Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Мислим да живите у неком баблу. Чуј финија алатка. Данас су у суду испред мене дедицу на штакама са душом у носу питали да ли има ножић у торбици коју је носио. Једноставно гомила људи носе ножеве, има дугачак нокат на малом прсту, слуша народњаке и слично

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako nuzna odbrana kad su ga cetvorica tukli i jos ga nozem izboli? Nisam mislila na nadleznost ustavnog suda, vec na poznanstvo. 

Mozda si za babl u pravu, al mi malo previse da obicna omladina na letovanju poteze noz. Kao sto napisah, za krimose i navijace mi to nije strano.

 

Link to comment

Pa mozda su neki gaseri. Ako je kao sto pise na ovom portalu tesko da moze da bude nuzna odbrana, slažem se. Ali videćemo kako ce da ide dalje. 

  • +1 1
Link to comment

ja se i dalje sećam osećaja tokom razgovora sa jedni grčkim parom koji su nam iznajmljivali apartman na Krfu. i nešto smo komentarisali kako je jug ostrva jeziv jer je tamo koncentracija Britanaca i Nemaca ogromna, i to su celodnevne bahanalije, pijanstva i slično... i kaže ovaj grčki par "pa jeste, odvratni su ali sa njima nikad nismo imali situaciju da naprave tuču ili sličan problem pa da nam i policija dolazi. sa Srbima jesmo. kad ste problematični onda je to baš problematično.". pre par godina je isto na letovanju u Grčkoj (Zakintos?) bio slučaj onog momka iz Amerike koji je preminuo od batina koje su mu "naši" upriličili. tako da ovo, nažalost, nije ništa novo.

 

Link to comment

Ne slažem se. Nesto sto traje stotinama godina nije dum. Ne znaci da je prihvatljivo ali nije dum. Dum je nesto sto najavljuje skoru propast. Ovo se dešava vekovima…

Link to comment

sam se sebi cudim da se ovolike godine zivota pregurao, a nikad sa sobom nikakav noz ili slicno oruzje imao.

najopasnije sto nosim je upaljac

Link to comment

@Rokovi namirnica


Vise firmi mleka koje ja kupujem u Nemackoj na svojoj ambalazi imaju istaknuto da krajnji rok ne znaci da mleko vise nece biti dobro, vec da treba verovati svojim culima (ukusa i mirisa, nacrtani su jezik i nos :) ). U radnji gde ih drze bas cesto budu snizeni u pola cene kada im tog dana istice rok a sto se desava relativno cesto - deluje mi da nemaju svakodnevnu/cestu produkciju. 
//Za mleko je jednostavno proveriti da li je jos uvek dobro ponovnim prokuvavanjem ako cula ne rade posao ali za mesne proizvode je vec tesko. Ovo koje je nakrkano secerima kapiram da bi prezivelo smak sveta sve zajedno sa Kitom Ricardsom i bubasvabama.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja sve ocekujem da ce u nekom civilizovanom drustvu odredjene, vekovima stare, prakse biti trajno banovane i njihovo izvirivanje ispod tepiha oznacavati neki dum. Meni je i dum kad decak iz vrtica tuce drugu decu jer mu se moze, jaci je, a roditelj ga, pred drugim roditeljima, zvizne dobrano po glavi da ga opomene. Ne vidim da raspad drustva nastupa odjednom.

  • +1 2
Link to comment
sam se sebi cudim da se ovolike godine zivota pregurao, a nikad sa sobom nikakav noz ili slicno oruzje imao.
najopasnije sto nosim je upaljac
Ja ako slucajno zaboravim noz odmah sednem u prvi restoran na koji naidjem porucim hladno predjelo i drpim noz iz escajga pa tek onda nastavim dalje
Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:
36 minutes ago, Ros said:
sam se sebi cudim da se ovolike godine zivota pregurao, a nikad sa sobom nikakav noz ili slicno oruzje imao.
najopasnije sto nosim je upaljac

Ja ako slucajno zaboravim noz odmah sednem u prvi restoran na koji naidjem porucim hladno predjelo i drpim noz iz escajga pa tek onda nastavim dalje

 

vi bacvani ste cudna sorta :D

 

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:
36 minutes ago, Ros said:
sam se sebi cudim da se ovolike godine zivota pregurao, a nikad sa sobom nikakav noz ili slicno oruzje imao.
najopasnije sto nosim je upaljac

Ja ako slucajno zaboravim noz odmah sednem u prvi restoran na koji naidjem porucim hladno predjelo i drpim noz iz escajga pa tek onda nastavim dalje

I to reckasti.

  • Haha 2
Link to comment
23 minutes ago, fren said:

Ja sve ocekujem da ce u nekom civilizovanom drustvu odredjene, vekovima stare, prakse biti trajno banovane i njihovo izvirivanje ispod tepiha oznacavati neki dum. Meni je i dum kad decak iz vrtica tuce drugu decu jer mu se moze, jaci je, a roditelj ga, pred drugim roditeljima, zvizne dobrano po glavi da ga opomene. Ne vidim da raspad drustva nastupa odjednom.

Pa banovane su. Kažnjive su zakonom i ima ih dosta manje. Ali ih ima i nikada neće nestati.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, I*m with the pilots said:

@Rokovi namirnica


Vise firmi mleka koje ja kupujem u Nemackoj na svojoj ambalazi imaju istaknuto da krajnji rok ne znaci da mleko vise nece biti dobro, vec da treba verovati svojim culima (ukusa i mirisa, nacrtani su jezik i nos :) ). U radnji gde ih drze bas cesto budu snizeni u pola cene kada im tog dana istice rok a sto se desava relativno cesto - deluje mi da nemaju svakodnevnu/cestu produkciju. 
//Za mleko je jednostavno proveriti da li je jos uvek dobro ponovnim prokuvavanjem ako cula ne rade posao ali za mesne proizvode je vec tesko. Ovo koje je nakrkano secerima kapiram da bi prezivelo smak sveta sve zajedno sa Kitom Ricardsom i bubasvabama.

 

vollkorn sendvic hleb od lidla ima izuzetno svojstvo da i posle 28 dana ne pokazuje znakove budji, i to u avgustu mesecu. kad sam to video dvoumio sam se izmedju "bravo Lidl!!!" i "jebote, sta mi stavljamo u sebe"

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
19 minutes ago, Ros said:

 

vollkorn sendvic hleb od lidla ima izuzetno svojstvo da i posle 28 dana ne pokazuje znakove budji, i to u avgustu mesecu. kad sam to video dvoumio sam se izmedju "bravo Lidl!!!" i "jebote, sta mi stavljamo u sebe"

 

Ima li taj hleb voljeni nemacki raz (:yucky:) u velikoj kolicini sebi? Ili si drzao u frizideru? (mada opet)

Meni se cini da oni sa visokim udelom raza u sebi spadaju u istu kategoriju kao bubasvabe i Kit Ricards :D

 

Salu na stranu, nemoj vise kupovati taj, sumnjivo je to odmah. Evo mi smo bili na odmoru sad, doneli sa sobom nekoliko snitova hleba koji je preostao od cetvrtka i kada sam otvorila, poplesnavio. Kupljeno kod lokalnog pekara u selu, 50% zito.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...