Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, djordje geprat said:

mislim da bi 10 godina prinudnog rada uz 10 godina oduzimanja vozače dozvole bila primerenija kazna od 10 godina zabele.

 

Bez ironisanja mislim da je drustvo u Srbiji vec odavno otupelo u meri da su mnogo drasticnije metode potrebne da bi bile nekakav faktor odvracanja. Ono, srednjevekovne, kolac, lomaca, konjima za repove. I to bez pardona, za sve.

E onda ce mozda neko dvaput da razmisli da li mu se isplati da rizikuje da sjebe nekom drugom zivot. Jer ovde racunati na ljudsku empatiju ili elementarni moral / savest zaludan je posao. Samo strah uterati u kosti kabadahijama!

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nemačka je bila kudikamo razvijenija od Austrije a kamoli Srbije i imala elitu bez premca u svetu, pa je opet na vlast došao jedan Hitler. Nacionalizam je pošast koja zamagli svest kako Miletu tako i eliti. Vučić je logična metastaza opredeljenja za Kosovo i "carstvo nebesko" o kome je još Dobrica Ćosić pričao na skupu u Udruženju književnika Srbije u maju 1987. godine, a Matija Bećković na Vukovom saboru u Tršiću 1990. govorio kako Srbija treba da se oslobodi od mrca za koga se vezala (komunizma, tj. Tita) i da su nam crkve bitnije od fabrika (Lazarica od "Merime" i Ljubostinja od "Prve Petoletke"). A na Gazimestan 1989. je otiišlo milion ljudi da slušaju Miloševića kako grmi o oružanim bitkama.

 

Ništa se u tome nije promenilo do danas. Hitlerov uspon je Bertold Breht sažeo u drami "Zadrživi uspon Artura Uija", a ta drama se ne samo u srpskim okvirima najbolje poklapa sa Vučićem i njegovom klikom.

 

SaE

Znao sam da će neko da pomene Hitlera i iskreno mrzi me da komentarišem dublje. Jednostavno je totalno van koteksta. Da, teoretski je moguće da austrijske elite polude od nacionalizma i ispljunu novog Hitlera, ali to nije previše verovatno i zahteva, jeli, luđenje dok su srpske elite čistog mozga u šemi sa Vučićem,  bez luđenja. Kažem čistog mozga jer se uopšte ne slažem da je nacionalizam imao neku bitnu ulogu u dolasku Vučića u priliku da akumulira moć, a u samoj akumulicaji nije imao nikakvu ulogu. Zapravo je odmicanje od hardkor naci priče bio neophodan uslov za Vučićev uspon. Nije njega niko sponzorizao da bi ovaj ostvario neke nacionalne ciljeve već se radilo o partikularnim ekonomskim interesima. A to je u zemljama sa ozbiljnom elitom nemoguće jer ona razume da se na srednji i duži rok takve investicije ne isplate. Tek se nestajanje profesionalne etike od pravosuđa do građevine ne može opravdati nacionalizmom i Ćosićevim govorima iz osamdesetih. 

Edited by Heaviside
  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Elita je po meni glavna razlika, a ne Mile. Meni je nezamislivo da recimo Matešic, klan Piech & Porsche, Graf ulažu u tipa kakav je Vučić kao što su radili naši tajkuni, a još manje da mu dozvole da akumulira neku realnu moć. I tako na dole, elitni tužioci, policajci, novinari, inženjeri imaju kičmu i sređene živote i neće tako lako prihvatiti nameštenja procesa, guranje afera pod tepih, cenzuru, građevinsko iživljavanje itd.

 

Ne znam bas koliko je Austrija dobar primer.  Realno Kurc bleda kopija Vucica koji bi itekako vise muljao da ima sposobnije ljude oko sebe. Ovaj Blumel kome je zeni ukraden laptop dok je setala bebu po parku ( a ponela je poslovni laptop da bi slsyala muziku?!?), pa onda PR prevara od ministra policije, pa sve zene iz OVP koje su tu samo zato  sto su zene i realno se razumeju u svoj resort manje nego Vulin. Kurca i jesu dovele na vlast te bogate porodice i one jesu finansirale novi OVP. Po svim merilima Austrija je trenutno banana drzava. Slazem se da Austriju trenutno samo odrzava veliki broj ljudi koji ipak ima neku kicmu ali daleko da su to neke elite nego vise neka srednja visa klasa.

  • +1 1
Link to comment

Pa da, to ja zovem profesionalna elita.

 

Kurc jeste užas, ali nije to ni blizu Vučiću ni po moći ni po odsustvu brige za javni interes. Vrlo je lako je zamenjiv, nije on kao individualac moćniji od sume ostalih činilaca kao što je Vučić. Ali u pravu si, nije bajno ni ovde.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Heaviside said:

Znao sam da će neko da pomene Hitlera i iskreno mrzi me da komentarišem dublje. Jednostavno je totalno van koteksta. Da, teoretski je moguće da austrijske elite polude od nacionalizma i ispljunu novog Hitlera, ali to nije previše verovatno i zahteva, jeli, luđenje dok su srpske elite čistog mozga u šemi sa Vučićem,  bez luđenja. Kažem čistog mozga jer se uopšte ne slažem da je nacionalizam imao neku bitnu ulogu u dolasku Vučića u priliku da akumulira moć, a u samoj akumulicaji nije imao nikakvu ulogu. Zapravo je odmicanje od hardkor naci priče bio neophodan uslov za Vučićev uspon. Nije njega niko sponzorizao da bi ovaj ostvario neke nacionalne ciljeve već se radilo o partikularnim ekonomskim interesima. A to je u zemljama sa ozbiljnom elitom nemoguće jer ona razume da se na srednji i duži rok takve investicije ne isplate. Tek se nestajanje profesionalne etike od pravosuđa do građevine ne može opravdati nacionalizmom i Ćosićevim govorima iz osamdesetih. 

A meni nije jasno kako neko može pri čistoj svesti da kaže da nacionalizam nema bitnu ulogu u dolasku Vučića na vlast - da je Tadić pokušao da prizna Kosovo Vučić (ili Nikolić) bi ga srušio sa pozicije Mileta koji neda Kosovo, ili elite tj.. Dobrice po kome se Kosovo "сели и у поезију, а то значи и у вечност, тамо где за свагда остаје наше." i blagoglagoljivog Matije. Istog momenta. Današnji Austrijanci nemaju na kome da šilje svoj nacionalizam, Jevreji su odavno pobegli da se ne vrate. I da ponovim, nemačka elita ne da je bila ozbiljna nego je bila bez premca.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Evo ja ti pri čistoj svesti kažem.
Kao neko ko je bio svedok i, ajde da kažemo, malo više upućen
Dolazak AV na vlast je inženjering koji je uključio "otklon" od nacionalizma jer je nacionalizam fulao u više prethodnih pokušaja da ovaj dođe na vlast na bilo kom nivou.
Ozbiljno su ga "brifovali" i "mesili".
To što smo ga mi znali iz faze "za jednog srbina sto muslimana" to je druga stvar.

On je digao šanse tek kad je krenuo sa "žuti lopovi" i krenuo da se "slika sa strancima".







... Shiit has hit the fan

  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, Gojko & Stojko said:

A meni nije jasno kako neko može pri čistoj svesti da kaže da nacionalizam nema bitnu ulogu u dolasku Vučića na vlast - da je Tadić pokušao da prizna Kosovo Vučić (ili Nikolić) bi ga srušio sa pozicije Mileta koji neda Kosovo, ili elite tj.. Dobrice po kome se Kosovo "сели и у поезију, а то значи и у вечност, тамо где за свагда остаје наше." i blagoglagoljivog Matije. Istog momenta. Današnji Austrijanci nemaju na kome da šilje svoj nacionalizam, Jevreji su odavno pobegli da se ne vrate. I da ponovim, nemačka elita ne da je bila ozbiljna nego je bila bez premca.

 

SaE

 

U stvari je Tadic kao furao ne bas nacionalizam, ali ono patriotizam mnogo vise nego Cicvu, balvan revolucija isl

Tadicev pokojni otac je bio deklarisani nacionalista

Link to comment
56 minutes ago, Heaviside said:

Znao sam da će neko da pomene Hitlera i iskreno mrzi me da komentarišem dublje. Jednostavno je totalno van koteksta. Da, teoretski je moguće da austrijske elite polude od nacionalizma i ispljunu novog Hitlera, ali to nije previše verovatno i zahteva, jeli, luđenje dok su srpske elite čistog mozga u šemi sa Vučićem,  bez luđenja. Kažem čistog mozga jer se uopšte ne slažem da je nacionalizam imao neku bitnu ulogu u dolasku Vučića u priliku da akumulira moć, a u samoj akumulicaji nije imao nikakvu ulogu. Zapravo je odmicanje od hardkor naci priče bio neophodan uslov za Vučićev uspon. Nije njega niko sponzorizao da bi ovaj ostvario neke nacionalne ciljeve već se radilo o partikularnim ekonomskim interesima. A to je u zemljama sa ozbiljnom elitom nemoguće jer ona razume da se na srednji i duži rok takve investicije ne isplate. Tek se nestajanje profesionalne etike od pravosuđa do građevine ne može opravdati nacionalizmom i Ćosićevim govorima iz osamdesetih. 

A Hajder?

Link to comment

opet šarate po topicima. koncentrišite se. doom je za neverovatne događaje, gluposti, skandale., kosovo i BT imaju svoje topike. o Njemu da ne pričam.

Link to comment
29 minutes ago, Hamlet Strašni said:

A Hajder?

 Njega su išutirali iz savezne politike brže nego njegovog naslednika Štrahe-a. Nije se zadržao ni godinu dana. Imao je sigurno i dalje uticaj ali se povukao sa svih funkcija i u stranci i u državi.  U Korušci je narod desničarski nastrojen, mrze tamošnje slovence i sve ostale i ne čudi da je na lokalnom nivou takav lik dugo bio moćan, ali je zaustavljen kada se približio moći na nacionalnom nivou. Hajder je zapravo dobar pokazetelj da je i ovde ljudima moguće isprati mozak, ali da ipak postoje mehanizmi koji takve likove drže pod kontrolom. Naravno, nije Austrija idealna, zapravo je politika ovde puna afera i korupcije ali i dalje ne mogu da zamislim da lik kao Vučić ima apsolutnu vlast bez nekih ogromnih geopolitičkih lomova.

 

Edited by Heaviside
Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

 

 

Iskreno mi je zao tvoga dede.

No cini mi se da su ovakve stvari tamo "gde se vidi" ekces pre svega. Tamo "gde se ne vidi" ovo je pravilo.

pa tako je, cini ti se. nazalost.

ne kazem da nije gore u malim sredinama, procentualno se ovakve stvari sigurno daleko cesce desavaju, ali zaista slusajuci i druge kapiram da je i u beogradu ovakav ishod vise pravilo nego izuzetak.

Link to comment

Ma kakav eksces, pre dva meseca je moj otac ima sličan slučaj. Nije pomoglo ni što je raskrnica pokrivena policijskim kamerama. Još moja trogodišnja ćerka bila sa njim... Policija ne može da zaključi ko je kriv, a žena prošla na crveno i udarila ih. Ni osiguranje neće da pokrije štetu zbog izveštaja koji je bez zaključka o tome ko je kriv. Sva sreća pa niko nije ozbiljnije povređen ali šteta na autu je totalna. Kupio ga ćale novog pre godinu dana da pred odlazak u penziju. Prolaznica se ponudila da bude svedok pa sada podnose žalbu.

 

Edit: dete bilo u stolici za decu i nije joj ništa dok su baba i deda solidno izlupani ali ništa ozbiljno. Obavezno stolica, itekako radi posao.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, ToniAdams said:

pa tako je, cini ti se. nazalost.

ne kazem da nije gore u malim sredinama, procentualno se ovakve stvari sigurno daleko cesce desavaju, ali zaista slusajuci i druge kapiram da je i u beogradu ovakav ishod vise pravilo nego izuzetak.

 

Onda sam ja iznenadjen sto ti se tek sada razbila iluzija da te u Srbiji nekakva drzava stiti od nekoga.

 

No moj je utisak da u BG (i u manjoj meri u NS) jos uvek ne smeju bas skroz otvoreno da divljaju, da im je ipak malo frka kad tu svet izadje na ulicu jer se to mnogo vise vidi i razbija im iluziju koju stvaraju kako su najbolji najlepsi najpametniji. Em sto ce tu taj procenat koji izadje dati relativno velik broj (ako sto rece SNARC u mestu od 20 hiljada izadje 200, u mestu od milion to je vec 10 hiljada) em sto im je tu pod nosom a ne boguizanogu. Mislim, nije jos nijedna vlast u Srbiji pala niti ce pasti zato sto je neko u Senti ili Surdulici izasao na ulice, u principu boli ih kurac pa i cela Senta i Surdulica da se ritualno samospale. Opet, u Beogradu kad neko izadje na ulicu moze da polupa skupstinu ili nesto tako, to se vec ne da ignorisati.
 

Ne zelim da ovo zvuci kao ono "Beogradjaniiiiii mamu vaaaaam" i da je kao Beograd kriv za sve, ali decenijama je paradigma znacajno drugacija kad se posmatraju stvari iz velikih centara u poredjenju sa unutrasnjoscu. U mom rodnom mestu konkretno stvari su totalno otisle u kurac pocetkom 90-tih sa ratom i sankcijama i osim cinjenice da je u medjuvremenu rat prestao pa ljude vise ne gone "u rezervu" nista ama bas nista se pozitivno nije pomerilo, cak naprotiv. Privreda je kaputt, lokalne kabadahije rade sta hoce, broj stanovnika se smanjio za 1/3, sve se raspada i svakim danom ide sve na gore. Znaci ne Vucic nego konstanta od Milosevica preko DOS pa do Vucica. Utisak mi je ipak da u Beogradu nije bilo i jos uvek nije ovako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...