Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@Radoye

 

Srbija..unutrasnjonst iliti provincija..2019, zima-prolece..protesti protivu vlasti. 

 

Svakog petka 100-200 ljudi max..od mesta koje ima 25-30 tisuca dusa.

 

Srbi mozda nemaju drzavu kakvu bi zeleli ali nemaju ni volje ni petlje da je stvaraju. Imaju barkod na celu, prodali se, usrali se i zive u svinjcu i to je valjda Ok. Sto bi rekao onaj iz Cernobilja "Nije sjajno ali nije ni uzasno."

 

Sve ono lose ce se valjda i vazda desavati nekom drugom, cuti pogni glavu i dan za danom, cekaj da umres. Takvi ljudi prosto i ne zasluzju bolje a nas je usud to sto sa takvima zivotni prostor delimo.

 

By the way..sve vise verujem da kad bi u Danskoj ili Svedskoj zaseo ovakav idiot sa svojom kvarnom bulumentom, ne bi ni oni znali kako sa tim da se izbore.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

36 minutes ago, Moonwalker said:

Osim ovoga tolerancija naseg drustva na svakodnevni alkoholizam je ogromna. Drugde se sljoka vikendima gde se u akcije obeznanjivanja ide javnim prevozom ili taksijem jer su konsekvence u vidu oduzimanja dozvole na duze i visina kazni ipak odvracajuci element.

 

 


Ja vec duze ne zivim u Srbiji (skoro 20 godina), ali cesto dolazim i imam utisak da je ovaj dnevni alkoholizam zaista u porastu. Drugim recima pije se pivo umesto vode, cega je naravno uvek bilo ali cini mi se sve vise.

  • +1 2
Link to comment

Sudstvo, advokati, vestaci. Njima treba zahvaliti za svaki izgubljen zivot. Korumpirano do srzi. Pogadjaju se kao na pijaci

gori od tezgarosa. 

 

Jos kad krenu da mi citiraju zakone i pravdaju se iza njih... Omg! Zdrav razum popijen odavno. Nema tu grize savesti. 

Oni su nas problem. Kad bi kazne bile rigorozne za svakog, malo sutra bi se ovako divljalo. Pa pa... Na 20godina minimum. 

Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

 

Zbog manjeg broja ljudi, onog “svi” se znaju i nece da se zameraju i nezainteresovansti centrale da sprovede zakon (nema interesa u vidu profita, a mali broj ljudi tesko skrece paznju na sebe i svoje probleme jer cak i nemaju svest o istim). 
Plus jos jedan faktor je udaljenost od same metropole ili velikog grada.

 

Toni, kako su prakticno izveli to u slucaju dede? Korumpiranjem dokaza ili otezanjem postupka? Prosla sam slicno kao dete. Pogledao me bog. Na uvidjaj je je uz obicnog milicionera izasao sef stanice koji je poznavao vozaca.  

 

Previse se ovakvih slucajeva (pogibije ili bolje receno ubistava dece u saobracaju) desilo u celoj Srbiji bez ozbiljne reakcije drzave u vidu kaznjavanja i uopste javnosti. Opsta nebriga i apatija. Ono sto mislim je da se bukvalno doguralo do momenta kad ni pogibija nekog od njihovih ne bi izazvala nista.

 

Osim ovoga tolerancija naseg drustva na svakodnevni alkoholizam je ogromna. Drugde se sljoka vikendima gde se u akcije obeznanjivanja ide javnim prevozom ili taksijem jer su konsekvence u vidu oduzimanja dozvole na duze i visina kazni ipak odvracajuci element.

 

 

nasli su "svedoka" iz 22. bloka koji je tvrdio da je gledao sa terase sve, i da je deda hteo da se ocigledno ubije.

deda je tad imao 69 godina i bio jaci nego sto cu ja ikada biti ili sto sam bio. covek hedonista, uplatio sebi more i hteo pre puta da nama unucima kupi poklone, meni i bratu zlatne igle za kravate a sestrama od ujaka mindjuse.

  • Tužno 6
Link to comment
17 hours ago, Valkyrie said:

Razumem te. Ja nisam ni čitala vesti, muž počeo samo odjednom da bogorada i psuje iz druge sobe, mene hladan znoj oblio iz mesta. Na sam pokušaj da pomislim kako je njegovim roditeljima, sve me živo boli, i telo i duša...

Stvarno moram da ponovim šta sam već jednom napisala - narod mora da takvog jednog ubicu izvuče iz auta na licu mesta i golim ga rukama i nogama zatuče. Neće se drugačije opametiti. 

 

Otišla sam iz Beograda i uspelo mi je da se resetujem od vesti, evo ovo me izbacilo, jadni ti ljudi, ne smem da zamislim.

 

Ta ulica Marijane Gregoran nema nigde mesta gde možeš da pretičeš na bilo koji način.....znači čovek krene najnormalnije preko prelaza i ostane bez deteta.

Ne smem ni da  zamišljam šta bih na mestu tih roditelja

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
Link to comment
12 hours ago, djordje geprat said:

da ponovim po ko zna koji put. za saobraćajku sa smrtnim ishodom okrivljeni treba da dobije pored kazne i doživotnu zabranju sedanja za volan.

 

Lik, zaboravila sam mu ime, nekako, je pre petanestak godina robijao par godina zbog saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom. 

 

Izadje iz zatvora, uzme auto bez dozvole, vozi i pobije celu porodicu u Ostružnici (2007.). Jedna od njih je bila moja drugarica, i njenih dvoje roditelja. Imala je 29 godina. Oni su se vozili u kecu, u svojoj traci, lik je s nekim boljim autom lepo prešao u njihovu traku i sve ih ubio. On je preživeo, mislim i bez nekih povreda.

Ne znam šta je s njim danas (i ne želim da znam)

Edited by Svemir Zeka
  • Tužno 1
Link to comment

Potpisite i sirite dalje

 

peticije.online/pravda_za_stefana

 

Edit: pokusavam da postavim link telefonom, ali ocigledno bezuspesno

Edited by San Epifanio
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

 

Toni, kako su prakticno izveli to u slucaju dede? Korumpiranjem dokaza ili otezanjem postupka? Prosla sam slicno kao dete. Pogledao me bog. Na uvidjaj je je uz obicnog milicionera izasao sef stanice koji je poznavao vozaca. 

 

 

Imaju podosta opcija na raspolaganju. Mom kumu je 90-ih lik pokosio i ubio oca koji je vozio bicikl uz sam ivičnjak u onolikom bulevaru Jurija Gagarina. Uviđaj je pokazao da je vozač išao brže od gradskog ograničenja a onda je u nekom trenutku na scenu stupio sudski, je li, veštak. Pri tome ovaj vozač nije nikakav glavonja sa vezama već običan lik bez ikakve zaleđine. Kada je video da, kao običan lik, ima dobre izglede da zaglavi tvorza, počeo je da se raspituje za alternativetm i veoma brzo pronašao veštaka koji će da mu završi da je vozio 40 kmh i poštovao sve saobraćajne propise. Kad je kum to video, zainatio se pa mu je udario kontru i, takođe kao običan lik, pronašao kombinu da ovaj odleži makar nešto simbolično u zatvoru. Posle ga lik cimao na telefon da mu prebacuje kako mu je upropastio život. Tako je onda fukncionisalo pravosuđe a danas cenim da je samo još gore nego onda.

  • +1 1
Link to comment

Otprilike tako. 

U mom slucaju (prva polovina 80tih) su “izvlaceni” tragovi kocenja van pesackog prelaza. Sreca je bila da je kretao u obilasku autobusa koji je stajao u stanici, pa nije stigao dovoljno da ubrza i da sam bila dosta visoka za uzrast, gotovo zgazila jednom nogom na trotoar i nisam potpala po auto.

Na osnovu uvidjaja opstinski javni tuzilac nije hteo sa podnese prijavu, uputio je roditelje na privatnu tuzbu. Ni ovaj vozac nije bio glavonja, ali je bio ortak sa sefom stanice. A moji roditelji “niko”.

 

Jadno dete, jadni roditelji, jadan otac. Sve radis kako treba i opet.

 

Pre vise od deset godina elektricaru monteru sa kojim sam radila na projektu zbog prekoracenja brzine u praznom tunelu u toku noci na auto putu (vozio 130km/h na mestu gde je dozvoljeno 80) oduzeta je dozvola na par meseci, mislim sest, plus neka kazna u rangu 1,5 plate.

 

Radio je posao tako sto smo se ostali na projektu menjali u voznji vozila. Da nije bilo tako mogao je da da  ili dobije otkaz, jer bez dozvole ne moze da funkcionise. Drasticno?  Mozda, ali deca neuporedivo redje stratadju u saobracaju, pogotovo na ovaj nacin i u naseljenoj zoni.

 

Do nas je i naseg shvatanja drzave (tehnokratskog prakticnog dela) i njenog smisla za zivot ljudi, a kako da se menjamo, ne znam.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

 

Lik, zaboravila sam mu ime, nekako, je pre petanestak godina robijao par godina zbog saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom. 

 

Izadje iz zatvora, uzme auto bez dozvole, vozi i pobije celu porodicu u Ostružnici (2007.). Jedna od njih je bila moja drugarica, i njenih dvoje roditelja. Imala je 29 godina. Oni su se vozili u kecu, u svojoj traci, lik je s nekim boljim autom lepo prešao u njihovu traku i sve ih ubio. On je preživeo, mislim i bez nekih povreda.

Ne znam šta je s njim danas (i ne želim da znam)

to oduzimanje prava na sedanje za volan je naprosto odluka pokrivena onim o vozačkom ispitu. pokazao si da ne umeš da voziš, zdravo. nije životno pitanje pravo na vožnju. a to što će neko uprkos tome da vozi bez dozvole nije argument za nedonošenje takvog nečeg. zakoni se donose uprkos tome što će da budu prekršeni.

 

mislim da bi 10 godina prinudnog rada uz 10 godina oduzimanja vozače dozvole bila primerenija kazna od 10 godina zabele.

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, djordje geprat said:

to oduzimanje prava na sedanje za volan je naprosto odluka pokrivena onim o vozačkom ispitu. pokazao si da ne umeš da voziš, zdravo. nije životno pitanje pravo na vožnju. a to što će neko uprkos tome da vozi bez dozvole nije argument za nedonošenje takvog nečeg. zakoni se donose uprkos tome što će da budu prekršeni.

 

mislim da bi 10 godina prinudnog rada uz 10 godina oduzimanja vozače dozvole bila primerenija kazna od 10 godina zabele.

 

Ma naravno da mu treba oduzeti vozačku, nego eto, setila sam se primera kad je i uprkos tome skot seo za volan i ubio još ljudi. 

Link to comment
4 hours ago, SNARC said:

 

By the way..sve vise verujem da kad bi u Danskoj ili Svedskoj zaseo ovakav idiot sa svojom kvarnom bulumentom, ne bi ni oni znali kako sa tim da se izbore.

I ja sam razmišljao o tome i sada mislim da ključna razlika nije u tome kako bi se u Danskoj nosili sa ovakvim idiotom na vlasti već u tome da je tamo nemoguće da takav tip skupi dovoljno resursa da dođe na vlast. Dugo sam napolju, Austrija, realno i ovde su ljudi uglavnom slabi sa razmišljanjem i podložni manipulaciji i najverovatnije bi i njima bio lagano ispran mozak od strane propagande i represivne mašinerije kakvu je uspostavio Vučić. Samo što ovde ipak postoje neke elite, ekonomske pre svega, koje kapiraju da se jedan Vučić nikome ne isplati i takav neće dobiti pare da se probije. A bogami umeju i da nameste aferu i uklone likove tog tipa ako se uprkos svemu probiju (Štrahe na primer). Osim ekonmskih, postoje i profesionalne elite pa je mnogo teže kontrolisati medije, izbegavati krivičnu odgovornost, prikrivati afere i slično. 

 

Elita je po meni glavna razlika, a ne Mile. Meni je nezamislivo da recimo Matešic, klan Piech & Porsche, Graf ulažu u tipa kakav je Vučić kao što su radili naši tajkuni, a još manje da mu dozvole da akumulira neku realnu moć. I tako na dole, elitni tužioci, policajci, novinari, inženjeri imaju kičmu i sređene živote i neće tako lako prihvatiti nameštenja procesa, guranje afera pod tepih, cenzuru, građevinsko iživljavanje itd.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, SNARC said:

@Radoye

 

Srbija..unutrasnjonst iliti provincija..2019, zima-prolece..protesti protivu vlasti. 

 

Svakog petka 100-200 ljudi max..od mesta koje ima 25-30 tisuca dusa.

 

Srbi mozda nemaju drzavu kakvu bi zeleli ali nemaju ni volje ni petlje da je stvaraju. Imaju barkod na celu, prodali se, usrali se i zive u svinjcu i to je valjda Ok. Sto bi rekao onaj iz Cernobilja "Nije sjajno ali nije ni uzasno."

 

Sve ono lose ce se valjda i vazda desavati nekom drugom, cuti pogni glavu i dan za danom, cekaj da umres. Takvi ljudi prosto i ne zasluzju bolje a nas je usud to sto sa takvima zivotni prostor delimo.

 

By the way..sve vise verujem da kad bi u Danskoj ili Svedskoj zaseo ovakav idiot sa svojom kvarnom bulumentom, ne bi ni oni znali kako sa tim da se izbore.

 

Dva su razloga za to. S jedne strane strasno puno sveta je otislo; konkretno u mom rodnom mestu moje skolske koji su jos uvek tamo mogu na prste jedne ruke da izbrojim, i ne treba mi cak ni cela ruka. Dosta njih se jos uvek formalno vodi kao da su tu (a i budu tu par meseci godisnje van sezone baustele ili vec cime se bave nakon sto su povadili madjarske pasose) ali uglavnim nisu tu pa tako ni tih formalno 25 hiljada ne mora biti i realnih 25 hiljada. S druge strane ljudi su savrseno svesni da nekakav protest u Severnobanatskom okrugu (pa makar i sa backe strane istog) apsolutno nista nece promeniti pa sve i da kompletno stanovnistvo izadje na ulicu. Ne dobacuje dovoljno daleko, vidljivost "u centrali" je nula. Usput, oni koji su mozda sebi oboebedili nekakav poslic ili egzistenciju rizikuju da izgube i to. Nisu svi ljudi podjednako hrabri.

Konkretan slucaj - u mojoj opstini sef policije, lokalni mali bog, je bio poznat po onim Jutka / Palma fazonima if you know what i mean. Mnoge zene a i muzevi udatih zena su se zalili, tuzili ali nikad nista se dogodilo nije. Pri cemu je lik bio usemljen i sa lokalnom mafijom koja naveliko radi automobile. E tu se okliznuo ali nakon istrage je na kraju najebao pandur kojem je ovaj naredio da potpise a ne on koji mu je to naredio. Na kraju je najebao nakon sto je jedan od tih "njegovih" mafijasa napravio masakr sto je odjeknulo u drzavnim medijima, dosla je zandarmerija iz centrale i zatvorila kompletnu policijsku stanicu ukljucujuci i njega. Dakle cir se ignorise sve dok gnoj ne pukne i ne prsne sve do centrale tako da se vise ne moze ignorisati i samo se onda reaguje.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

ne znam kakve veze ima da li zivis u beogradu ili unutrasnjosti. 1991. mi je lik ubio dedu na pesackom prelazu kod sava centra, i ni dozvola mu nije oduzeta.

 

4 hours ago, ToniAdams said:

nasli su "svedoka" iz 22. bloka koji je tvrdio da je gledao sa terase sve, i da je deda hteo da se ocigledno ubije.

deda je tad imao 69 godina i bio jaci nego sto cu ja ikada biti ili sto sam bio. covek hedonista, uplatio sebi more i hteo pre puta da nama unucima kupi poklone, meni i bratu zlatne igle za kravate a sestrama od ujaka mindjuse.

 

Iskreno mi je zao tvoga dede.

No cini mi se da su ovakve stvari tamo "gde se vidi" ekces pre svega. Tamo "gde se ne vidi" ovo je pravilo.

Link to comment
49 minutes ago, Heaviside said:

I ja sam razmišljao o tome i sada mislim da ključna razlika nije u tome kako bi se u Danskoj nosili sa ovakvim idiotom na vlasti već u tome da je tamo nemoguće da takav tip skupi dovoljno resursa da dođe na vlast. Dugo sam napolju, Austrija, realno i ovde su ljudi uglavnom slabi sa razmišljanjem i podložni manipulaciji i najverovatnije bi i njima bio lagano ispran mozak od strane propagande i represivne mašinerije kakvu je uspostavio Vučić. Samo što ovde ipak postoje neke elite, ekonomske pre svega, koje kapiraju da se jedan Vučić nikome ne isplati i takav neće dobiti pare da se probije. A bogami umeju i da nameste aferu i uklone likove tog tipa ako se uprkos svemu probiju (Štrahe na primer). Osim ekonmskih, postoje i profesionalne elite pa je mnogo teže kontrolisati medije, izbegavati krivičnu odgovornost, prikrivati afere i slično. 

 

Elita je po meni glavna razlika, a ne Mile. Meni je nezamislivo da recimo Matešic, klan Piech & Porsche, Graf ulažu u tipa kakav je Vučić kao što su radili naši tajkuni, a još manje da mu dozvole da akumulira neku realnu moć. I tako na dole, elitni tužioci, policajci, novinari, inženjeri imaju kičmu i sređene živote i neće tako lako prihvatiti nameštenja procesa, guranje afera pod tepih, cenzuru, građevinsko iživljavanje itd.

Nemačka je bila kudikamo razvijenija od Austrije a kamoli Srbije i imala elitu bez premca u svetu, pa je opet na vlast došao jedan Hitler. Nacionalizam je pošast koja zamagli svest kako Miletu tako i eliti. Vučić je logična metastaza opredeljenja za Kosovo i "carstvo nebesko" o kome je još Dobrica Ćosić pričao na skupu u Udruženju književnika Srbije u maju 1987. godine, a Matija Bećković na Vukovom saboru u Tršiću 1990. govorio kako Srbija treba da se oslobodi od mrca za koga se vezala (komunizma, tj. Tita) i da su nam crkve bitnije od fabrika (Lazarica od "Merime" i Ljubostinja od "Prve Petoletke"). A na Gazimestan 1989. je otiišlo milion ljudi da slušaju Miloševića kako grmi o oružanim bitkama.

 

Ništa se u tome nije promenilo do danas. Hitlerov uspon je Bertold Breht sažeo u drami "Zadrživi uspon Artura Uija", a ta drama se ne samo u srpskim okvirima najbolje poklapa sa Vučićem i njegovom klikom.

 

SaE

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...