Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

8 hours ago, Jumanji said:

Kako moze da pobegne, kakooo?
Je l stvarno neko misli da ce to ga spase? Pu!
 

Ode kuci otrezni se, nadje nekoga da se prijavi umesto njega... Sirok spektar mogucnosti

Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, Uskebasi said:

Ode kuci otrezni se, nadje nekoga da se prijavi umesto njega... Sirok spektar mogucnosti

Ili kaže da se napio posle...

  • +1 1
Link to comment

A kao ovako bi ga kaznili mnogo, ako je vec u stanju da nadje zamenu.
Kakva je to svest i mozak, ne znam, ali sve je vise takvih, bez trunke od oba.

Link to comment
8 minutes ago, Jumanji said:

A kao ovako bi ga kaznili mnogo, ako je vec u stanju da nadje zamenu.
Kakva je to svest i mozak, ne znam, ali sve je vise takvih, bez trunke od oba.

Toga je uvek bilo... ALi nije bilo medija da pričaju... Ženinu rođenu sestru je lik pre sad već 20ak godina udario i odjahao u noć...

 

Kad su ga nahvatali, posle par sati, bio je mrtav pijan, ali se na sudu vadio da se napio posle, a i da se ne seća da je ikog udario, nego su njega neka deca gađala kamenjem...

 

Ženina sestra je sad invalid, nije sposobna za samsotalan život, jer joj je od udarca mozak sjeban (posle nesreće nije mogla da prepozna nikog od članova porodice, učila je ponovo da čita i piše...) , on je dobio nešto sitno, tipa 2 godine izašao posle x meseci...

 

 

  • Tužno 6
Link to comment
Toga je uvek bilo... ALi nije bilo medija da pričaju... Ženinu rođenu sestru je lik pre sad već 20ak godina udario i odjahao u noć...
 
Kad su ga nahvatali, posle par sati, bio je mrtav pijan, ali se na sudu vadio da se napio posle, a i da se ne seća da je ikog udario, nego su njega neka deca gađala kamenjem...
 
Ženina sestra je sad invalid, nije sposobna za samsotalan život, jer joj je od udarca mozak sjeban (posle nesreće nije mogla da prepozna nikog od članova porodice, učila je ponovo da čita i piše...) , on je dobio nešto sitno, tipa 2 godine izašao posle x meseci...
 
 
Ufff jezivo!

Ma desavalo se naravno i ranije, pisalo se tu i tamo, jeste medijski sada sve ispraceno pogotovu pored drustvenih mreza, odmah se sve sazna, samo imam utisak da ovo postaje hronicno, ako nije odgovarao, ovaj-onaj, nisu ga uhvatili i sl mozda se provucem i ja. Samo sustina mog pisanja, kako ti ljudi zive sa tim, ne daj boze da se ovoj deci nesto desi-lo. Moralno smo najnize pali, niko ne nosi nikakav vise ni osecaj krivice, niti neku odgovornost.
Link to comment
5 hours ago, Jumanji said:

Moralno smo najnize pali, niko ne nosi nikakav vise ni osecaj krivice, niti neku odgovornost.

 

Ovo.

Potpuni nedostatak empatije medju ljudima. Jebe se meni za sve samo da sam ja dobar, use nase i podase, i ne pitam sta to nekog drugog moze da kosta.

  • +1 5
Link to comment

delić posta sa topika o Petnici me podsetio na nešto.

53 minutes ago, Hermetico said:

... okretanja glave u slučaju zlostavljanja (što bi trebalo da bude jednako kažnjivo kao nepružanje pomoći nastradaloj osobi koju vidiš na ulici) ...

 

ima tome skoro 20 godina.

ja studirao u Beogradu, ćale radio tamo.

jednog vikenda sam bio kod kuće i standardno smo vrlo rano kretali kolima za Beograd jer je on radio od pola 7.

tog jutra je odmah na izlazu iz grada počela magla, baš gusta. to se dešava često u tom kraju.

izlazimo na magistralni put i nakon par trenutaka nas punom brzinom obiđe neki auto.

dakle, ozbiljna magla, ćale vozi maksimalno oprezno i sporo sa uključenim žmigavcima... a lik prozuji pored nas i nastavi tom suprotnom trakom.

prokomentarišemo da je lud i da će da ubije nekog tako.

nakon par minuta tim istim putem nailazimo na pakao. izgleda da smo prvi stigli.

taj isti auto stoji poprečno na putu. vozač do pola presavijen preko haube.

u drugoj traci neki gradski autić, nisam zapamtio marku ali jesam svetlo zelenu boju, sa potpuno zgužvanim prednjim delom i u njemu neko ko ne mrda leži na vazdušnom jastuku.

onaj ludak se zaista punom brzinom zakucao u taj autić. mogu misliti kako se samo pojavio iz magle i šok drugog vozača koji, izgleda, nije uspeo ni da odreaguje.

stanemo. gledamo.

pitam ćaleta da izađemo i uradimo nešto.

on kaže da ne možemo mi tu ništa sad da uradimo i da svakako ne bi smeli da ih pomeramo.

ćale polako kreće kolima dalje. odlazimo.

uzimam mobilni i zovem. po inerciji prvo zovem polliciju, i to sa pozivnim za Požarevac.

javlja se dežurni. ja užurbano objašnjavam šta se desilo i gde smo.

pita me s koje strane mosta je to. (na putu Požarevac-Smederevo postoji most preko Velike Morave, koja je i "granica" između dve opštine9.

ja objašnjavam gde smo tačno.

lik me otkačinje i kaže da je to u Smederevu i da njih zovem.

ja klinac, glup i neiskusan, ćutim i okrenem Smederevsku policiju.

ista priča. isto pitanje: s koje strane mosta?

tu najzad puknem i krenem da urlam da nije bitno s koje je strane i da pošalju nekog dok još ima šanse da su ovi živi.

tip s druge strane potvrđuje da šalju odmah.

 

mene i dalje, 20 godina kasnije, proganja da smo možda nas dvojica mogli nešto da uradimo, da probamo da pružimo nekakvu pomoć.

iako nikad nisam našao vest šta se desilo za vozačima iz tog sudara.

ali sad, kad videh ovaj Hermeticov post razmišljam: da li smo bili i u zakonskoj (ne moralnoj) obavezi da nešto uradimo?

Link to comment

Osim da stojite pored njih, apsolutno ne vidim sta ste mogli da uradite. Pomeranjem bi mogli napraviti mozda jos vecu stetu. Eventualno da pokusate da nekako skrenete paznju drugim vozacima da je sranje ispred i da ukoce 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Osim da stojite pored njih, apsolutno ne vidim sta ste mogli da uradite. Pomeranjem bi mogli napraviti mozda jos vecu stetu. Eventualno da pokusate da nekako skrenete paznju drugim vozacima da je sranje ispred i da ukoce 

 

da nekako označe i obezbede mesto sudara u magli, da se ne bi još neko zakucao, npr. 

  • +1 1
Link to comment

Ovde je naglasak na "bez opasnosti na sebe ili drugog", tako da ste dobro postupili sto nista niste dirali.

Ja bih pored policije zvao i hitnu

 

Screenshot_20210720-110131_Adobe Acrobat.jpg

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

@Svarog 

 

Ej! Sad ću ja da se osećam krivim što se ti grizeš a samo što sam opet napisao nešto na forumu. :angry: Sačekaj malo pa se grizi posle.

 

Verovatno te je to drndalo sve vreme, ko će sad da izračuna šta je trebalo i kako. Zvao si, drao si se, kukao... Zastareo slučaj, furaj dalje. Možda si i ti nekog zlostavljao, pogreši čovek.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...