Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

2 minutes ago, Kenji said:

Nisam ispratio slučaj ali prvo što sam pomislio nisu hteli da prodaju investitorima ili su zacepili pa ih ovi potkopali. Jel to? 

prigodom ovoga gore, gospođa mi je ispričala šta je videla na nekoj TV. isto je vračar u pitanju.

investitor je bacio oko na dve susedne parcele sa objektima na njima. sa jednim nije bilo problema, otkupio je šta je trebalo. drugu nije mogao da otkupi, vlasnici stanova nisu hteli da mu prodaju. investitor je doveo na otkupljenu parcelu, da prostite na eksplicitnosti, cigansku romsku familiju s sve životinjama i kršom. u jednom momentu su na prigovor o držanju životinja rečeno da će, ako treba, dovesti i kravu.

način da se prihvati nova, niža cena otkupa. 

 

da li ćemo dobiti i beogradske izbeglice poput, krajiških i kosovskih?

Link to comment
  • Replies 40.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    785

Top Posters In This Topic

Posted Images

54 minutes ago, djordje geprat said:

 

prigodom ovoga gore, gospođa mi je ispričala šta je videla na nekoj TV. isto je vračar u pitanju.

investitor je bacio oko na dve susedne parcele sa objektima na njima. sa jednim nije bilo problema, otkupio je šta je trebalo. drugu nije mogao da otkupi, vlasnici stanova nisu hteli da mu prodaju. investitor je doveo na otkupljenu parcelu, da prostite na eksplicitnosti, cigansku romsku familiju s sve životinjama i kršom. u jednom momentu su na prigovor o držanju životinja rečeno da će, ako treba, dovesti i kravu.

način da se prihvati nova, niža cena otkupa. 

 

da li ćemo dobiti i beogradske izbeglice poput, krajiških i kosovskih?

 

Pa ne bi se ljudi valjda selili zbog izbeglica, pa makar i beogradskih.

 

Spoiler

:Jova:

 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

 isto je vračar u pitanju.

investitor je bacio oko na dve susedne parcele sa objektima na njima. sa jednim nije bilo problema, otkupio je šta je trebalo. drugu nije mogao da otkupi, vlasnici stanova nisu hteli da mu prodaju. investitor je doveo na otkupljenu parcelu, da prostite na eksplicitnosti, cigansku romsku familiju s sve životinjama i kršom. u jednom momentu su na prigovor o držanju životinja rečeno da će, ako treba, dovesti i kravu.

način da se prihvati nova, niža cena otkupa. 

 

da li ćemo dobiti i beogradske izbeglice poput, krajiških i kosovskih?

Isto su ovo radili još pre 15 godina u Novom Sadu u Starom gradu. Investitor je otkupio plac, pa je kao sredstvo prinude doselio Rome. Naravno kroz par nedelja je postao vlasnik i susedne parcele. Sada je tu ogromna poslovna zgradetina. Niko se kuća više i ne seća. Potkopavanje susednih parcela smo imali na više lokacija. Tako je moj jedan poznanik morao da potraži nov dom. Investitorski urbanizam je sada na maksimumu, a realno već 20 godina gledamo različite izvedbe istog.

Link to comment



Kažu neka Ruska blockchain ekipa, prelivaju pare u Srbiju pa malo i poruše koju zgradu...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment



Kažu neka Ruska blockchain ekipa, prelivaju pare u Srbiju pa malo i poruše koju zgradu...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

da nisu i maloletni :unsure:

mislim, kako je krenulo.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

po mom skromnim iskustvu, nema vecih skotova od inostranih kad dodju u cg ili srbiju i pomisle/shvate da tu mogu da izive sve svoje sociopatske impulse

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Manite se ideje da je investitor (i izvođač po njegovom nalogu) namerno potkopao zgradu, e da bi uzeo susedni plac.

Tako nešto ne može da se planira tako hirurški, mogla se kuća obrušiti za par minuta, bez vremena da se evakuišu ljudi iz nje. 

Ne bi rizikovali pogibiju desetine ljudi, kada postoji mnogo metoda ubeđivanja da se proda plac - a najlakši od njih je novac. A ovo košta više verujte...

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, JozoMujica said:

 

A i rasizam koliko vidim.

Opet jako slabo kapiraš, ali ništa drugo nisam ni očekivao od tebe. 

Đorđe Geprat (jedna od najprijatnijih osoba na ovom forumu) i moja malenkost nismo rasisti. Ružno je što trupac kao ti pokušava da mi prišije tako nešto.

Link to comment

Ako sam dobro procitao,izvodjac radova nije uradio dobar posao oko nekih jama koje treba uraditi upravo zbog ovakvih stvari,ne razumem se,ako ims neko strucniji,nek objasni.

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

 

 


Kažu neka Ruska blockchain ekipa, prelivaju pare u Srbiju pa malo i poruše koju zgradu...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

 

Ne znam što se brecaju na osnovni kapital, 100 rsd za firmu je dobra stvar u smislu da svako može da otvori firmu.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Sutra 17//7/2021 u subotu u 12h protest ispred Opstine Vracar zbog rusenja zgrade u Vidovdanskoj ulici. Trazimo odgovornost INVESTITORA, i inzenjera koji je podpisao PROJEKAT. Takodje i odgovornost nadzornog organa! Trazimo da istrazni organizuje i tuzilastvo osvetle ovaj slucaj do poslednjeg detalja. Hocemo imena i prezimena odgovornih ljudi. UG Topolska







... Shiit has hit the fan
 

Što preskaču izvođača?  Ovako na osnovu snimka ja tu vidim nekoliko stvari koje mi ne deluju kako treba. Ne verujem da su neke stvari projektovane ovako kako je izvedeno. I naravno nadzor koji je tu da to spreči. Meni ovo liči na klasičan naš "ma neće valjda"

Link to comment

Mislim da je na forumu pre par godina bilo reči o tome kako se štite ovakve "rupe", kako se pobijaju šipovi i izliva betonski zid celim obimom.
Sećam se da je naglasak bio na to celim obimom, jer nisu toliko presudni šipovi ni one ugaone cevuljage kojima prenose deo pritiska, nego baš to što se (teoretski) radi o kutiji, pa se pritisak preko bočnih stranica prenosi na naspramni zid - tako betonska kutija drži sama sebe i sprečava se da se uruši.

 

A na snimku rušenja, kao da betonski zid ("kutija") ima prekid u levom uglu, t.j. da nedostaje susedni zid (ispod kamere) koji bi preneo pritisak ka naspramnom... plus je sve ofrlja urađeno.

Link to comment

pa jel mogu makar da lete licence ovim mladicima sa table? da malo u buducnosti ne projektuju, ne garantuju, ne potpisuju i ne nadziru?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...