Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

procentualno su psihopate i sociopate dosta više zastupljene u top menadžmentu uspešnih kompanija nego u genpop krilu prosečnog zatvora. to je znano.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, radisa said:

To i meni nije jasno...

 

Gogoljev ima uspešnu IT firmu, njemu ovakvo petljanje sa vlasti u bilikom obliku u nekoj (nadajmo se ne toliko) dalekoj budućnosti može samo da napravi velike probleme...

 

No, kad pročitate, shvatite da su oni jedna jako povezana ekipica i oni su svi, ne sumnjajte, izuzetno pametni ljudi u smislu klasične inteligencije (Osim Barnabićke, ona tu deluje kao potpuni višak)...

 

 

ćelavi robot mi je ostao dužan 500 maraka od trga mladenaca

nešo pin mi ga uvalio fa mi vadi živce

Link to comment
11 hours ago, radisa said:

To i meni nije jasno...

 

Gogoljev ima uspešnu IT firmu, njemu ovakvo petljanje sa vlasti u bilikom obliku u nekoj (nadajmo se ne toliko) dalekoj budućnosti može samo da napravi velike probleme...

 

No, kad pročitate, shvatite da su oni jedna jako povezana ekipica i oni su svi, ne sumnjajte, izuzetno pametni ljudi u smislu klasične inteligencije (Osim Barnabićke, ona tu deluje kao potpuni višak)...

 

 

 

tajvanska kanasta...

Link to comment
17 hours ago, Kenji said:

Nije tema al moram da pitam, što da mu oduzmu sliku? Koliko kontam kupio je legalno ali je napravio carinski prekršaj. Jel to za oduzimanje? (pritom me zabole za "privatna svojina svetinja" i mišljenja da paja jovanović nekakva kontrolisana supstanca) 

 

Mislim da se slika tretira kao kulturno dobro od nacionalnog značaja i zbog toga se oduzima. Mada u tekstu stoji da nije oduzeta trajno već do okončanja sudskog postupka.

 

Ja sam pre nekih 15-ak godina radio papirologiju za iznošenje dve slike iz Srbije. U pitanju su savremena dela, autori praktično nepoznati javnosti, vrednost nekoliko stotina evra. Sve to se po zakonu tretira kao kulturno dobro i možeš ga uneti/izneti iz zemlje jedino uz pismenu dozvolu Ministarstva kulture. Sad, za mene je pribavljanje te dozvole bilo relativno lako usled gore navedenih faktora, ali da sam im doneo sliku Paje Jovanovića dali bi mi q lipov a ne dozvolu. 

 

Kod unošenja procedura može biti nešto drugačija ali verovatno uključuje procenu vrednosti od strane Ministarstva, na osnovu koje se obračunava carina. Znamo da carinu živo zabole šta piše na fiskalnom računu, oni imaju one njihove čuvene tabeletm.

 

Meni je stvarno fascinantno da neko plati 137 hiljada evra za umetničku sliku i onda je avionom švercuje u koferu.

 

  • +1 3
Link to comment
22 minutes ago, Redoran said:

 

 

Meni je stvarno fascinantno da neko plati 137 hiljada evra za umetničku sliku i onda je avionom švercuje u koferu.

 

Suviše glupo da bi bilo istinito. Možda jednog dana i saznamo šta se tu desilo. 

  • +1 2
Link to comment
Suviše glupo da bi bilo istinito. Možda jednog dana i saznamo šta se tu desilo. 
ponavljam se, chim vesic onako strize ruchicama i nozicama, tu ima neki djavo.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Suviše glupo da bi bilo istinito. Možda jednog dana i saznamo šta se tu desilo. 

 

Ne vidim mnogo prostora za alternativne scenarije osim eventualno da je lik uredno i samoinicijativno otišao na "crvena" vrata (goods to declare) i prijavio da nosi kupljenu umetninu. U tom slučaju mislim da slika mora privremeno da ostane na carini jer mora neka nadležna ustanova kulture da joj proceni tržišnu vrednost, nevezano za to šta piše na aukcijskom računu.

 

Čak i po ovoj zvaničnoj verziji, on ne ostaje automatski bez slike zato što je štekovao u koferu nego stvar ide na sud. Neko bi mogao da priupita glavnog beogradskog mafijaša na osnovu čega prejudicira ishod procesa, zaplenu slike i njenu dodelu Muzeju grada Beograda.

  • +1 1
Link to comment

A sta ako je covek otisao na crveno da prijavi, a oni mu uzeli sliku i napravili priču... U zemlji u kojoj živimo, meni to uopšte nije nerealan scenario...

Link to comment
26 minutes ago, Redoran said:

Čak i po ovoj zvaničnoj verziji, on ne ostaje automatski bez slike zato što je štekovao u koferu nego stvar ide na sud. Neko bi mogao da priupita glavnog beogradskog mafijaša na osnovu čega prejudicira ishod procesa, zaplenu slike i njenu dodelu Muzeju grada Beograda.

E ovo. 

Link to comment
25 minutes ago, radisa said:

A sta ako je covek otisao na crveno da prijavi, a oni mu uzeli sliku i napravili priču... U zemlji u kojoj živimo, meni to uopšte nije nerealan scenario...

 

Pa to i kažem, samo dve opcije postoje. Ili je regularno otišao na crvenu kapiju ili se kockao sa zelenom. Ne možemo da znamo šta se tačno desilo ali u tekstu lepo piše da će stvar sada da ide na sud pa je u tom kontekstu interesantno da ovo arhikorumpirano đubre u svojoj objavi na Fejsu već zna i šta će biti presuđeno i koji muzej će dobiti sliku.

Link to comment

Zamolio je stranu firmu da plati 50 K i da je nakon toga pokloni gradu, super moze. Slika je placena skoro tri puta vise i dostavljena u isti grad. Kazna za prekrsaj je po carinskom zakonu jednostruka do cetvorostruka suma predmetne vrednosti. Teoretski obrce se skoro deset puta veci novac od trzisne vrednosti, slika je u muzeju. Lici na solo akciju koja je posla naopako ali ce sve lepo da se zavrsi. 

 

Mozda je sve istina sto vesic kaze al mi tesko da poverujem, al eto i to je teoretski moguce, da je neki lik rizikovao na carini, sa sve racunom.

 

Edited by villiem
Link to comment

da li je svaka slika izashla ispod chekica uvazenog paula jovanovicha nashe naci blago? s obzirom da je on valjda bio mnogo aktivna svuda?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...