Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Bili i oni novinski izvestaji iz Londona od pre par godina sa zastrasujucom statistikom upotrebe nozeva i maceta

Edited by ultra plasticni
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni je ovo sve sa nozevima tako :sad: Zivimo u paralelnim svetovima i u svojim baloncicima, verovatno i nas prosecne devojke/zene zaobilaze ovakve stvari, jos ako nemamo dodira sa tim sportskim dogadjajima kakve je Moca sad opisao, onda kao da smo u Diznilendu.


Zavisi gde se kreces i kakva je sredina. Ima toga koliko hoces, nego se kod nas ignorise, ako neko nije licno pogodjen i dok ne dodje do tragedije 
 

To su nesigurni i iskompleksirani karakteri sa losom kontrolom impulsa. Ne pomazu tu ni diplome, ni druga postignuca. To samo da ih slucaj ne dovede u situaciju da ih neko ne potkaci ili «nizi» im se suprotstavi ko ne zna ko su oni.

 

Nas mentalitet to me pomaze, plus tradicija odlaska u kafanu opremljen hladnim oruzjem. Da se ne ostane bez «argumenta» u vaznim diskusijama.

 

14 minutes ago, ultra plasticni said:

Bili i oni novinski izvestaji iz Londona od pre par godina sa zastrasujucom statistikom upotrebe nozeva i maceta

 

Bas si nasao primer za porediti. Par milona ljudi, poreklom iz bivse imperije gde «Sunce nikad nije zalazilo».

Edited by Moonwalker
Link to comment
33 minutes ago, ultra plasticni said:

Bili i oni novinski izvestaji iz Londona od pre par godina sa zastrasujucom statistikom upotrebe nozeva i maceta

 

Cat GIF

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
8 hours ago, Moća said:

Dajte bre za nozeve gde ste rasli? U Diznilendu? I dan danas budale nose nozeve. Skoro drugarovog burazera izbo pijani poznanik nego srecom preteko.

Ko klinac nikad nisam bio ni problematican niti se tukao ali mi uvek bilo frka na onim zurkama za 18. da se ne pojavi neka budala sa nozem.

Kad sam studirao bio sam organizator jagodinske ekipe za turnir u malom fudbalu koji se organizovao svake godine pod imenom "Kup gradova" gde studenti iz jednog grada prave ekipu. Imali smo lika iz okoline Jagodine koji se jedne godine zakacio sa protivnickim igracem i zvao drugara sa tribina da mu donese ranac, drugar se pokupi sa rancem i pravac dom. Posle mi taj njegov drugar rekao da je ovaj imao noz u rancu. Sledece godine se on cimao oko turnira da bi ga zvali da igra i ja sa njim kao porazgovaram i kazem nemoj da radis ko prosle godine on kaze aaa necu bre ove godine cu mu jebem mater :blink:  ja mu rekoh vidi ako ces tako nemoj onda da dolazis ne zelimo probleme i on kaze ok brate necu zbog tebe da ga nosim. Dodjemo do polufinala i igramo protiv ekipe Kosovske Mitrovice, poce pljusak katastrofalan i publika ode kuci mi ostanemo da igramo. Pred kraj povedemo 1:0 i tu oni postanu nervozni i kod jedne rasprave za koga je aut jedan od njihovih mu opsuje mater, ja vicem sa gola ovom mom da ga batali da ga namerno provocira i da se koncentrise da se odbranimo. Zavrsi se utakmica 1:0 pocinjemo da se radujemo i samo odjednom pocinje cika i vriska i ja se okrenem i vidim njihovog igraca kako bezi preko terena a ovaj ide za njim i noz u ruci, ja krenem za njim i vristim, urlam stani stani ali ovaj ne staje. Lik sto je bezao stigao do ograde i preskocio ogradu od 2.5m sa siljcima ko od sale. Na to se ovaj okrece i prolazi pored mene i krece ka drugom igracu, taj drugi pobegne na izlaz a ovaj pokupi stvari i ode kuci. Mi u soku, ne znamo gde smo i koj nam kurac sve ovo treba. Epilog policija ga pokupila i uzela mu noz i rekli mu da to vise ne radi. Inace lik je studirao paralelno medicinu i hemiju, sada je valjda u Nemackoj. Par meseci kasnije neki iz naseg drustva se vozili busom sa njim kuci i pitali ga sta bi bilo da ga je stigao na sta je ovaj odgovorio da bi ga ubo ali da on zna gde treba da se ubode a da mu ne bude nista.

 

slična priča.

 

ekipa iz kraja u kom sam odrastao je uglavnom bila 4-6 godina starija od mene, ali su me gotivili zbog sporta. tako da sam se dosta šlepao uz njih.

jednom prilikom, sredina veselih 90ih, smo išli na tada sveže sređeni fudbalski teren u ekonomskoj školi. kapija se zaključavala tako da je najbrži način za ulaz bio da se preskače prilično visoka ograda sa šiljcima. krećemo jedan po jedan da se prebacujemo. u trenutku se tip okreće ka meni, vadi pištolj iz torbice, i govori da mu sačuvam dok preskoči i zatim dam kroz ogradu čim pređe na drugu stranu. šok, jbt. ja sam tad neki 7-8 osmi razred osnovne i u životu nisam držao pištolj. al ne mogu, niti umem, da odbijem. stojim tako dok on preskače, i pokušavam da pištolj držim uperen na dole. neki stariji mu prikenjavaju što je poneo pištolj, a on prodaje priču kako se zamerio nekoj ozbiljnoj ekipi u Beogradu i da mora da se čuva. bullshit. jeste tad već bio u Beogradu, ali studirao je Pravni i teško da je tamo uspeo da se baš toliko zakači. pre će biti da je izmislio priču kako bi dao sebi na značaju.

 

isto tako nekih 4-6 godina kasnije ja sa potpuno drugom ekipom na fudbalu na tom istom terenu u ekonomskoj. na fudbalskom terenu pored taj matori mamlaz isto. u nekom trenutku kreće galama i mi vidimo da on juri nekog momka iz drugog tima i drži pištolj u ruci. urla nešto nerazumljivo. u neverovatnom spletu okolnosti taj momak mu otima pištolji i udari njime po glavi ovog idiota. i onda zazviždi preko terena u bekstvo. usput još napesniči u trku mlađeg brata od ovog pištoljdžije. nadrealno da niko nije nastradao.

 

nije da je bitno za priču, al ovaj muflon pištoljdžija danas ima neku solidnu funkciju u gradskoj upravi. mislim da nije SNS, već da je ostao u SPSu gde je ušao (valjda) još krajem 90ih.

 

Link to comment

Pre desetak godina odem uveče da se nađem s drugarom kojeg nisam video dugo vremena, on s još neki društvom, par devojaka i neki tip kojeg prvi put vidim u ćivotu. Posle u kafiću taj tip krenuo da vadi pištolj, onako, valjda se uželeo da ga vidi, šta li. Posle mi priča drugar da je ovaj na putu do kuće iz kola pucao u znakove pored puta, garant u čast Ive Andrića :nobles:

  • Haha 1
Link to comment
52 minutes ago, Moonwalker said:

 

Bas si nasao primer za porediti. Par milona ljudi, poreklom iz bivse imperije gde «Sunce nikad nije zalazilo».

 

Nismo se razumeli. Nije bitno koliko ima ljudi, a jos manje je bitna zemlja porekla, sustinski to postoji svugde i oduvek

Link to comment
11 hours ago, Moća said:

Dajte bre za nozeve gde ste rasli? U Diznilendu? I dan danas budale nose nozeve.

 

 

Meni je jedna od slika koje cu videti u samrtnom casu dok se film mog zivota razmotava svakako ona gde mi nepoznati majmun drzi hladan noz pod grlom.

 

Ekskurzija, Ohrid, Sv. Naum, ja upravo maturirao a neki lokalci banuli i iz cista mira krenuli da maltretiraju - nista tuca i pesnice, samo neka bizarna predstava, izmedju ostalog ja sam prosao samo sa drzanjem noza ispod vrata nekih par sekundi, potpuno nesvestan sta se dogadja - sem da treba da budem miran i da se ne opirem. Koliko se secam, ni nastavnicima nismo prijavili.

 

Opet, par godina ranije, u Niskoj tvrdjavi sedimo nas dva para na klupi i prilaze nam zena i neki covek kojem u ruci visi pistolj. Ona mu govori "nemoj, nemoj" on se predomislja pa odlazi od nas.

 

Posle te dve epizode sa tom vrstom nasilja se nisam direktno susreo. Ili sam potisnuo.

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
6 hours ago, desboj said:

Ček, vi se ne umotavate žicom po trupu kad idete u kafanu pa da kad ubode ne može da šara gore/dole?

Ja ovako kada znam da će posle YuRocka da krenu narodnjaci

 

 

  • Haha 2
Link to comment
10 hours ago, Radoye said:

Kod mene u rodnom kraju (skoro) svako nosi malu bricu pa kad se potuku stave palac pored seciva da vrh viri mozda pola cm i tako bockaju, kazu da puste krv ali da ne povrede bas previse, "prijateljski".

Odakle si ,iz Ćuprije ? :lolol:

Link to comment
2 minutes ago, Fakundo Sava said:

Odakle si ,iz Ćuprije ? :lolol:

On je negde Banat ili Južna bačka...

 

I u rodnom mestu mojih predaka se isto nosila brica, stalno... Južna Bačka...

Link to comment
32 minutes ago, Caligula said:

@Jeremija imas li ti neku epizodu gde si preziveo, da i ja budem tuzan :fantom:

 

 

Ala si ti oselljiv, misliš da sam te zezao? Nažalost, bilo je svakakvih stvari, od nekih bi ti se okrenuo stomak, ja lično nisam osetljiv i život prihvatam kakav jeste, a surov je i grozan. Ako se lično upoznamo, imaću šta da ispričam...

 

 

 

Ali, da se ne udaljavamo od trenutne teme (noža), odrastao sam u nasilno vreme, bilo je svakakvih, čak i masovnih tuča, nošenja pištolja u školu (jedna kretenčina koja je kasnije završila u Vidimo se u čitulji), ali nikad nisam video korišćenje noža, nikad.

 

Elem, veoma dug period nisam živeo u Srbiji, i kad sam se vratio, polako sam se raspitivao šta je sa starim drugarima iz škole, gimnazije, sa faksa... i tako saznao da je jedan prijatelj iz osnovne mrtav; šta se desilo - iznabadao ga je najbolji prijatelj (koga ne pamtim kao nasilnu osobu), valjda zbog neke devojke...  :ph34r:

 

Tako da kod nas (nažalost) itekako postoji ta tradicija, meni se čini da je za DOOM to što je sad izgleda dobrano eskaliralo medju omladinom...

 

 

Edited by Jeremija
  • Tužno 1
Link to comment
49 minutes ago, radisa said:

On je negde Banat ili Južna bačka...

 

I u rodnom mestu mojih predaka se isto nosila brica, stalno... Južna Bačka...

sad si me podsetio, čitam šta pišu dečaci tatini junaci i mislim se ne zanam ništa o tim noževima...

pre jedno 20 godina, držimo nas nekoliko feministkinja obuku o javnom nastupu za žene iz nvo i partija, tamo negde u panoniji, valjda je i to bačka, u hotelu samo mi... a jedna učesnica bila miroslava iz apatina, robusna, ali onako damski, štikle, kostim, ladna trajna, karmin, rumenilo, vozačica kamiona. i uveče kao da se podružimo, poneli smo neko vino, ali flaše s pampurom, ne možemo da otvorimo, hop hop, miroslava iz tašne vadi nož i čas bi natočismo vino :lol:

  • Wub 1
  • Haha 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...