgrade i ove pobegle od njega u zbornicu :huh: njemu su dali ukor pred iskljucenje. Jos mozda dvojici su nasli pa su javili roditeljima, pali su ukori a i batine kuci...

Link to comment

Дете бих у овом времену научио да решава ствари без конфликта, мирно, наравно не мирно на хипијевски начин, предајом, него достојанствено мирно. Јер, један прекршај не решава се још горим прекршајем. То би била моја основа грађанског васпитања: предочити агресивним насилницима да их чекају јако лоше ствари, ако не престану.  Ако то не помогне одобрио бих му употребу средстава која не остављају трајне последице типа: бибер спреј и електрошокер. Али ни то да не ради агресивно и са мржњом, него хладно и пропорционално сили која удара на њега/њу. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • Haha 1
Link to comment
šta znači ova reč? 
 
evo hudini kazes morash da ga vidish da bi znala.

nosi uglavnom najk duks ima kratku kosu i mrzi zene.

to je u mz akademija. u mz fontana mozda ima josh neki detalj ali ne verujem :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja kupio skečesice neke moderne, obukao Nike šorts i majcu, i ćera mi rekla da sam gaser... Žene volim, a ćelav sam... Ne znam, izgleda da je u NS druga definicija... :fantom:

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...