Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 
Pošteni trgovci koji napišu da je robi istekao rok, a ne kao npr. Maxi i Idea gde ili prelepe nalepnice sa "novim rokom" ili se prave ludi.
U Rodi (Idea) sam pre par meseci primetio sok od paradajiza na polici sa prilično isteklim rokom i skrenu pažnju prodavcu.
Dve nedelje kasnije, te flaše su i dalje bile tu.
 
Druga stvar je što ni jedni ni drugi to ne bi smeli da rade da inspekcije rade svoj posao.
To je tek poseban bezobrazluk, ali naucila sam odavno da dobro gledam datume.

Cena robe u normalnom svetu se sa priblizavanjem isteka roka sve vise snizava, a ne kada istekne, kakvi mamlazi, pa jezivo. Na keca da ih covek zatvori.
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisu ti tu rokovi toliko strogi, pre mesec dana vidim na kasi neka poveća tegla nugat krema sa još prilepljenom tobleronom za smešne pare, pitam šta je ovo kaže kasirka danas ističe rok pa eto akcija, pitam ja oću li umreti ako ne pojedem danas ona se smeje ma nećete, kažem ja dobro držim vas za reč i gladne oči moje uzmem a nije mi se jelo al kad je džabe, Tobleronu sam teki neki dan a ovaj krem nisam ni dopola potršio ćopim svaski dan pomalo i nije mi ništa.

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, francuski sobar said:

Nisu ti tu rokovi toliko strogi, pre mesec dana vidim na kasi neka poveća tegla nugat krema sa još prilepljenom tobleronom za smešne pare, pitam šta je ovo kaže kasirka danas ističe rok pa eto akcija, pitam ja oću li umreti ako ne pojedem danas ona se smeje ma nećete, kažem ja dobro držim vas za reč i gladne oči moje uzmem a nije mi se jelo al kad je džabe, Tobleronu sam teki neki dan a ovaj krem nisam ni dopola potršio ćopim svaski dan pomalo i nije mi ništa.

 

 

 

Sve je to tačno ali nema nikakve veze sa onim šta trgovine smeju da prodaju.

Link to comment

pa nece nishta da ti bude. most probabli. ja sam isto vrlo liberalna sa rokovima, uostalom probam pa vidim, i smatram to vrlo kul i ekoloshkom stranom svoje lichnosti. shto da se baci itakoto :cvetanka:

niko nije pao od jedne kashichice hihi.gif

trgovine/proizvodjachi moraju pak da obeleze junachki i dele bukvalno za dz.

sent from novi mnogo jak bubamoto.







  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, francuski sobar said:

Nisu ti tu rokovi toliko strogi, pre mesec dana vidim na kasi neka poveća tegla nugat krema sa još prilepljenom tobleronom za smešne pare, pitam šta je ovo kaže kasirka danas ističe rok pa eto akcija, pitam ja oću li umreti ako ne pojedem danas ona se smeje ma nećete, kažem ja dobro držim vas za reč i gladne oči moje uzmem a nije mi se jelo al kad je džabe, Tobleronu sam teki neki dan a ovaj krem nisam ni dopola potršio ćopim svaski dan pomalo i nije mi ništa.

 

 

 

Ti šećerni proizvodi su OK, od njih ti neće ništa biti, ali npr. odredjene mesne preradjevine bi već nosile veći rizik.

 

 

E, i generalno, ne vredi se sekirati što država na reguliše, neće se mentalitet menjati samo zato što nama to smeta, a kod nas ljudi ne umeju (ili ne žele) da se orgranizuju da štite svoja prava, a konsenkventno i zdravlje.

Link to comment

Ovo je obelezeno pa je i negde Ok.

 

U mojoj tazbini imaju lokalni lanac marketa koji uvozi robu koja je mesec-dva pred istekom roka..e to mi nije jasno kako rade.

Link to comment
Ovo je obelezeno pa je i negde Ok.
 
U mojoj tazbini imaju lokalni lanac marketa koji uvozi robu koja je mesec-dva pred istekom roka..e to mi nije jasno kako rade.
pa neko ih pushta, pod nekim uslovima, tako da su na kraju svi zadovoljni...

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

pa neko ih pushta, pod nekim uslovima, tako da su na kraju svi zadovoljni...

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Ulazim u prodavnicu, vidim svi vuku neke velike tegle majoneza..Vidim naslaganu gigantsku gomilu tegli. Italijanski majonez, tipa 50 kinti velika tegla, razgrabio se narod i ne gleda sta uzima. Uzmem teglu, pogledam..istice rok za mesec dana. Milka cokolada za 50 kinti, nemacki dzem za 60..

 

Izbice zaraza jedared, necemo znati sta nas je snaslo.

 

Buvljaci prepuni svacega cemu je istekao rok i vuce se od spolja..verovatno je nabavna cena nula.

Link to comment

to mora prvo neko da zeli da reshi, a to ce se desiti zaista tek nakon masovne pogibije. ili nikad. uvek ce se naci neko da objasni da mnogo vishe ljudi jede hranu i ne deshava im se nishta. ili da pomeri zarez. uostalom, necemo mi poginuti od bajatog majoneza, nego od bezvolje i umishljenosti, 2u1. jeste chudna kombinacija, ali bash lepo radi!

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
15 minutes ago, Jeremija said:

 

E, i generalno, ne vredi se sekirati što država na reguliše, neće se mentalitet menjati samo zato što nama to smeta, a kod nas ljudi ne umeju (ili ne žele) da se orgranizuju da štite svoja prava, a konsenkventno i zdravlje.

 

Zbog ovoga se ti rokovi verovatno fiksiraju da budu dosta pre nekog vremena koje je neko izracunao, mislim tako bih ja radio, ne moze se osloniti na regulisanje. Tu se problem povecava il vreme se skracuje ako uslovi cuvanja nisu adekvatni

Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

 

Zbog ovoga se ti rokovi verovatno fiksiraju da budu dosta pre nekog vremena koje je neko izracunao, mislim tako bih ja radio, ne moze se osloniti na regulisanje. Tu se problem povecava il vreme se skracuje ako uslovi cuvanja nisu adekvatni

 

Slažem se, mada ponekad ni to ne pomaže, evo nedavno sam bacio neko meso, fino izgledalo, rok trajanja kako treba, kad sam došao kući, tako je smrdelo da je odmah letelo u kantu...

Link to comment

Moja tetka je 90ih i 00ih drzala prodavnicu i redovno nam davala slatkise kad istekne rok jer kaze da su rokovi tako odredjeni da su slatkisi jestivi jos 6 meseci tako da smo se razbijali. A i uz to kaze daj prvo caletu pa ako se ne prosere jedite ti i burazer.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
24 minutes ago, SNARC said:

 

Ulazim u prodavnicu, vidim svi vuku neke velike tegle majoneza..Vidim naslaganu gigantsku gomilu tegli. Italijanski majonez, tipa 50 kinti velika tegla, razgrabio se narod i ne gleda sta uzima. Uzmem teglu, pogledam..istice rok za mesec dana. Milka cokolada za 50 kinti, nemacki dzem za 60..

 

Izbice zaraza jedared, necemo znati sta nas je snaslo.

 

Buvljaci prepuni svacega cemu je istekao rok i vuce se od spolja..verovatno je nabavna cena nula.

 

Leon diskont? :D

Kako se bliži istek roka tako cene padaju. Neku dansku remuladu su pred kraj prodavali za dinar.  Meni su zanimljivi jer su to sve proizvodi kojih uopšte nema u drugim prodavnicama. Ove kokice su recimo 70 dinara: https://snack.je/product/baileys-toffee-caramel-popcorn-125g/ 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...