Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

55 minutes ago, Valkyrie said:

Razumem te. Ja nisam ni čitala vesti, muž počeo samo odjednom da bogorada i psuje iz druge sobe, mene hladan znoj oblio iz mesta. Na sam pokušaj da pomislim kako je njegovim roditeljima, sve me živo boli, i telo i duša...

Stvarno moram da ponovim šta sam već jednom napisala - narod mora da takvog jednog ubicu izvuče iz auta na licu mesta i golim ga rukama i nogama zatuče. Neće se drugačije opametiti. 

 

Pa..mora nekog drugog da izvuce..ne nuzno iz kola. I da se zapamti duze nego kod komsija Rumuna.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

da ponovim po ko zna koji put. za saobraćajku sa smrtnim ishodom okrivljeni treba da dobije pored kazne i doživotnu zabranju sedanja za volan.

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, Valkyrie said:

Razumem te. Ja nisam ni čitala vesti, muž počeo samo odjednom da bogorada i psuje iz druge sobe, mene hladan znoj oblio iz mesta. Na sam pokušaj da pomislim kako je njegovim roditeljima, sve me živo boli, i telo i duša...

Stvarno moram da ponovim šta sam već jednom napisala - narod mora da takvog jednog ubicu izvuče iz auta na licu mesta i golim ga rukama i nogama zatuče. Neće se drugačije opametiti. 

Pomoglo bi da to narod uradi i random panduru koji uzima mito od istih ovakvih ubica u najavi.

Link to comment

Pazi RTS-a, smrt dečaka izvela na ulice žitelje Karaburme.  Žitelji to su im valjda stanovnici nereprezentativnih delova grada, a ovi sa Vračara i Starog Grada su građani. Pri tom, žitelji su tako neka grupica, lokalci, ne stanovnici Beograda. Taman posla.

Edited by halloween
Link to comment
On 20.7.2021. at 10:57, Caligula said:

 

 

pa jebote

 

Sad vidim da je ta budala pravila content i od nekog romskog dečaka prosjaka i zasipala ga parama. Na kraju je poveo hajku za njim, jer nije prestao da prosi uprkos donacijama... :isuse:

Link to comment
30 minutes ago, halloween said:

Pazi RTS-a, smrt dečaka izvela na ulice žitelje Karaburme.  Žitelji to su im valjda stanovnici nereprezentativnih delova grada, a ovi sa Vračara i Starog Grada su građani. Pri tom, žitelji su tako neka grupica, lokalci, ne stanovnici Beograda. Taman posla.

 

Žitelj je sinonim za stanovnika, svejedno je.

  • -1 1
Link to comment

Ne znam na koju prikladniju temu:

 

 

Quote

Quote
 

Ministarstvo zdravlja Republike Srbije nije uplatilo obećani novac za Gavrila.
https://www.facebook.com/zagavrilovupobedu/posts/191796022963202

 
Dužni smo da upoznamo javnost sa ovom činjenicom. Poslednjih dana nisu se udostojili ni nama ni Upravi bolnice Betešda da odgovore na pozive i na mejlove. Bogu hvala mi smo na fondaciji "Budi human" pre pet dana sakupili 100% sredstava i bez vođenja kampanje.
 
 eizmerno hvala kompaniji Mozzart koja je po proglašenju kraja uplatila 5.000.000 dinara, hvala preduzećima koja su na naše veliko iznenađenje i dalje slali fondaciji ugovore o donaciji i uplaćivali novac. Gavrilo je dobio 120.000 sms poruka po objavljivanju kraja.
 
Na dan proglašenja kraja akcije mi smo imali 2.137.000e. Imali smo ovaj iznos zahvaljujući fondaciji "Budi human"koja nam je pozajmila 80% od nenaplaćenih sms poruka.  


Imali smo dogovor sa bolnicom Betešda da novac koji bi Ministarstvo uplatilo bude na korišćenje i kupovinu ortopedskih pomagala i mašina koje se preko fondacije "Budi human" ne mogu kupovati u inostranstvu. Takođe, da je došlo do uplate, nameravali smo da vas obavestimo da ona ne bi bila samo za Gavrila već bi sa tim novcem mogla da se kupe ortopedska pomagala za Lanu koja je ovde, za Boška koji će nam se, nadamo se ubrzo pridružiti kao i za svako dete koje bi došlo iz Srbije u Betešdu na lečenje, obuku medicinski radnika za pravilan rad sa decom obolelom od SMA. 

 

Mi ne tražimo da se ovaj novac uplati za Gavrila, ali ako je planiran i ako je rečeno da će ići za lečenje konkretno našeg deteta, trebalo bi da zadrži tu svrhu. U krajnjem slučaju, mogao bi da se prebaci za lečenje druge dece kojima je novac jako potreban, a kojima akcija prikupljanja ide loše. 

 

Mi osećamo potrebu da ovo podelimo sa svima vama jer o ovakvim stvarima ne treba ćutati: da su sva deca koja su o "svom trošku" primila lek Zolgensmu bez pardona "skinuta" sa Spinraze koja potom nije ustupljena drugima obolelim od SMA. Konkretno Andjeli Dimitrijević koja 11 godina sakuplja sredstva za lek koji je dostupan u našoj zemlji.
 
Takođe obećanja o dolasku još jedne terapije za SMA još uvek se nisu obistinila, kao ni to da će se uvesti bebi skrining na SMA. Dakle, novac za Gavrila skupio je isključivo narod i niko drugi. Smatramo da to trebate znati svi i da ste zaslužili da znate.

Gavrilo je dobro i lepo se oporavlja što je najbitnije. Očekujemo da će napraviti uz Božju pomoć i adekvatne vežbe jako dobre rezultate. Svim dobrim ljudima u našoj zemlji, regionu i svetu bićemo neizmerno zauvek zahvalni. 

Molimo vas da pomognete i Bošku dok ne bude kasno... 
1032 na 3030🍀

 

 

 

 

 

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ne znam kakve veze ima da li zivis u beogradu ili unutrasnjosti. 1991. mi je lik ubio dedu na pesackom prelazu kod sava centra, i ni dozvola mu nije oduzeta.

Link to comment
48 minutes ago, ToniAdams said:

ne znam kakve veze ima da li zivis u beogradu ili unutrasnjosti. 1991. mi je lik ubio dedu na pesackom prelazu kod sava centra, i ni dozvola mu nije oduzeta.

 

Zbog manjeg broja ljudi, onog “svi” se znaju i nece da se zameraju i nezainteresovansti centrale da sprovede zakon (nema interesa u vidu profita, a mali broj ljudi tesko skrece paznju na sebe i svoje probleme jer cak i nemaju svest o istim). 
Plus jos jedan faktor je udaljenost od same metropole ili velikog grada.

 

Toni, kako su prakticno izveli to u slucaju dede? Korumpiranjem dokaza ili otezanjem postupka? Prosla sam slicno kao dete. Pogledao me bog. Na uvidjaj je je uz obicnog milicionera izasao sef stanice koji je poznavao vozaca.  

 

Previse se ovakvih slucajeva (pogibije ili bolje receno ubistava dece u saobracaju) desilo u celoj Srbiji bez ozbiljne reakcije drzave u vidu kaznjavanja i uopste javnosti. Opsta nebriga i apatija. Ono sto mislim je da se bukvalno doguralo do momenta kad ni pogibija nekog od njihovih ne bi izazvala nista.

 

Osim ovoga tolerancija naseg drustva na svakodnevni alkoholizam je ogromna. Drugde se sljoka vikendima gde se u akcije obeznanjivanja ide javnim prevozom ili taksijem jer su konsekvence u vidu oduzimanja dozvole na duze i visina kazni ipak odvracajuci element.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...